Sukces Jakuba Płoskonki

Uprzejmie informujemy, że uczeń klasy 3AG
Jakub Płoskonka, jako jedyny uczestnik (z naszej szkoły) Małopolskiego Konkursu Geograficznego zakwalifikował się do etapu rejonowego. W dniu dzisiejszym Jakub uczestniczył w etapie rejonowym.

Trzymamy kciuki!

 

Miłosz Żyznowski z 8a – Mistrzem Polski w Trialu w roku 2018!

Miło nam poinformować, że Uczeń naszej szkoły Miłosz Żyznowski z 8a został Mistrzem Polski w Trialu w roku 2018. Tytuł odebrał 1 grudnia 2018r. podczas Gali Sportów Motocyklowych Polskiego Związku Motorowego w Warszawie.

czytaj dalej

KONCERT ŚWIĄTECZNY. MUZYKA I RADOŚĆ DZIELENIA SIĘ

Rodzice wraz z Uczniami klasy Va
i wychowawczynią Panią Agnieszką Arczyńską oraz Szkolne Koło Wolontariatu

zapraszają
na charytatywny KONCERT ŚWIĄTECZNY
„Kolęduje Tobie moje serce”- 10 grudnia 2018 r.

Wystąpią Artyści Opery Krakowskiej.
Kolędujemy na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

SUKCES UCZENNIC Z KLASY VIIIC

Uprzejmie informujemy, że uczennice klasy VIIIc:

Aleksandra Cicha i Martyna Rębiasz

zakwalifikowały się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

SERDECZNE GRATULACJE!!

Liga SMS – runda I – Gorzów Wlkp. 30.11 – 1.12.2018

Niezwykłe emocje, Zacięty bój do ostatniej konkurencji z SMS Szczecin. Różnice czasem 0,5 pkt. Niestety w ostatniej sztafecie, sędzia dyskwalifikuje sztafetę za błąd techniczny…RYWALIZACJĘ Drużynową kończymy na 5 miejscu…

czytaj dalej

OGŁOSZENIE o naborze na wolne stanowisko REFERENTA DS. ADMINISTRACYJNYCH

 

Konkurs wygrała
Pani Barbara Kaczmarek

 

Pomoc Polskiego Czerwonego Krzyża dla potrzebujących w ramach „Czerwonokrzyskiej gwiazdki”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, kiedy z największą troską Polski Czerwony Krzyż myśli o osobach potrzebujących  naszego wsparcia. Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji pomocy świątecznej.

czytaj dalej

Akcja „ZBIERAM KLUCZE DLA BUDZIKA”

Akcja „ZBIERAM KLUCZE DLA BUDZIKA” trwa!!!!

Jak co roku nasza szkoła prowadzi akcję zbierania starych, niepotrzebnych kluczy dla Fundacji Budzik.

Klucze można zostawić na portierni.

czytaj dalej

Projekt Krakowskie Szkoły najlepiej segregują odpady

Nasza szkoła bierze udział w projekcie realizowanym przez MPO:  Krakowskie szkoły najlepiej segregują odpady. Głównym celem programu jest kształtowanie proekologicznych postaw związanych z selektywną zbiórką odpadów i ochroną środowiska wśród dzieci i młodzieży, a także zorganizowanie w szkołach właściwego systemu segregacji odpadów.

czytaj dalej

projekt „Prawa Dziecka”

20 XI to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, stąd pomysł na projekt, który w sposób twórczy miałby odświeżyć temat. Rozpoczęliśmy na lekcjach etyki rozmowy  związane z prawami dziecka.

Czytaj więcej…..

dołącz do akcji „Szlachetna Paczka”

Informacja o produktach otrzymanych w ramach akcji
Szlachetna Paczka

Przypomnienie najważniejszych potrzeb rodziny:
*Żywność – często brakuje jej pieniędzy na zakup żywności.
*Środki czystości – Przebyty nowotwór skórny. Ze względu na alergię pani Maria musi mieć czysto w domu. Marka kosmetyków Bambino, Ziaja.

 

czytaj dalej

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW 2018

KOCHANI !!!!

DOŁĄCZCIE DO TYCH, KTÓRYM ZALEŻY NA LOSIE BEZDOMNYCH ZWIERZAKÓW. PODZIEL SIĘ TYM CO MASZ.  SPRAWDŹ, MOŻE TWÓJ ZWIERZAK JUŻ CZEGOŚ NIE POTRZEBUJE.

czytaj dalej

Uroczystości upamiętniające 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

21 listopada 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odbyła się kolejna uroczystość historyczna, tym razem upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W projekcie historycznym zatytułowanym „ … Wiem ja, bo mi o tym Mama powiadała: Żem dziecię tej ziemi, Żem jest Polka mała .. „ czytaj dalej

Krótka rozmowa, czy może lekcja historii na żywo.

