Konkurs Piękno Małopolski – słowem opisane - 02-06-2022

Warto kochać…warto kochać kamienie,
bo w nich na zawsze ukryte ludzkie myśli i czyny.

Fragment wiersza Kornelii Bukowczan Fasada…

W dniu 27 maja 2022 roku odbył się Koncert Finałowy konkursu Piękno Małopolski słowem opisane organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Miło nam oznajmić, że spośród wyłonionych z kilkuset prac tekstów, znalazły się wiersze autorstwa naszej absolwentki Kornelii Bukowczan z klasy III D LO, która otrzymała  za nie wyróżnienie w kategorii „Poezja”.

   W konkursie, który skupia się na pięknie regionu, krajobrazu i architektury oraz tradycji zapisanej w baśniach i legendach Małopolski, Kornelia w swoich utworach: Mój Kraków, Fasada (kościoła Karmelitów od ul. Garbarskiej) oraz Zraniona melodia, nawiązała do motywów bliskich nam- krakowianom- Lajkonika, legendy o królowej Jadwidze i hejnału z Mariackiej Wieży.

   Finalistce serdecznie gratulujemy i przesyłamy życzenia dalszej weny twórczej rozwijanej poza murami naszej szkoły, w dorosłym życiu.

Opiekunem Kornelii była pani Joanna Pstruś.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status