Oferta pracy

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KRAKOWIE
OGŁASZA NABÓR NA NASTĘPUJĄCE STANOWISKA:

1) KONSERWATOR

2) SPRZĄTACZKA/SPRZĄTACZ

Udział Grupy Centralnego Szkolenia w badaniach prowadzonych przez doktorantów AWF

W sobotę 13.01.2018 zawodnicy Grupy Centralnego Szkolenia w Pływaniu wzięli udział w badaniach przeprowadzonych przez doktorantów AWF Kraków. Badania na lądzie objęły pomiary budowy ciała zawodników. Wykonano pomiary antropometryczne – pomiary wysokościowe i długościowe, pomiary umięśnienia i otłuszczenia ciała zawodników.

czytaj dalej

Klub czytelniczy przedstawia zimę

Zima to ciepły kominek, „gryzące” rajstopy czy wspaniałe zabawy na śniegu i lodzie? Oczami bohaterki literackiej spoglądamy na tę porę roku. Klub czytelniczy „PoczytajMy” kl. 3b gimnazjum ponownie spotkał się ze swoją ulubioną grupą przedszkolaków i poruszył w rozmowach temat zwlekającej z przyjściem zimy.
czytaj dalej

14.01.2018 NIEDZIELA / 26 FINAŁ WOŚP

14.01.2018  NIEDZIELA / 26 FINAŁ WOŚP
godz. 9.20 – wejście na żywo/Studio TVN

Weronika Renke/TENISISTKA/Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

podzieli się swoją historią !!!

     Zapraszamy społeczność naszej  szkoły  do obejrzenia programu.

Rzecz o 2 konkursach filmowych

Rzecz o 2 konkursach filmowych
Międzynarodowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami!
Filmem promujemy czytelnictwo

czytaj dalej

Wyniki konkursu z języka niemieckiego

JĘZYK NIEMIECKI WYNIKI KONKURSU
NA NAJŁADNIEJSZY „PROJEKT”

32 uczestników!!!

czytaj dalej

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE W KLASIE II C GIMNAZJUM

Kończy się I półrocze roku szkolnego. Trwają podsumowania wyników nauczania. W klasie II C gimnazjum w ramach przedmiotu – zajęcia artystyczne, odbyła się ciekawa lekcja , będąca nie tylko prezentacją zdobytych na lekcji umiejętności, ale także przykładem własnej, twórczej pracy kilku uczennic.

czytaj dalej

Konkurs plastyczny dla gimnazjum

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w szkole jest organizowany konkurs plastyczny związany z patronem naszej szkoły. Wszyscy uczniowie, którzy pragną wziąć udział w konkursie, proszeni są o wykonanie pracy w formacie A4 (kartka z bloku technicznego).

czytaj dalej

Polski Komitet Olimpijski organizuje konkurs!

Drodzy Uczniowie, wspaniałe jest to, że macie sportowe zainteresowania i swoją pasję wykorzystujecie niemal codziennie w czasie zajęć treningowych. Pokażcie piękno swoich działań lub działań Waszych przyjaciół łącząc je z umiejętnościami zdobytymi na lekcjach języka polskiego.

czytaj dalej

„Jutro jest wolne od błędów”

To słowa Ani Shirley, bohaterki serii kultowych książek dla młodzieży autorstwa L.M. Montgomery. W tym roku obchodzimy 110 rocznicę pierwszego wydania „Ani z Zielonego Wzgórza”.

 

czytaj dalej

ŚWIĄTECZNA AKCJA CHARYTATYWNA

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW 2017” ZAKOŃCZONA.

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

ALE PAMIĘTAJCIE – WSPIERAĆ MOŻEMY CAŁY ROK!!!

Przytulisko na ponad sto zwierzaków. I ona jedna.
Tam właśnie trafiły DARY SERCA od WAS

czytaj dalej

Historyczne osiągnięcie zawodników Naszego Klubu !

