historyczna gra miejska - 17-11-2017

   W dniu 16 listopada 2017 r. o godzinie 10:00-14:00 odbyła się historyczna gra miejska ,,Niepodległość  po krakowsku. Szlakami wyzwolicieli’’ organizowana na terenie Krakowa przez Fundację Promocji Kultury Urwany Film.  W grze wzięła udział grupa złożona z uczniów trzecich klas gimnazjum pod przewodnictwem dr Renaty Zawistowskiej.

     Gra miała na celu sprawdzenie wiedzy o historycznych punktach Krakowa, które wchodziły w skład szlaku wyzwolenia tego miasta w 1918 r. i o wiedzy ogólnej o tym wydarzeniu.  W zadaniach liczyła się znajomość Krakowa pod względem historycznym jak i geograficznym połączona  z łamaniem zaszyfrowanych haseł poprzez klucze, które pełniły funkcje wskazówek do odszukania kolejnych punktów kontrolnych. Zadania na każdym punkcie rozdawali harcerze. Teren gry obejmował wybrane miejsca szlaku oddalone od siebie jak np.: rynek Podgórski, plac św. Marii Magdaleny i  ratusz na rynku. Z tego względu uczniowie musieli się także nachodzić. Zadania miały na celu douczenie młodzieży wiedzy na temat miasta, w którym mieszkają.

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.