Akademia z okazji Święta Niepodległości - 16-11-2022

W dniu 10. 11. 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 75 odbyła się uroczysta akademia poświęcona upamiętnieniu 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas 5a,6a, 6b pod kierunkiem Pań: Sabiny Kulas, Anny Nosek, Sylwii Tomali – Łęgowik.

Autorką scenariusza akademii była Pani Renata Zawistowska, natomiast oprawę muzyczną przygotowała Pani Anna Petrus. Montaż słowno – muzyczny przypomniał wszystkim uczestnikom zawiłe dzieje państwa i narodu polskiego, od momentu utraty niepodległości w wyniku III rozbioru w 1795 r., poprzez czas powstań narodowych 1830 i 1863 roku, aż do okresu I wojny światowej i walki o granice odradzającej się Ojczyzny. Dopełnienie całości treści patriotycznych stanowiło odwołanie się w poezji i prozie do wydarzeń II wojny światowej i tragicznych losów Polaków w czasach okupacji. Pieśni patriotyczne, które zaśpiewał chór szkolny, wprowadzały podniosły nastrój uroczystości i pozwalały każdemu na chwilę wzruszenia, zamyślenia i zadumy nad historią naszej Ojczyzny.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status