Oferta pracy

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KRAKOWIE
OGŁASZA NABÓR NA NASTĘPUJĄCE STANOWISKA:

1) KONSERWATOR

2) SPRZĄTACZKA/SPRZĄTACZ

Udział Grupy Centralnego Szkolenia w badaniach prowadzonych przez doktorantów AWF

W sobotę 13.01.2018 zawodnicy Grupy Centralnego Szkolenia w Pływaniu wzięli udział w badaniach przeprowadzonych przez doktorantów AWF Kraków. Badania na lądzie objęły pomiary budowy ciała zawodników. Wykonano pomiary antropometryczne – pomiary wysokościowe i długościowe, pomiary umięśnienia i otłuszczenia ciała zawodników.

czytaj dalej

14.01.2018 NIEDZIELA / 26 FINAŁ WOŚP

14.01.2018  NIEDZIELA / 26 FINAŁ WOŚP
godz. 9.20 – wejście na żywo/Studio TVN

Weronika Renke/TENISISTKA/Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

podzieli się swoją historią !!!

     Zapraszamy społeczność naszej  szkoły  do obejrzenia programu.

ŚWIĄTECZNA AKCJA CHARYTATYWNA

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW 2017” ZAKOŃCZONA.

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

ALE PAMIĘTAJCIE – WSPIERAĆ MOŻEMY CAŁY ROK!!!

Przytulisko na ponad sto zwierzaków. I ona jedna.
Tam właśnie trafiły DARY SERCA od WAS

czytaj dalej

Historyczne osiągnięcie zawodników Naszego Klubu !

Jeszcze nigdy w historii istnienia naszego klubu (od 2012 roku) żaden młody zawodnik nie uplasował się tak wysoko podczas MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW i Młodzieżowców. W Łodzi od samego początku zawodów doskonale spisywali się w stylu motylkowym Marcin Goraj (2001) i Jakub Majerski (2000).

czytaj dalej

Kangur Matematyczny

Dnia 15 marca 2018 roku odbędzie się w naszej szkole XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.
Aby wziąć udział  należy:

czytaj dalej

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

W zakończonym Finale Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu indywidualnym i sztafetowym rozgrywanej w ramach licealiady, bardzo dobrze spisali się nasi wychowankowie. czytaj dalej

Ostatni tydzień akcji „Góra grosza”!

Nadchodzący tydzień (18-21) to ostatnie dni akcji charytatywnej „Góra grosza”. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie zmobilizować i przez ten ostatni tydzień zebrać jak największą sumę.

czytaj dalej

Szlachetna Paczka

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Wychowawcom oraz Pracownikom ZSOMS za przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka 2017  Stowarzyszenia WIOSNA!!!
czytaj dalej

Zawody Krajów Europy Środkowej w Targoviste (Rumunia) – Podsumowanie

W dniach 8-10.12.2017 zawodnik Naszego Klubu Marcin Goraj wraz z kolegami z Reprezentacji Polski, rywalizowali z najlepszymi juniorami z Węgier, Słowacji, Serbii, Rumunii, Austrii, Macedonii.

czytaj dalej

Wizyta Świętego Mikołaja

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej Szkole. Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż – zgodnie z tradycją – gościliśmy Świętego Mikołaja w towarzystwie uroczych Aniołków.

czytaj dalej

Kiermasz Świąteczny – 14 XII odliczamy

 
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny organizowany przez świetlicę szkolną. Zachęcamy Państwa do zakupu przygotowanych ozdób, bombek i stroików.
Dochód ze sprzedaży prac zostanie w całości przeznaczony dla Pani Agnieszki.

czytaj dalej

Kiermasz Świąteczny

W świetlicy rozwijamy i kształtujemy umiejętności artystyczno-plastyczne.  Dzieci uczestniczą w różnorakich konkursach szkolnych i pozaszkolnych, wielokrotnie zostają ich laureatami. W tym roku szkolnym brały udział w konkursie plastycznym międzyszkolnym „Dary jesieni” i zdobyły 2 i 3 miejsce. Przed nami konkurs plastyczny „Dlaczego lubię Kraków” oraz  „Kartka Bożonarodzeniowa”.

czytaj dalej

Chcesz pokazać na co Cię stać? Weź udział w konkursach

Niekorzystna aura pozbawia nas potrzebnej dawki światła. Jak się chronić przed pesymistycznymi, ponurymi myślami i niechęcią do życia? Człowiek ma w sobie coś niesamowitego, potrafi być kreatywny, potrafi tworzyć… no właśnie, co? Wybór należy do Was!

czytaj dalej

Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu – Marcin Goraj z kwalifikacją na Zawody Krajów Europy Środkowej

Nasz zawodnik – Marcin Goraj został powołany do Kadry Narodowej Juniorów na „Zawody Krajów Europy Środkowej”, które odbędą się w Targoviste (ROM). Warunkiem uzyskania kwalifikacji było wygranie konkurencji olimpijskiej podczas Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu.

czytaj dalej

ROZPALMY ISKIERKI MIŁOŚCI

Zbliża się cudowny, magiczny, niepowtarzalny czas
Świąt Bożego Narodzenia.

Niestety…nie dla wszystkich będzie to wesoły, beztroski okres. Bardzo blisko, tuż obok nas są ludzie, którzy właśnie teraz potrzebują naszego wsparcia, tak duchowego, jak i materialnego.

czytaj dalej

Akcja charytatywna ,,Świąteczne Kartki Dobroczynne”

Wspieramy akcję charytatywną ,,Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Dochód ze sprzedanych kartek wesprze chorych, niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda ,,w górę serca”.

