Zebrania z Rodzicami

Harmonogram zebrań z Rodzicami
w dniach 20 i 21.03.2018r.
w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego
w Krakowie:

czytaj dalej

ŚWIĘTO MATEMATYKI

  14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień  Liczby Pi – najbardziej uniwersalnej, najsłynniejszej liczby. Możemy ją znaleźć we wzorach matematycznych, fizycznych, demograficznych. Króluje nie tylko w geometrii, ale także w równaniu teorii grawitacji Einsteina.

czytaj dalej

W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ…

Rok 2018 to dla naszego kraju czas szczególny, bo właśnie teraz świętujemy okrągłą, setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, wychowywana w poczuciu szacunku dla symboli narodowych oraz idei patriotycznych, aktywnie przyłączyła się do obchodów tej ważnej rocznicy.

czytaj dalej

Światowy Dzień Poezji – ogłaszamy konkurs!

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe
ruchy poetyckie”.

czytaj dalej

Szkolenie pt. „WSPÓLNA SPRAWA”

 

21.03.2018r. o g.17.00 odbędzie się
szkolenie dla Rodziców Uczniów,Wychowawców
i Nauczycieli klas 2 Gimnazjum
oraz 1 i 2 LO

pt.”WSPÓLNA SPRAWA”

czytaj dalej

Bogactwo sława bogactwem człowieka

W naszej szkole właśnie minął miesiąc refleksji nad językiem ojczystym. Przypadający na 21 lutego Dzień Języka Ojczystego jest jednocześnie Dniem Dziedzictwa Językowego. Co to znaczy? Co wspólnego ma język z kulturą zostawioną w spadku po przodkach? Niewiele było teorii na zajęciach. Uczniowie samodzielnie badali zjawiska językowe.

czytaj dalej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

 

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem

„Dzień Bezpiecznego Internetu:

tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

To już 14. edycja DBI w Polsce

czytaj dalej

UROCZYSTE OTWARCIE HALI SPORTOWEJ

Dzień 25 stycznia 2018r. to historyczny, wyjątkowy moment dla całej społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. W tym dniu, w samo południe nastąpiło długo wyczekiwane, niezwykle uroczyste otwarcie wspaniałego obiektu sportowego.

czytaj dalej

„…nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych…”

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że 26 stycznia 2018 roku
w wieku 25 lat zmarł Kacper Gondek – nasz były Uczeń, wspaniały Kolega, Reprezentant kraju, wielokrotny Medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata
w kajakarstwie górskim.

Zapamiętamy Cię jako Tego, który często stawał na najwyższym stopniu podium, zawsze z uśmiechem na twarzy…

Spoczywaj w pokoju..

czytaj dalej

Udział w uroczystościach upamiętniających 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

22 stycznia 2018 r. uczniowie z klasy Ia Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego pod opieką Pani dr Renaty Zawistowskiej uczestniczyli na Cmentarzu Rakowickim przy grobie Powstańców Listopadowych i Styczniowych w uroczystościach upamiętniających 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

czytaj dalej

Trenerzy się szkolą…

Trenerzy się szkolą, aby młodzi sportowcy Naszej Szkoły
mogli w pełni korzystać z NOWEGO OBIEKTU…:)

 

 

czytaj dalej

Zakończenie akcji Góra Grosza

Niezwykle miło nam poinformować że w naszej szkole zakończyła się osiemnasta edycja Góry Grosza – akcji zbierania monet na terenie całej Polski, której głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom.

czytaj dalej

XXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI

Żyjemy w jakże ciekawych czasach. Cieszymy się wprost niewyobrażalnymi możliwościami, jakie dzisiaj posiada człowiek (ludzkość). Ten człowiek może nie tylko decydować o swoich indywidualnych losach, ale także o losach świata.

czytaj dalej

Oferta pracy

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KRAKOWIE
OGŁASZA NABÓR NA NASTĘPUJĄCE STANOWISKA:

1) KONSERWATOR

2) SPRZĄTACZKA/SPRZĄTACZ

Udział Grupy Centralnego Szkolenia w badaniach prowadzonych przez doktorantów AWF

W sobotę 13.01.2018 zawodnicy Grupy Centralnego Szkolenia w Pływaniu wzięli udział w badaniach przeprowadzonych przez doktorantów AWF Kraków. Badania na lądzie objęły pomiary budowy ciała zawodników. Wykonano pomiary antropometryczne – pomiary wysokościowe i długościowe, pomiary umięśnienia i otłuszczenia ciała zawodników.

czytaj dalej

14.01.2018 NIEDZIELA / 26 FINAŁ WOŚP

14.01.2018  NIEDZIELA / 26 FINAŁ WOŚP
godz. 9.20 – wejście na żywo/Studio TVN

Weronika Renke/TENISISTKA/Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

podzieli się swoją historią !!!

     Zapraszamy społeczność naszej  szkoły  do obejrzenia programu.

ŚWIĄTECZNA AKCJA CHARYTATYWNA

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW 2017” ZAKOŃCZONA.

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

ALE PAMIĘTAJCIE – WSPIERAĆ MOŻEMY CAŁY ROK!!!

Przytulisko na ponad sto zwierzaków. I ona jedna.
Tam właśnie trafiły DARY SERCA od WAS

czytaj dalej

Historyczne osiągnięcie zawodników Naszego Klubu !

Jeszcze nigdy w historii istnienia naszego klubu (od 2012 roku) żaden młody zawodnik nie uplasował się tak wysoko podczas MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW i Młodzieżowców. W Łodzi od samego początku zawodów doskonale spisywali się w stylu motylkowym Marcin Goraj (2001) i Jakub Majerski (2000).

czytaj dalej

Kangur Matematyczny

Dnia 15 marca 2018 roku odbędzie się w naszej szkole XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.
Aby wziąć udział  należy:

czytaj dalej

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

W zakończonym Finale Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu indywidualnym i sztafetowym rozgrywanej w ramach licealiady, bardzo dobrze spisali się nasi wychowankowie. czytaj dalej

Ostatni tydzień akcji „Góra grosza”!

Nadchodzący tydzień (18-21) to ostatnie dni akcji charytatywnej „Góra grosza”. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie zmobilizować i przez ten ostatni tydzień zebrać jak największą sumę.

czytaj dalej

Szlachetna Paczka

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Wychowawcom oraz Pracownikom ZSOMS za przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka 2017  Stowarzyszenia WIOSNA!!!
czytaj dalej

Zawody Krajów Europy Środkowej w Targoviste (Rumunia) – Podsumowanie

W dniach 8-10.12.2017 zawodnik Naszego Klubu Marcin Goraj wraz z kolegami z Reprezentacji Polski, rywalizowali z najlepszymi juniorami z Węgier, Słowacji, Serbii, Rumunii, Austrii, Macedonii.

czytaj dalej

Wizyta Świętego Mikołaja

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej Szkole. Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż – zgodnie z tradycją – gościliśmy Świętego Mikołaja w towarzystwie uroczych Aniołków.

czytaj dalej

Kiermasz Świąteczny – 14 XII odliczamy

 
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny organizowany przez świetlicę szkolną. Zachęcamy Państwa do zakupu przygotowanych ozdób, bombek i stroików.
Dochód ze sprzedaży prac zostanie w całości przeznaczony dla Pani Agnieszki.

czytaj dalej

Kiermasz Świąteczny

W świetlicy rozwijamy i kształtujemy umiejętności artystyczno-plastyczne.  Dzieci uczestniczą w różnorakich konkursach szkolnych i pozaszkolnych, wielokrotnie zostają ich laureatami. W tym roku szkolnym brały udział w konkursie plastycznym międzyszkolnym „Dary jesieni” i zdobyły 2 i 3 miejsce. Przed nami konkurs plastyczny „Dlaczego lubię Kraków” oraz  „Kartka Bożonarodzeniowa”.