Jeszcze nigdy w historii istnienia naszego klubu (od 2012 roku) żaden młody zawodnik nie uplasował się tak wysoko podczas MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW i Młodzieżowców. W Łodzi od samego początku zawodów doskonale spisywali się w stylu motylkowym Marcin Goraj (2001) i Jakub Majerski (2000).

czytaj dalej

Kangur Matematyczny

Dnia 15 marca 2018 roku odbędzie się w naszej szkole XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.
Aby wziąć udział  należy:

czytaj dalej

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Wzięliśmy udział w akcji „Marzycielska Poczta”!

Jak ważne są marzenia i wsparcie innych osób w chwilach słabości, zwątpienia, nie trzeba nikogo przekonywać. Cieszy nas, nauczycieli, że z wielkim zaangażowaniem rodzice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Marzycielskiej Poczcie”! Na zajęciach informatycznych, pod opieką p. Barbary Sulewskiej, klasy 4, 5, 6, 7, oraz 2 i 3 gimnazjum oglądały wybrane reportaże telewizyjne „Marzycielskiej Poczty”, a następnie pisały dodające otuchy komentarze przy profilach poważnie chorych dzieci.

czytaj dalej

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

W zakończonym Finale Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu indywidualnym i sztafetowym rozgrywanej w ramach licealiady, bardzo dobrze spisali się nasi wychowankowie. czytaj dalej

Nasz projekt „PoczytajMy”

Mimo licznych zadań, jakie pojawiły się w ostatniej klasie gimnazjum, klub czytelniczy kl. 3b gimnazjum działa z wielkim zaangażowaniem, spotykając się regularnie z grupą „swoich” przedszkolaków. Przedstawiamy relację z dwóch spotkań, choć największe wydarzenie czaka nas w styczniu. Wtedy to oprowadzamy naszych młodszych kolegów i koleżanki po naszej szkole.

czytaj dalej

Ostatni tydzień akcji „Góra grosza”!

Nadchodzący tydzień (18-21) to ostatnie dni akcji charytatywnej „Góra grosza”. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie zmobilizować i przez ten ostatni tydzień zebrać jak największą sumę.

czytaj dalej

Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym

Miło mi poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali zwycięzcami w zewnętrznym Konkursie na Projekt Kartki Świątecznej – Dar na Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

czytaj dalej

Szlachetna Paczka

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Wychowawcom oraz Pracownikom ZSOMS za przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka 2017  Stowarzyszenia WIOSNA!!!
czytaj dalej

Wycieczka, w czasie której milczeliśmy

Jak co roku klasy trzecie gimnazjum odwiedziły miejsce niezwykłe, wyzwalające niepowtarzalne emocje i skłaniające do głębokich refleksji – Muzeum Auschwitz – Birkenau.

czytaj dalej

Zawody Krajów Europy Środkowej w Targoviste (Rumunia) – Podsumowanie

W dniach 8-10.12.2017 zawodnik Naszego Klubu Marcin Goraj wraz z kolegami z Reprezentacji Polski, rywalizowali z najlepszymi juniorami z Węgier, Słowacji, Serbii, Rumunii, Austrii, Macedonii.

czytaj dalej

SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM W KONKURSIE Z BIOLOGII

Miło nam poinformować, że aż troje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do Etapu Rejonowego w Przedmiotowym Konkursie z Biologii organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

 

czytaj dalej

Konkurs plastyczny ,,Boże Narodzenie” dla gimnazjum został rozstrzygnięty!

W tym roku do konkursu na najciekawszą kartkę świąteczną najliczniej przystąpili uczniowie drugich klas gimnazjalnych. Spośród projektów kartek zostały wyłonione te, które wyróżniały się ciekawą techniką i oryginalną interpretacją tematu.

czytaj dalej

Konkurs z języka niemieckiego

UWAGA !!!

