Dołącz do akcji „Szlachetna paczka” - 18-11-2018

 

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Uczniów, Rodziców, Wychowawców oraz Pracowników ZSOMS do udziału do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka Stowarzyszenia WIOSNA.

Opis wybranej rodziny:

Pani Maria (68 l.) jest samotnie gospodarującą starszą panią. Kiedy mieszkał z nią syn jej życie było prostsze.

Dokładał się do opłat, kupował żywność, pomagał, gdy coś się zepsuło lub kiedy pani Maria czegoś potrzebowała.

W 2010 r. ożenił się i przestał utrzymywać kontakty z matką. Żeby zdobyć dodatkowe pieniądze i poradzić sobie z życiem codziennym pani Maria próbowała podjąć pracę dorywczą. Przez jakiś czas opiekowała się małą dziewczynką, odbierała ją z przedszkola. W momencie kiedy poszła ona do szkoły pani Maria straciła pracę. Dodatkowo postępująca choroba kręgosłupa, nowotwór skórny i nerwica uniemożliwiają jej na chwilę obecną podjęcie pracy. Obecnie pani Maria utrzymuje się z emerytury w kwoce 925 zł. Po odliczeniu wszystkich kosztów na życie pozostaje jej 420 zł miesięcznie. Jest to niewielka kwota, która nie pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych, dlatego zdarza się, że pieniądze na jedzenie i leki pani Maria pożycza od sąsiadów. Pomimo samotności i przebytej choroby Pani Maria stara się cieszyć każdym dniem. Lubi gotować i spotkania z dobrymi ludźmi. Cieszy się też, że ma wnuki. Pani Maria chciałaby otrzymać przede wszystkim żywność, na którą obecnie nie starcza jej pieniędzy. Ważne są również środki czystości, które umożliwią utrzymanie domu w czystości. Marzy ona również o nowej, liliowej kurtce zimowej, bowiem dotychczasowa jest już mocno schodzona.

Najważniejsze potrzeby rodziny:

Żywność – często brakuje jej pieniędzy na zakup żywności.

Kurtka zimowa Pani Marii brakuje pieniędzy na jej kupno.

Środki czystości – Przebyty nowotwór skórny. Ze względu na alergię pani Maria musi         mieć czysto w domu.

Szczegółowy wykaz potrzeb

Żywność trwała:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Warzywa w puszkach,

Inne produkty żywnościowe:

kawa rozpuszczalna, przyprawy, mleko 2%, słodycze, biszkopty, słodycze, bydyń, suszone zioła, bakalie, soki, warzywa strączkowe, inne,

Środki czystości:        UWAGA – BARDZO SILNA CHOROBA SKÓRY

Proszek do prania tylko Vizir, Płyn do mycia naczyń Ludwik, Mydło/żel myjący dla dzieci, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów, Dezodorant Nivea delikatny,

SPECJALNE WYMAGANIA ZE WZGLĘDU NA ALERGIĘ -środki nawilżające                    i myjące typu EMOLIUM, LATOPIC itp.- bardzo silna choroby skóry.

Odzież:

– kurtka zimowa do kolan rozmiar M- 38, osoba szczupła,

– kozaki do kolan rozmiar 39,

– skarpety rozmiar 39,

– sweter rozmiar 38 – M,

– getry rozmiar M.

Inne środki  czystości:

 mop z wiadrem,

Wyposażenie domu:

kołdra i poduszka, koc, pościel: poszwa, prześcieradło.

Specjalne upominki: małe radio, mały odkurzacz.

Dziękuję za szlachetność oraz wrażliwość na drugiego człowieka. Proszę o informację o dostarczanych produktach, tabela z informacjami pojawi się na stronie szkoły. Produkty można przynosić do wychowawców, sekretariatu szkoły  lub do sali 28 do pani Sabiny Kulas.

Dziękuję

                                                                  Koordynator – Sabina Kulas

 

ZDALNE NAUCZANIE MATERIAŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
WF
ŚWIETLICA