czytaj dalej

Chcesz pokazać na co Cię stać? Weź udział w konkursach

Niekorzystna aura pozbawia nas potrzebnej dawki światła. Jak się chronić przed pesymistycznymi, ponurymi myślami i niechęcią do życia? Człowiek ma w sobie coś niesamowitego, potrafi być kreatywny, potrafi tworzyć… no właśnie, co? Wybór należy do Was!

czytaj dalej

Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu – Marcin Goraj z kwalifikacją na Zawody Krajów Europy Środkowej

Nasz zawodnik – Marcin Goraj został powołany do Kadry Narodowej Juniorów na „Zawody Krajów Europy Środkowej”, które odbędą się w Targoviste (ROM). Warunkiem uzyskania kwalifikacji było wygranie konkurencji olimpijskiej podczas Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu.

czytaj dalej

ROZPALMY ISKIERKI MIŁOŚCI

Zbliża się cudowny, magiczny, niepowtarzalny czas
Świąt Bożego Narodzenia.

Niestety…nie dla wszystkich będzie to wesoły, beztroski okres. Bardzo blisko, tuż obok nas są ludzie, którzy właśnie teraz potrzebują naszego wsparcia, tak duchowego, jak i materialnego.

czytaj dalej

Akcja charytatywna ,,Świąteczne Kartki Dobroczynne”

Wspieramy akcję charytatywną ,,Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Dochód ze sprzedanych kartek wesprze chorych, niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda ,,w górę serca”.

Koordynator  akcji w ZSOMS Małgorzata Czech

Małopolski Laur Sportu 2017

Wybitni sportowcy i ich trenerzy, a wśród nich Mistrzowie Świata i Europy oraz medaliści igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich z wielu dyscyplin. Już po raz szesnasty do zawodników z naszego regionu, którzy sięgnęli w ubiegłym roku po najważniejsze międzynarodowe trofea, trafił Małopolski Laur Sportu – nagroda Województwa Małopolskiego. czytaj dalej

PLEBISCYT DZIENNIKA POLSKIEGO I GAZETY KRAKOWSKIEJ

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły:

MARCIN GORAJ (pływanie)
ALEKSANDRA STACH (kajakarstwo górskie)
KACPER SZTUBA (kajakarstwo górskie)

czytaj dalej

Gala Finałowa projektu pt; „Niepodległość po Krakowsku”

W dniu 24 listopada 2017r. w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, gdzie mieściły się do 1918r. austriackie koszary wojskowe, odbyła się Gala Finałowa projektu pt; „Niepodległość po Krakowsku”. czytaj dalej

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW 2017

KOCHANI !!!!

DOŁĄCZCIE DO TYCH, KTÓRYM ZALEŻY NA LOSIE

BEZDOMNYCH ZWIERZAKÓW

czytaj dalej

ZIMOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO

W ubiegłym tygodniu (10-11.11.2017), na pływalni w Oświęcimiu odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego 13 lat i starsi”. Zawodnicy Naszego Klubu w sumie zdobyli 67 MEDALI: 25 złotych, 20 srebrnych i 22 brązowe.

czytaj dalej

AKCJA BUDZIK

Przypominamy o akcji stare klucze dla „Budzika”. Celem akcji jest wsparcie Fundacji „Akogo ?” Ewy Błaszczak. Drodzy Uczniowie, jeśli macie w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają, to przynieś do szkoły czytaj dalej

Nauczyciel na medal

Mamy „Nauczyciela na medal”

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza nauczycielka wychowania fizycznego i wychowawca klasy 3c – EWA BATKO – zajęła VIII miejsce w plebiscycie „Nauczyciel na Medal”.

czytaj dalej

Uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendialnych Prezesa Rady Ministrów

