29 Akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA

29 Akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA

Zachęcamy Państwa do udziału w akcji

„KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI”organizowanej kolejny raz w Krakowie. Szczegóły akcji dostępne na stronie: www.krakow.pl (wpisując tytuł akcji).

Prosimy o udokumentowanie Państwa udziału w postaci zdjęć  i przesłać na adres:

izabereza @poczta.onet.pl

Izabela Bereza- koordynator Szkolnego Zespołu ds. Ekologii

Ogólnopolski Certyfikat „EKO -SZKOŁA 2022”

Szanowni Państwo!

Drodzy Uczniowie ZSOMS w Krakowie!

Nowy rok szkolny rozpoczynamy dobrą informacją.

Nasze całoroczne działania z zakresu ekologii zostały docenione.
Nasza szkoła po wykonaniu szeregu zadań projektowych uzyskała Ogólnopolski Certyfikat „EKO -SZKOŁA 2022.”

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

Miłosz Żyznowski z 4BLO Mistrzem Europy Juniorów 2022 w FIM Trial European Championship Junior Cup

Miło nam poinformować, że Miłosz Żyznowski, uczeń klasy 4B LO wywalczył tytuł Mistrza Europy Juniorów 2022 w FIM Trial European Championship Junior Cup.

czytaj dalej

NARODOWE CZYTANIE

Zdaje mi się, że widzę…gdzie?
Przed oczyma duszy mojej”

Wiliam Shakespeare

W dniu 8 września 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w jedenastej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, nad którą honorowym patronat sprawuje Prezydent RP- Andrzej Duda, wraz z małżonką – Agatą Kornhauser – Duda. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

czytaj dalej

Ogłoszenie

Internat szkolny wznawia działalność po wakacyjnej przerwie w dniu 3 września 2022r. (sobota).

Zapraszamy wychowanków od godziny 12.00.

Spotkanie dla Rodziców z wicedyrektor Moniką Zelek i wychowawcami internatu o godz. 14.00.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
w ZSOMS –
1.09.2022 (czwartek)

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023


OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

o naborze na wolne stanowisko

ratownika wodnego

czytaj dalej

Informacja dla rodziców uczniów z Ukrainy

Na stronie internetowej: https://portaledukacyjny.krakow.pl/ ukazała się informacja na temat bezpłatnych kursów języka polskiego. Zachęcamy do śledzenia tej strony internetowej. Znajduje się tam wiele przydatnych informacji.

czytaj dalej

odbiór dokumentów

UWAGA!

Odbiór świadectw, aneksów i zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego jest możliwy od wtorku 5 lipca, w godzinach 9.00 – 14.00 w sekretariacie szkoły.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą w wydawane od piątku 8 lipca, w godzinach 9.00 – 14.00 w sekretariacie szkoły.

W/w dokumenty należy odebrać osobiście. Jeżeli nie ma takiej możliwości, można udzielić pisemnego upoważnienia osobie, która zostaje upoważniona do odbioru (należy podać imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej). Osoba upoważniona musi mieć  przy sobie dowód osobisty.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w ZSOMS /24.06 – piątek/

czytaj dalej

„Żywe muzeum” flory świata – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Klasa 3A LO z wychowawczynią p. Małgorzatą Czech i klasa 2B LO z wychowawcą p. Marcinem Bednarzem  odwiedzili najstarszy Ogród Botaniczny w Polsce, założony w 1783 roku. Zajmuje on powierzchnię  ok.10 ha, na której zgromadzone jest ok. 6 tys. gatunków i odmian roślin pogrupowanych  tematycznie.

czytaj dalej

Dzień Sportu w ZSOMS

Dzień Sportu

20 czerwca w Naszej Szkole odbył się Dzień Sportu, pogoda dopisała a rywalizacja międzyklasowa była zacięta. Starcia pomiędzy klasami rozegrano w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VII, VIII-LO.

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

Szanowni Rodzice!

7 czerwca (wtorek) – zebrania dla rodziców SP:
klasy 1-3 SP – godz. 17.30
klasy 4-8 SP – godz. 17.00

8 czerwca (środa) – zebrania dla rodziców LO
o godz. 17.00

Konkurs Piękno Małopolski – słowem opisane

Warto kochać…warto kochać kamienie,
bo w nich na zawsze ukryte ludzkie myśli i czyny.

