8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - 10-05-2019

Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki.
Stephen King „Dallas ’63

W naszej szkole z okazji tego wyjątkowego święta zorganizowaliśmy cykl zajęć poświęconych książkom, promocji czytelnictwa i bibliotekom.

W naszej szkole z okazji tego wyjątkowego święta zorganizowaliśmy cykl zajęć poświęconych książkom, promocji czytelnictwa i bibliotekom. Uczestniczyliśmy w „lekcji odwróconej” przeprowadzonej przez Kamila Żurakowskiego, który opowiedział o świecie komiksów. Pomysłodawczynią zajęć była p. M. Szarek-Sławińska.Klasy 4B z p. A. Arczyńską, 4Dz p. M. Szarek-Sławińska odwiedziły bibliotekę , wspólnie bawiliśmy się w skojarzenia na temat bibliotekarza-biblioteki –książki, wykorzystując niecodzienne pomoce np. żelki literowe. Wykonywaliśmy plakaty, memy , laurki dla bibliotekarza. W ramach projektu UNICEFU „Szkoła z Prawami Dziecka” dowiedzieliśmy się jak respektowane są prawa dziecka w bibliotece.Klasa 5B pod kierunkiem p. R, Taszewskiej – Klimas zastanowiła się „Dlaczego warto czytać ?” i „Po co nam biblioteki?”, a klasa 8B z p. A. Kamecką – Krzywdziak stworzyła alfabet biblioteki w formie plakatów.

Serdecznie dziękuję  Fanom i Sympatykom biblioteki za składane życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. Dziękuję za pamięć i docenienie mojej pracy!

Małgorzata Bogdał

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.