Jednym z gości którzy zaszczycili szkolne uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości był Pan Roman Heil. Po zakończeniu przedstawienia, podszedł do mnie z kartką zalaminowanego papieru, mówiąc: „proszę to sfotografować” po chwili usłyszałem niezwykłą historię. Ale to za chwilę, najpierw przedstawię w dużym skrócie postać Pana Edwarda. czytaj dalej

Drogi do Niepodległości – projekt Dzielnicy II

20 listopada w Teatrze Variete społeczność naszej szkoły uczestniczyła w pięknej gali, która była podsumowaniem rocznego projektu Dzielnicy II Grzegórzki pt: „Drogi do Niepodległości”,  mającego na celu uczczenie 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

czytaj dalej

Zawody pływackie z cyklu Swedish Swim Games

W czwartek (22 listopada) 14-osobowa reprezentacja naszej Szkoły wyleciała do Sztokholmu na X (jubileuszowe) zawody pływackie z cyklu Swedish Swim Games. Zawodnicy naszej Szkoły zaproszeni zostali po raz 10. Uczestniczymy w tych zawodach od ich początku.

czytaj dalej

Samorząd uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w akcji Góra Grosza

czytaj dalej

Dołącz do akcji „Szlachetna paczka”

 

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Uczniów, Rodziców, Wychowawców oraz Pracowników ZSOMS do udziału do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka Stowarzyszenia WIOSNA.

Opis wybranej rodziny:

Pani Maria (68 l.) jest samotnie gospodarującą starszą panią. Kiedy mieszkał z nią syn jej życie było prostsze.

czytaj dalej

POKÓJ GIER I ZABAW NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH

14 listopada klasy 2a i 3a wzięły udział w ,,Pokoju gier i zabaw niepodległościowych”, przygotowanym dla nich przez starszych kolegów z klas: 7c oraz 4d, 6b, 7a, 8a. Było niezwykle  kreatywnie, twórczo, inspirująco
i kolorowo.

czytaj dalej

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Święto Niepodległości

Akcja Wolontariatu „Kwesta Listopadowa na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie”

2 listopada 2018 r. Wyjątkowo słoneczny, jesienny dzień. Cmentarz Rakowicki. 5 godzin. 40 wolontariuszy z ZSOMS. Rodzice. Nauczyciele. I jeden cel: pomoc finansowa dla chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

 

czytaj dalej

100 rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej pod hasłem „Wolność przyszła z Podgórza”

W dniu 31 października 2018 r. przedstawiciele Gimnazjum Nr 8 Mistrzostwa Sportowego wraz z opiekunem RSU p. Małgorzatą Czech wzięli udział w obchodach uroczystości 100 rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej pod hasłem „Wolność przyszła z Podgórza”. Wydarzenie rozpoczęło się na placu Niepodległości w Podgórzu.

czytaj dalej

Podziękowania

40 – LECIE ZSOMS

Jubileusz Szkoły to okazja do wspomnień, dumy, refleksji…To moment, gdy społeczność placówki edukacyjnej uświadamia sobie, jak wiele się zdarzyło w murach tej instytucji, jacy wspaniali ludzie przemierzali jej korytarze. W dniu 18 października 2018r. tę wyjątkową atmosferę odczuli wszyscy uczestnicy uroczystej gali, jaka miała miejsce na terenie obiektów sportowych ZSOMS.

czytaj dalej

Marcelina Lech nie próżnuje

Marcelina Lech – uczennica klasy 3BG nie próżnuje: szkoli się i kolejny raz wygrywa! W dniach 12-14 października 2018r Marcelina wzięła udział w szkoleniu z asem polskiego jeździectwa p.Hubertem Szaszkiewiczem oraz w I Młodzieżowym Memoriale im. majora Adama Królikiewicza, podczas którego ze swoją drużyną zajęła I miejsce w konkursie drużynowym!!!

czytaj dalej

Życzenia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

Sukces Miłosza Żyznowskiego ucznia klasy VIIIa!!!