Fragment wiersza Kornelii Bukowczan Fasada…

W dniu 27 maja 2022 roku odbył się Koncert Finałowy konkursu Piękno Małopolski słowem opisane organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Miło nam oznajmić, że spośród wyłonionych z kilkuset prac tekstów, znalazły się wiersze autorstwa naszej absolwentki Kornelii Bukowczan z klasy III D LO, która otrzymała  za nie wyróżnienie w kategorii „Poezja”.

czytaj dalej

Dzień Dziecka dla dzieci z klas 1-3 SP

W dniu 1 czerwca 2022 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego LO zorganizowali gry i zabawy z nagrodami dla dzieci z klas pierwszych SP aby uczcić Dzień Dziecka. Dzieci przebywające na świetlicy z zaangażowanie wzięły udział w akcji i wspaniałe się bawiły !!!

czytaj dalej

Szkolenie z zakresu psychopedagogiki dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego ZSOMS

W dniu 25 maja 2022 r. odbyło się szkolenie dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, podczas którego Tomasz Wilczewski przedstawił nowatorskie podejście do pedagogiki z wykorzystaniem aktywności psychologicznej, które zakłada, że nauczyciel i trener powinien uwrażliwić się na potrzeby swoich wychowanków.

czytaj dalej

Nowe książki w bibliotece!

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego SP nr 75 oraz bibliotekarza do szkolnej biblioteki zostały zakupione nowe, ciekawe książki. Nowo nabyte tytuły zostały zaproponowane przez uczniów w skierowanej do nich ankiecie. Wśród najbardziej popularnych pozycji znalazła się seria „Wojownicy”, „Zbrodnia niezbyt elegancka” i „Zaopiekuj się mną”.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

WYKAZ NOWOŚCI

Konkurs fotograficzny „Oznaki wiosny” rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny „Oznaki wiosny” rozstrzygnięty.

Dziękujemy wszystkim za wiele ciekawych zdjęć.  Mieliśmy bardzo duży problem, aby wybrać najciekawsze prace. 🙂 🙂 🙂

Wybraliśmy i nagrodziliśmy zdjęcia następujących uczniów:

czytaj dalej

Zaproszenie na ekologiczny piknik w Parku Jordana z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

Szanowni Państwo

W dniu 5 czerwca obchodzony jest w ponad 100 krajach Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku.

Ideą tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na istniejące problemy oraz niebezpieczeństwa jakie powstają w wyniku lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej. Dzień ten, ma przypominać, z jakimi problemami ekologicznymi boryka się nasza planeta oraz podjąć próbę ich rozwiązania. Ma on również na celu uświadomić nam, iż obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego i że nasze codzienne decyzje, wybory i zachowania tworzą świat w jakim żyjemy.

czytaj dalej

Kolejne zwycięstwo Miłosza Żyznowskiego

Miło nam poinformować

o kolejnym zwycięstwie Miłosza Żyznowskiego, Ucznia klasy 3BLO 🙂 W dniach 14 i 15 maja 2022 r. Miłosz wygrał w 1 i 2 rundzie Mistrzostw Polski w Trialu Motocyklowym, które odbywały się w Turku.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

czytaj dalej

Finały Wojewódzkie w pływaniu indywidualnym i drużynowym

Kwiecień postanowiliśmy zakończyć mocnym akcentem sportowym. Uczniowie naszej szkoły poza pływaniem startowali również w biegach przełajowych.

25, 26 kwietnia odbyły się Finały Wojewódzkie w pływaniu indywidualnym i drużynowym. Do zmagań na tym etapie stanęli uczniowie którzy w zawodach międzyszkolnych w Krakowie zdobyli miejsca od 1-6. Nasza szkoła wystawiła najliczniejszą reprezentację jak również zajęła najwyższe noty zarówno w startach indywidualnych jak i w sztafecie.

czytaj dalej

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Rozwiń skrzydła orle biały – i koroną złotą świeć.  Do przeszłości Polski całej w sercach naszych miłość wznieć!”

Dnia 29 kwietnia w ZSOMS  odbyły się uroczyste akademie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Dla szkoły podstawowej akademię przygotowały klasy 4a i 5a pod kierunkiem pani  Anny Nosek i pani Sylwii Tomala – Łęgowik.

Oprawę muzyczną przygotowała pani Anna Petrus i dekorację pani Joanna Zadęcka. Krótką lekcję historii podczas akademii dla klas licealnych przygotowali uczniowie klasy 3ALO pod kierunkiem pani Małgorzaty Czech i pana Michała Karcza. O oprawę muzyczną zadbali sami uczniowie tej klasy.

czytaj dalej

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

życzenia wielkanocne

STYPENDYŚCI

Z dużą przyjemnością informujemy Społeczność Szkolną o uroczystości, która odbyła się w dniu 24 marca br. w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów otrzymali: Paula Gawron z kl. 3CL i Bartosz Bryg z kl. 3AL za najwyższe wyniki w nauce w ub. roku szkolnym.

