IKONA – METAFIZYCZNY WYMIAR PIĘKNA - 29-03-2022

Dziś ikony kojarzą się nam ze światem wirtualnym, który w czasie pandemii w dużej mierze zdominował nasze codzienne życie. Każda z ikonek w komputerze, czy smartfonie staje się drzwiami umożliwiającymi nowe odkrycia. Ikona to także słowo obecne w sztuce. Istnieje odkąd istnieje człowiek.

Klasa 8a i s. Julia zapraszają dziś wszystkich, którzy lubią nowe odkrycia, chcą przeżyć przygodę spotkania ze światem duchowym, metafizycznym. Młodzież z klasy ósmej tę przygodę przeżyła zamieniając się w artystów i wykonując ikony świętych, które możemy podziwiać na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lotniczej 1 od 28.03 – 13.04.2022 w godzinach od 9.00 do 15.00.

Projekt pt. „Ikona – metafizyczny wymiar piękna” to przygoda, która pozwoliła uczniom odkryć piękno symboliczne, a nawet teologiczne, ukryte w obrazach.

Pomysłodawcą jest s. Julia Karpacz a realizatorami artyści z klasy 8a:

Badowski Jakub
Bezwińska Nikola
Duszyk Ada
Dzioch Krzysztof
Gasiński Igor
Klimczyk Bartłomiej
Kolarz Tymoteusz
Lachowicz Antonina
Mikruta Nina
Radzikowska Lena
Ruchwa Aleksandra
Sokół Maja
Stachura Marta
Szepieniec Natalia

W sobotę 26 marca odbył się uroczysty wernisaż w MDK, który poprzedził wystawę. Obecni byli Uczniowie klasy 8a, ich Rodzice, Dyrektor i Pracownicy MDK, s. Julia oraz inni zaproszeni goście: min. Ks. Zygfryd Kot SJ (ekspert w dziedzinie pisania ikon), Pani Dyrektor Monika Zelek, Siostry ze Zgromadzenia Kanoniczek Ducha Świętego.

Szczególne podziękowania kierujemy do P. Mieczysława Czytajło – dyrektora MDK oraz jego Pracowników za zorganizowanie i promocję wystawy oraz przygotowanie wernisażu.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status