8 listopada 2017 r. w Kuratorium Oświaty w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017. W naszym Liceum takie stypendium otrzymała Anna Blichowska – uczennica klasy 3b LOMS. Serdecznie GRATULUJEMY !!!

czytaj dalej

,,Patriotyzm oczami młodych”- galeria prac plastycznych

Listopad to miesiąc, w którym  obchodzimy narodowe święto – Święto Odzyskania Niepodległości. To także czas wspominania tych, którzy już odeszli…

czytaj dalej

Ogłoszenie o pracy

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KRAKOWIE
OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO SPRZĄTACZKI/SPRZĄTACZA

czytaj dalej

Wycieczka klas 1LO do Ogrodzieńca

W dniu 17.10.2017 r. klasy 1ALO i 1BLO wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodzieńca. W programie wycieczki było zwiedzanie ruin zamku, Pustyni Błędowskiej oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbasy.

czytaj dalej

Udział klasy 1ALO w warsztatach historycznych

W dniu 20. 10. 2017r. klasa I a LO uczestniczyła wraz z opiekunami: wychowawcą –  dr Renatą Zawistowską i trenerem – Michałem Majerskim w warsztatach historycznych pt: „Życie codzienne w krakowskim getcie podczas okupacji hitlerowskiej”.

czytaj dalej

Sztuka w języku angielskim FAHRENHEIT 451

Jeden z recenzentów przedstawienia napisał: „If young people need to be persuaded to go to the theatre, this is the company to see.”

czytaj dalej

Życzenia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom ZSOMS

pragniemy przekazać serdeczne życzenia z okazji
Święta Komisji Edukacji Narodowej.

Dziękując za Państwa zaangażowanie, życzymy wielu sukcesów, które będą powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego, radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy, wszelkiej pomyślności oraz poczucia ważności wykonywanego zawodu.

Dyrekcja ZSOMS

STOP ZWOLNIENIOM Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Rada Samorządu Szkolnego – Uczniowie klasy VII B
PROPAGUJE IDEĘ DBANIA O ZDROWIE POPRZEZ RUCH/ AKTYWNOŚĆ NA ZAJĘCIACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO.
MÓWIĄ: „STOP ZWOLNIENIOM Z WF”
W NASZEJ SZKOLE – SZKOLE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO.
Zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców do współpracy.
Rada Samorządu Szkolnego z Opiekunami

Zawody pływackie Swedish Swim Games w Sztokholmie (Vasby)

Dzień 1. W bardzo mocno obsadzonych zawodach pływackich Swedish Swim Games w Sztokholmie (Vasby) z udziałem reprezentacji Finlandii, reprezentacji juniorów Szwecji, z zawodnikami klubów norweskich i szwedzkich w wieku seniorskim, bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi uczniowie – zawodnicy.

czytaj dalej

Plebiscyt na najbardziej utalentowaną osobę

Rada Dzielnicy II Grzegórzki ogłasza plebiscyt na najbardziej utalentowaną osobę zamieszkałą na terenie Dzielnicy II Grzegórzki.
Konkurs przewidziany jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

czytaj dalej

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z tej okazji nasza szkoła została ozdobiona pracami i plakatami na temat nauki języków obcych.

czytaj dalej

„ŁAD, SKŁAD, PORZĄDEK WOKÓŁ NAS”

MOBILIZUJEMY UMYSŁ, OBIE RĘCE I SIŁY – PORZĄDKUJEMY, UPIĘKSZAMY, DEKORUJEMY KLASY I KORYTARZE SZKOLNE.
PRZEGLĄD I OCENA WSPÓLNEJ PRACY – 12 PAŹDZIERNIKA.

SAMORZĄD SZKOLNY WE WSPÓŁPRACY Z PANIĄ ALDONĄ MAZUR I MAŁGORZATĄ KONSTANTY.

 

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO PRZEZ CAŁY ROK”

W roku szkolnym 2017/2018 pracę Szkoły na rzecz bezpieczeństwa będzie wspierać Policja.

www.policja.gov.pl

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.