Balbina Sikora z kl. 3CL została uhonorowana Dyplomem Stypendysty Ministra Edukacji i Nauki za wysokie osiągnięcia sportowe (w dyscyplinie pływania z płetwą). Dyplomy wręczała Pani Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty. Fotoreportaż z uroczystości jest zamieszczony na stronie kuratorium.krakow.pl.

Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrekcja ZSOMS

czytaj dalej

Zwycięstwo Miłosza Żyznowskiego w Mistrzostwach Europy w kategorii Junior Cup w Trialu Motocyklowym

Miło nam poinformować o zwycięstwie Miłosza Żyznowskiego z klasy 3BLO w Mistrzostwach Europy w kategorii Junior Cup w Trial Motocyklowym, które odbyły się 10 kwietnia 2022 roku w Pobladura w Hiszpanii.

Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał na międzynarodowej arenie w tej dyscyplinie po ponad dekadzie!

Życzymy Miłoszowi kolejnych sukcesów sportowych!

czytaj dalej

ŻYWA LEKCJA HISTORII – MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU

W dniu 7 kwietnia 2022r. klasy 1BLO, 3ALO, 3BLO wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w zwiedzaniu miejsca Pamięci Narodowej i Muzeum Auschwitz – Birkenau  – byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

czytaj dalej

Nabór do klas pływackich

   

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie
ogłasza

NABÓR

do klas sportowych – PŁYWACKICH
na rok szkolny 2022/ 2023

czytaj dalej

List do Rodziców od Pani Anny Korfel-Jasińskiej, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki

Wielce Szanowni Rodzice Krakowskich Uczniów,

wojna w Ukrainie trwa od niemal miesiąca. 24 lutego 2022 roku to dzień, w którym życie nas wszystkich zmieniło się nieodwracalnie.

Największe skutki rozgrywającego się dramatu odczuwają jednak dzieci, które były zmuszone uciekać z Ukrainy i z dnia na dzień odnaleźć się w zupełnie nowym, często niezrozumiałym dla nich środowisku.

czytaj dalej

Konkurs fotograficzny organizowany przez Szkolne Koło ds. Ekologii

  WIOSNA, ach to TY!               

Konkurs fotograficzny  organizowany
przez Szkolne Koło ds. Ekologii:
       

czytaj dalej

zebrania dla rodziców

Szanowni Rodzice!

22 marca (wtorek) – zebrania dla rodziców SP
Klasy 1-5 SP – godz. 17.00
Klasy 6-8 SP – godz. 18.00

23 marca (środa) – zebrania dla rodziców LO o godz. 18.00

Zebrania w klasach 6-8 SP i LO zostaną poprzedzone prelekcją o godz. 16.30 pt: „Narkotyki i inne środki psychoaktywne popularne wśród młodzieży oraz odpowiedzialność karna, za naruszenie przepisów prawa w zakresie ich posiadania”. Realizatorem prelekcji są pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

SP – hala sportowa
LO – salka fitness

Zaproszenie na wernisaż

Życzenia dla wszystkich Pań

ZSOMS – UKRAINIE

„Dobroć jest cichym czynieniem tego,
o czym inni mówią głośno.” 

Serdecznie dziękujemy całej Społeczności ZSOMS za tak hojne wsparcie akcji „Pomoc dla Lwowa”.

czytaj dalej

Pomoc dla Ukrainy

Wobec tragedii, która dzieje się za naszą wschodnią granicą, cała Społeczność ZSOMS nie pozostaje obojętna. Chcemy włączyć się w organizowaną przez Urząd Miasta Krakowa  akcję pomocy „Zbiórka dla Lwowa”.

czytaj dalej

95 LECIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU PŁYWACKIEGO

95 LECIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU PŁYWACKIEGO

 Dnia 5 lutego 2022r. w Hotelu Novotel odbyła się jubileuszowa gala, na której nie mogło zabraknąć trenerów UKS „Galicja” oraz Dyrektora ZSOMS –
Pana Krzysztofa Sobesto.

Dyplomy za zasługi na rzecz promocji sportów pływackich i działań Polskiego Związku Pływackiego otrzymali:

 

czytaj dalej

Daj się wkręcić w pomaganie!

Drodzy Uczniowie ZSOMS!

