OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ SPORTOWYCH - 14-04-2016

12961703_751934841575107_3819052311643098390_n W miniony weekend reprezentacja Gimnazjum 8 MS i Szkoły Podstawowej 75 rywalizowała w Raciborzu podczas prestiżowych, OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW SZKÓŁ SPORTOWYCH. Drużyna gimnazjum wywalczyła II miejsce (tytuł V-ce Mistrzów) w zestawieniu 21 szkół z całej Polski.

Szkoła Podstawowa 75 ostatecznie uplasowała się tuż za podium na wysokim IV miejscu w stawce 24 podstawówek. Do sukcesu drużyn największy wkład mieli indywidualni medaliści, wśród których: Marcin Goraj „…był najlepszy na 100 i 200 m stylem grzbietowym (56.69, 2:04.31), w obu tych konkurencjach wyprzedzając swojego kolegę z zespołu, Michała Balickiego (dwukrotnie II miejsce). Goraj dołożył do swojej kolekcji także srebro na 100 m stylem motylkowym i brąz na 200 m stylem zmiennym. Pierwsze miejsce zdołała również zająć Karolina Cholewa na 100 m stylem klasycznym (1:14.29). Na dwukrotnie dłuższym dystansie w rywalizacji żabkarek uplasowała się natomiast na trzeciej lokacie (2:39.03). Indywidualny medal zdobył jeszcze Jakub Majerski, który stanął na najniższym stopniu podium na 100 m stylem grzbietowym…”(cyt. z megatiming.pl). Dla SP 75 medale zdobywali: Jan Dybowski – plasując się na II miejscu w konkurencji 100 m stylem klasycznym (1:15,60); również srebro wywalczyła Karolina Kozdęba w konkurencji 200 m stylem grzbietowym ( 2:32,57) oraz Filip Lewicki na dystansie 200 m stylem klasycznym (2:44,72).

O włos od wywalczenia tytułu najlepszego zawodnika był Marcin Goraj, któremu do pierwszego A. Michalczyka z Oświęcimia (3 gim) zabrakło zaledwie 1 punktu. Serdecznie gratulujemy całym drużyną, które dzielnie walczyły podczas ciężkiej dwudniowej rywalizacji !!! Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie klubowej www.uksgalicja.pl