JĘZYK NIEMIECKI
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY

„PROJEKT”

czytaj dalej

Wizyta Świętego Mikołaja

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej Szkole. Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż – zgodnie z tradycją – gościliśmy Świętego Mikołaja w towarzystwie uroczych Aniołków.

czytaj dalej

Kiermasz Świąteczny – 14 XII odliczamy

 
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny organizowany przez świetlicę szkolną. Zachęcamy Państwa do zakupu przygotowanych ozdób, bombek i stroików.
Dochód ze sprzedaży prac zostanie w całości przeznaczony dla Pani Agnieszki.

czytaj dalej

Kiermasz Świąteczny

W świetlicy rozwijamy i kształtujemy umiejętności artystyczno-plastyczne.  Dzieci uczestniczą w różnorakich konkursach szkolnych i pozaszkolnych, wielokrotnie zostają ich laureatami. W tym roku szkolnym brały udział w konkursie plastycznym międzyszkolnym „Dary jesieni” i zdobyły 2 i 3 miejsce. Przed nami konkurs plastyczny „Dlaczego lubię Kraków” oraz  „Kartka Bożonarodzeniowa”.

czytaj dalej

Kartka bożonarodzeniowa

Zapraszam do udziału w akcji ,,Kartka świąteczna dla Podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie”. Już od wielu lat szkoła uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Koordynatorką akcji jest  szkolna pielęgniarka- Pani Cecylia Wójcik, która ,,zaraziła” nas wszystkich  piękną ideą niesienia radości osobom osamotnionym i schorowanym. Każdy uczeń może wykonać kartkę świąteczną w dowolnej technice i dostarczyć ją na ręce swojego wychowawcy lub nauczyciela plastyki.

Serdecznie zachęcam ! Pamiętajmy, że kartki wykonane przez uczniów są źródłem wielu wzruszeń, a także dowodem troski i miłości.

Kazimiera Górawska-Namaczyńska

Chcesz pokazać na co Cię stać? Weź udział w konkursach

Niekorzystna aura pozbawia nas potrzebnej dawki światła. Jak się chronić przed pesymistycznymi, ponurymi myślami i niechęcią do życia? Człowiek ma w sobie coś niesamowitego, potrafi być kreatywny, potrafi tworzyć… no właśnie, co? Wybór należy do Was!

czytaj dalej

Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu – Marcin Goraj z kwalifikacją na Zawody Krajów Europy Środkowej

Nasz zawodnik – Marcin Goraj został powołany do Kadry Narodowej Juniorów na „Zawody Krajów Europy Środkowej”, które odbędą się w Targoviste (ROM). Warunkiem uzyskania kwalifikacji było wygranie konkurencji olimpijskiej podczas Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu.

czytaj dalej

ROZPALMY ISKIERKI MIŁOŚCI

Zbliża się cudowny, magiczny, niepowtarzalny czas
Świąt Bożego Narodzenia.

Niestety…nie dla wszystkich będzie to wesoły, beztroski okres. Bardzo blisko, tuż obok nas są ludzie, którzy właśnie teraz potrzebują naszego wsparcia, tak duchowego, jak i materialnego.

czytaj dalej

Refleksje wokół „Błysku rekina”

Jak odnaleźć się w grupie? Dlaczego ma ona znaczny wpływ na życie młodego człowieka? Czy da się zachować siebie, chcąc jednocześnie być uznanym przez innych? W życiu szkolnym można zaobserwować, że są to istotne pytania niemalże każdego ucznia. czytaj dalej

Akcja charytatywna ,,Świąteczne Kartki Dobroczynne”

Wspieramy akcję charytatywną ,,Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Dochód ze sprzedanych kartek wesprze chorych, niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda ,,w górę serca”.

Koordynator  akcji w ZSOMS Małgorzata Czech

Małopolski Laur Sportu 2017

Wybitni sportowcy i ich trenerzy, a wśród nich Mistrzowie Świata i Europy oraz medaliści igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich z wielu dyscyplin. Już po raz szesnasty do zawodników z naszego regionu, którzy sięgnęli w ubiegłym roku po najważniejsze międzynarodowe trofea, trafił Małopolski Laur Sportu – nagroda Województwa Małopolskiego. czytaj dalej

,,Inspiracje sztuką XX wieku”- galeria prac plastycznych

Na drugim piętrze naszej szkoły pojawiła się wystawa prac plastycznych ,,Inspiracje sztuką XX wieku”. Jest ona wynikiem cyklu zajęć plastycznych, poświęconych zagadnieniom sztuki XX w. Uczniowie klas siódmych przygotowali referaty i prezentacje omawiające nowe kierunki w malarstwie.

czytaj dalej

,,Wycinanka, wydzieranka”

W ostatnim czasie uczniowie klas czwartych doskonalili swoje plastyczne umiejętności, wykonując prace w technice wycinanka i wydzieranka. Uczniowie sami dokonywali wyboru tematu oraz decydowali na konkretną technikę warsztatową.

czytaj dalej

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW 2017

KOCHANI !!!!