Codziennie setki  plastikowych nakrętek w naszych domach ląduje w koszu na śmieci. Zapominamy, że małe, niepozorne nakrętki wykonane są z czystego polimeru PET, łatwo poddać je recyklingowi i powtórnie przetworzyć.

czytaj dalej

Pływacy z LO wrócili ze zgrupowania w COS OPO Zakopane

W miniony weekend pływacy z klas licealnych zakończyli zgrupowanie sportowe w COS OPO (Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich) w Zakopanem. Piękna, prawdziwa zimowa aura i treningi w doskonałych warunkach, oraz możliwość przebywania w ośrodku z najlepszymi polskimi sportowcami, pozytywnie nastraja do nowej części sezonu.

czytaj dalej

ZEBRANIA Z RODZICAMI

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA „GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

Drodzy rodzice i uczniowie, zakończyliśmy akcję „GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Zbiórka przerosła wszelkie oczekiwania.  Przedstawicielka organizacji MORN pani Magda, przekazała że była to największa ilość darów jaką otrzymali ze szkół.

DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE

Zarząd i Wolontariusze Małopolskiej Organizacji
Na Rzecz Natury,  Szkolny Zespół ds. Ekologii,
Szkolne Koło Wolontariatu

czytaj dalej

Miłosz Żyznowski 3BLO Wicemistrzem Polski w klasyfikacji Generalnej Trial 2021

Miło nam poinformować, że w dniu 12 grudnia 2021 odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2021 w sportach motocyklowych w Centrum Olimpijskim w Warszawie, podczas którego
Miłosz Żyznowski z klasy3BLO odebrał tytuł WICEMISTRZA POLSKI w klasyfikacji Generalnej Trial 2021 oraz tytuł WICEMISTRZA POLSKI w klasyfikacji Otwartej Trial 2021.

czytaj dalej

W ZSOMS już świątecznie

Serdecznie dziękujemy Rodzicom klasy 7d i Wychowawczyni
Pani Dorocie
Żabie za przystrojenie szkoły i stworzenie pięknej, świątecznej atmosfery!
Szczególne podziękowania kierujemy
do Pani Barbary Bieleckiej,
Państwa
Małgorzaty i Sławomira Chwałów,
Agnieszki i Wojciecha Glijer oraz
Uczennicy Amelii Glijer.

czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Świętowaliśmy w naszej szkole bardzo ważny dzień związany z prawami dziecka, towarzyszył temu zdarzeniu kolor niebieski. Omawialiśmy różnorodne zagadnienia i współczesne zjawiska takie jak prawo do nauki, prawo głosu i poczucia bezpieczeństwa, itp.

Uczniowie przygotowali transparenty, przynieśli niebieskie balony, a przede wszystkim… zadawali istotne pytania. Wszystkie osoby zainteresowane udzielaniem pomocy innym zapraszamy na stronę: https://unicef.pl/

Szkolny Klub UNICEF

czytaj dalej

XXVIII Turniej Wiedzy o Antyku W Centrum Kultury Podgórza

Istota rzeczy jest w tym aby nasze serca
 które toczy ciężka krew
napełniły się powietrzem
 i tego właśnie Ikar nie chciał przyjąć

Zbigniew Herbert

Powyższy cytat stał się mottem konkursu literackiego w ramach XXVIII Turnieju Wiedzy  o Antyku. W Centrum Kultury Podgórza. Wiersz Z. Herberta stał się inspiracją dla młodych twórców, którzy wciąż pamiętają o archetypicznych postaciach Dedala i Ikara i zechcieli się podzielić swoją refleksją poetycką, dotyczącą odwiecznego konfliktu pokoleń i wartości.

czytaj dalej

Uczniowie ZSOMS uhonorowani Nagrodą Powiatu Krakowskiego

W dniu 13 października 2021 roku w Chochołowym Dworze w Jerzmanowicach odbyła się ósma Gala Wręczenia Nagród Powiatu Krakowskiego i Starosty Krakowskiego.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego:  Igor Tarasek i Maciej Panaś.

czytaj dalej

Zimowe Mistrzostwa Małopolski

W dniach 12-13.11.2021, w Oświęcimiu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Małopolski, w których Nasi Zawodnicy zwyciężyli klasyfikację medalową gromadząc 109 medali.

czytaj dalej

Sukces ucznia klasy drugiej LOMS

Z przyjemnością informujemy,

że Hubert Klughardt – uczeń klasy 2 LOMS, zawodnik AZS AWF Kraków zwyciężył w miniony weekend w Gliwicach w Drugim Pucharze Polski KGHM Tour Juniorów Młodszych w szpadzie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wywiad z Hubertem.

czytaj dalej

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA
Z tej okazji Szkolny Zespół ds. Ekologii
przygotował gazetkę edukacyjną.
Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

Prezentacja  SMOG

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status