Miłosz Żyznowski (13 lat) uczeń klasy VIIIa, wywalczył po ostatnim Rajdzie Sudeckim w Szklarskiej Porębie (29-30 września) tytuł Mistrza Polski 2018 w Klasie Młodzik (12-16 lat) w Rajdach Motocyklowych Trial. Łącznie startował w czternastu rundach Mistrzostw Polski od maja do września 2018, z czego wygrał jedenaście z nich, a w trzech zajął drugie miejsce. Jego trenerem jest były wielokrotny Mistrz Polski Robert Błachut. W sezonie 2018 Miłosz wywalczył także tytuł Mistrza Słowacji Juniorów (do lat 21) w Rajdach Motocyklowych Trial.

GRATULUJEMY!!!

czytaj dalej

MAMY TO! – BRĄZOWY MEDAL NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH

Mamy to !!! Brawo ! Brawo ! Brązowy Medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w sztafecie 4×100 stylem zmiennym !!! Brawo Kuba!!!
Jakub Majerski na swojej zmianie 52,00 s !!!
Brawo Panowie! Brawo Polska!!!

czytaj dalej

Kolejny sukces Marceliny Lech- uczennicy klasy 3BG

W dniach 5 -7 października 2018r. podczas finałowych zawodów w ramach Małopolskiej Ligii Jeździeckiej, uczennica klasy 3BG – Marcelina Lech stanęła na podium zajmując zaszczytne 3 miejsce w ogólnej kwalifikacji Rundy Srebrnej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

czytaj dalej

Marzycielska Poczta

Marzycielska Poczta
napiszmy listy do chorych dzieci!
Akcja skierowana do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów i ich rodziców

z okazji Tygodnia Pisania Listów
w ramach projektu „Bogactwo słowa- bogactwo człowieka”

czytaj dalej

JAKUB MAJERSKI UCZESTNIKIEM III MŁODZIEŻOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH

W dniach 6 – 18 października 2018r. w Buenos Aires zostaną rozegrane III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Weźmie w nich udział 1999 młodych zawodniczek i taka sama liczba zawodników – z 206 państw całego świata. Będą rywalizować na 29 obiektach, w 36 dyscyplinach 32 sportów.

czytaj dalej

79 rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i działalności Szarych Szeregów

W dniu 27. X. 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 79 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego  i działalności Szarych Szeregów. Inicjatorem i współorganizatorem rocznicowej uroczystości było Krakowskie Stowarzyszenie Szarych Szeregów we współpracy z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

czytaj dalej

ZAWODY PŁYWACKIE Arena Cup Väsby

W ten weekend tj. 22-23.10 reprezentacja wyróżnionych zawodniczek i zawodników naszego klubu rywalizowała na zawodach Arena Cup Väsby w Szwecji. Pomimo początku sezonu pływackiego możemy stwierdzić, że były to udane starty. Zdobyliśmy w sumie 27 medali:

czytaj dalej

Projekt PoczytajMy

Projekt PoczytajMy wraca
do naszej szkoły!

Zapraszamy do udziału!

Czym jest program ,,PoczytajMy”?
/szczegóły projektu/

 

Konkursy! Konkursy!

Niech się dzieje:)
Zapraszamy do działania!
W ramach projektu
„Bogactwo słowa-bogactwo człowieka”

Szczegóły konkursów………

czytaj dalej

Konkurs w ramach etyki

Jesiennie rozruszaj szare komórki:)
Konkurs w ramach etyki

Dla uczestników zajęć z etyki, ale nie tylko!

Więcej szczegółów…..

czytaj dalej

VI Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

VI Małopolskie Dyktando Niepodległościowe
„Po polsku o historii”
dla klas
VII-VIII SP i III gimnazjum

szczegółowe informacje

Uroczystości upamiętniające 69 rocznicę męczeńskiej śmierci księdza Władysława Gurgacza

W dniu 14 września 2018r. uczniowie z klasy III c z Gimnazjum nr 8 Mistrzostwa Sportowego pod kierunkiem dr Renaty Zawistowskiej uczestniczyli w uroczystościach poświęconych pamięci księdza Władysława Gurgacza – ostatniego kapelana podziemnej armii niepodległościowej.

czytaj dalej

Sukces Marceliny Lech – uczennicy klasy 3BG

W dniach 7-9 września 2018 odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Skokach przez przeszkody, podczas których uczennica klasy 3BG – Marcelina Lech wywalczyła srebrny medal i tytuł v-ce Mistrza Małopolski w kategorii Junior Młodszy na dużych koniach.

SERDECZNE GRATULACJE!!!

czytaj dalej

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.