40 – LECIE ZSOMS - 28-10-2018

Jubileusz Szkoły to okazja do wspomnień, dumy, refleksji…To moment, gdy społeczność placówki edukacyjnej uświadamia sobie, jak wiele się zdarzyło w murach tej instytucji, jacy wspaniali ludzie przemierzali jej korytarze. W dniu 18 października 2018r. tę wyjątkową atmosferę odczuli wszyscy uczestnicy uroczystej gali, jaka miała miejsce na terenie obiektów sportowych ZSOMS.


O godzinie 16.30 rozpoczął się prowadzony przez Pana Macieja Starowicza efektowny spektakl oparty na grze świateł, dźwięku, a przede wszystkim – słowa.

W roli gospodarza zaprezentował się Pan Dyrektor Krzysztof Sobesto, który przywitał zgromadzonych gości i krótko przedstawił osiągnięcia szkoły.

Swoją obecnością, jubileusz 40-lecia ZSOMS, uświetnili  przedstawiciele władz miasta i dzielnicy:  Pani Wiceprezydent Miasta Krakowa- Katarzyna Król i Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy II- Pani Małgorzata Ciemięga. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz sportowych, instytucji oświatowych, dyrektorzy i trenerzy pracujący w poprzednich latach w szkole, absolwenci, rodzice i przyjaciele szkoły.

Wielkim zaszczytem było gościć na gali Rodzinę Pani Trener Marii Jakóbik. Ta szczególna osoba, która współtworzyła historię szkoły – przyjaciel i wychowawca młodzieży, odeszła od nas rok temu.  Nadanie imienia obiektowi sportowemu  i odsłonięcie tablicy pamiątkowej na cześć Pani Marii Jakóbik było jednym z najbardziej wzruszających momentów uroczystości.

Z okazji jubileuszu Pan Dyrektor Krzysztof Sobesto wręczył nagrody wielu wyróżniającym się pracownikom szkoły.

W podziękowaniu za wkład w rozwój Zespołu Szkół okazjonalne statuetki z rąk honorowego członka Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego – Pana Kazimierza Pieczory – otrzymali nauczyciele, trenerzy i poprzedni dyrektorzy.  W ZSOMS swoje pasje mają szanse rozwijać młodzi pływacy i kajakarze. I to oni, a także absolwenci szkoły byli bohaterami tego dnia. Na scenie pojawili się olimpijczycy oraz mistrzowie pływania i kajakarstwa.  Prezes PZP Pan Paweł Słomiński oraz wiceprezes PZK Pan Bogusław Popiela wręczyli im pamiątkowe statuetki ufundowane przez Dyrektora Szkoły.

Po oficjalnej części uroczystości, przyszedł czas na występy artystyczne uczniów szkoły. Barwny spektakl, poświęcony Mikołajowi Kopernikowi – patronowi Zespołu Szkół, przygotowały: Pani Kazimiera Górawska-Namaczyńska,  Pani Monika Szarek – Sławińska i Pani Renata Zawistowska.

Młodzi aktorzy zaprezentowali umiejętności sceniczne, taneczne, recytatorskie. Piękna muzyka renesansowa, występ chóru i zespołu flecistów stanowił wspaniałe dopełnienie całego przedstawienia.

Klamrą spinająca przeszłość z przyszłością były pokazy i filmy prezentujące codzienną, ciężką pracę treningową pływaków i kajakarzy, którzy obecnie uczą się w Zespole Szkół.

Uroczysta gala nie mogłaby się odbyć bez pomocy i zaangażowania Rodziców, którzy zadbali o poczęstunek dla przybyłych gości. Wspaniały tort, przygotowany z okazji 40 urodzin ZSOMS, zachwycał urodą, okazałością i smakiem.

Jubileusz 40 – lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego już za nami…jednak, wspomnienia, duma, niezapomniane spotkania…to pozostanie w nas na zawsze…

 Ristana Taszewska – Klimas

 Zapraszamy na fotoreportaż z przebiegu uroczystości obchodów 40 – lecia ZSOMS, która miała miejsce w dniu 18 października 2018r.

FILM 1

FILM 2

 

 

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.