DOŁĄCZCIE DO TYCH, KTÓRYM ZALEŻY NA LOSIE

BEZDOMNYCH ZWIERZAKÓW

czytaj dalej

ZIMOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO

W ubiegłym tygodniu (10-11.11.2017), na pływalni w Oświęcimiu odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego 13 lat i starsi”. Zawodnicy Naszego Klubu w sumie zdobyli 67 MEDALI: 25 złotych, 20 srebrnych i 22 brązowe.

czytaj dalej

historyczna gra miejska

   W dniu 16 listopada 2017 r. o godzinie 10:00-14:00 odbyła się historyczna gra miejska ,,Niepodległość  po krakowsku. czytaj dalej

AKCJA BUDZIK

Przypominamy o akcji stare klucze dla „Budzika”. Celem akcji jest wsparcie Fundacji „Akogo ?” Ewy Błaszczak. Drodzy Uczniowie, jeśli macie w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają, to przynieś do szkoły czytaj dalej

Nauczyciel na medal

Mamy „Nauczyciela na medal”

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza nauczycielka wychowania fizycznego i wychowawca klasy 3c – EWA BATKO – zajęła VIII miejsce w plebiscycie „Nauczyciel na Medal”.

czytaj dalej

Marzycielska Poczta

 Napiszmy listy do chorych dzieci!
Akcja skierowana do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów
i ich rodziców

czytaj dalej

,,Patriotyzm oczami młodych”- galeria prac plastycznych

Listopad to miesiąc, w którym  obchodzimy narodowe święto – Święto Odzyskania Niepodległości. To także czas wspominania tych, którzy już odeszli…

czytaj dalej

Ogłoszenie o pracy

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KRAKOWIE
OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO SPRZĄTACZKI/SPRZĄTACZA

czytaj dalej

Wystawa prac plastycznych ,,Motywy ludowe”

Podobnie, jak w ubiegłym roku, uczniowie klas starszych- siódmych SP oraz gimnazjaliści wykonali prace plastyczne ,,Motywy ludowe”. Uczniowie, wykorzystując wiedzę  o sztuce ludowej, stworzyli ciekawe prace bogate kolorystycznie. Zachwyca w nich także finezja kształtów

czytaj dalej

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr75 (klasy VI – VII) oraz uczniowie Gimnazjum Nr 8, w Styczniu 2018r. wezmą udział w dniach otwartych w ramach projektu „Zaprzyjaźnij się z Temidą”

czytaj dalej

Życzenia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom ZSOMS

pragniemy przekazać serdeczne życzenia z okazji
Święta Komisji Edukacji Narodowej.

Dziękując za Państwa zaangażowanie, życzymy wielu sukcesów, które będą powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego, radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy, wszelkiej pomyślności oraz poczucia ważności wykonywanego zawodu.

Dyrekcja ZSOMS

STOP ZWOLNIENIOM Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Rada Samorządu Szkolnego – Uczniowie klasy VII B
PROPAGUJE IDEĘ DBANIA O ZDROWIE POPRZEZ RUCH/ AKTYWNOŚĆ NA ZAJĘCIACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO.
MÓWIĄ: „STOP ZWOLNIENIOM Z WF”
W NASZEJ SZKOLE – SZKOLE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO.
Zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców do współpracy.
Rada Samorządu Szkolnego z Opiekunami

Zawody pływackie Swedish Swim Games w Sztokholmie (Vasby)

Dzień 1. W bardzo mocno obsadzonych zawodach pływackich Swedish Swim Games w Sztokholmie (Vasby) z udziałem reprezentacji Finlandii, reprezentacji juniorów Szwecji, z zawodnikami klubów norweskich i szwedzkich w wieku seniorskim, bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi uczniowie – zawodnicy.

czytaj dalej

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.