Koordynator  akcji w ZSOMS Małgorzata Czech

Małopolski Laur Sportu 2017

Wybitni sportowcy i ich trenerzy, a wśród nich Mistrzowie Świata i Europy oraz medaliści igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich z wielu dyscyplin. Już po raz szesnasty do zawodników z naszego regionu, którzy sięgnęli w ubiegłym roku po najważniejsze międzynarodowe trofea, trafił Małopolski Laur Sportu – nagroda Województwa Małopolskiego. czytaj dalej

PLEBISCYT DZIENNIKA POLSKIEGO I GAZETY KRAKOWSKIEJ

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły:

MARCIN GORAJ (pływanie)
ALEKSANDRA STACH (kajakarstwo górskie)
KACPER SZTUBA (kajakarstwo górskie)

czytaj dalej

Gala Finałowa projektu pt; „Niepodległość po Krakowsku”

W dniu 24 listopada 2017r. w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, gdzie mieściły się do 1918r. austriackie koszary wojskowe, odbyła się Gala Finałowa projektu pt; „Niepodległość po Krakowsku”. czytaj dalej

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW 2017

KOCHANI !!!!

DOŁĄCZCIE DO TYCH, KTÓRYM ZALEŻY NA LOSIE

BEZDOMNYCH ZWIERZAKÓW

czytaj dalej

ZIMOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO

W ubiegłym tygodniu (10-11.11.2017), na pływalni w Oświęcimiu odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego 13 lat i starsi”. Zawodnicy Naszego Klubu w sumie zdobyli 67 MEDALI: 25 złotych, 20 srebrnych i 22 brązowe.

czytaj dalej

AKCJA BUDZIK

Przypominamy o akcji stare klucze dla „Budzika”. Celem akcji jest wsparcie Fundacji „Akogo ?” Ewy Błaszczak. Drodzy Uczniowie, jeśli macie w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają, to przynieś do szkoły czytaj dalej

Nauczyciel na medal

Mamy „Nauczyciela na medal”

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza nauczycielka wychowania fizycznego i wychowawca klasy 3c – EWA BATKO – zajęła VIII miejsce w plebiscycie „Nauczyciel na Medal”.

czytaj dalej

Uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendialnych Prezesa Rady Ministrów

8 listopada 2017 r. w Kuratorium Oświaty w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017. W naszym Liceum takie stypendium otrzymała Anna Blichowska – uczennica klasy 3b LOMS. Serdecznie GRATULUJEMY !!!

czytaj dalej

,,Patriotyzm oczami młodych”- galeria prac plastycznych

Listopad to miesiąc, w którym  obchodzimy narodowe święto – Święto Odzyskania Niepodległości. To także czas wspominania tych, którzy już odeszli…

czytaj dalej

Ogłoszenie o pracy

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KRAKOWIE
OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO SPRZĄTACZKI/SPRZĄTACZA

czytaj dalej

Wycieczka klas 1LO do Ogrodzieńca

W dniu 17.10.2017 r. klasy 1ALO i 1BLO wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodzieńca. W programie wycieczki było zwiedzanie ruin zamku, Pustyni Błędowskiej oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbasy.

czytaj dalej

Udział klasy 1ALO w warsztatach historycznych

W dniu 20. 10. 2017r. klasa I a LO uczestniczyła wraz z opiekunami: wychowawcą –  dr Renatą Zawistowską i trenerem – Michałem Majerskim w warsztatach historycznych pt: „Życie codzienne w krakowskim getcie podczas okupacji hitlerowskiej”.

czytaj dalej

Sztuka w języku angielskim FAHRENHEIT 451

Jeden z recenzentów przedstawienia napisał: „If young people need to be persuaded to go to the theatre, this is the company to see.”

czytaj dalej

Życzenia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom ZSOMS

pragniemy przekazać serdeczne życzenia z okazji
Święta Komisji Edukacji Narodowej.

Dziękując za Państwa zaangażowanie, życzymy wielu sukcesów, które będą powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego, radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy, wszelkiej pomyślności oraz poczucia ważności wykonywanego zawodu.

Dyrekcja ZSOMS

STOP ZWOLNIENIOM Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Rada Samorządu Szkolnego – Uczniowie klasy VII B
PROPAGUJE IDEĘ DBANIA O ZDROWIE POPRZEZ RUCH/ AKTYWNOŚĆ NA ZAJĘCIACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO.
MÓWIĄ: „STOP ZWOLNIENIOM Z WF”
W NASZEJ SZKOLE – SZKOLE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO.
Zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców do współpracy.
Rada Samorządu Szkolnego z Opiekunami

Zawody pływackie Swedish Swim Games w Sztokholmie (Vasby)

Dzień 1. W bardzo mocno obsadzonych zawodach pływackich Swedish Swim Games w Sztokholmie (Vasby) z udziałem reprezentacji Finlandii, reprezentacji juniorów Szwecji, z zawodnikami klubów norweskich i szwedzkich w wieku seniorskim, bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi uczniowie – zawodnicy.

czytaj dalej

Plebiscyt na najbardziej utalentowaną osobę

Rada Dzielnicy II Grzegórzki ogłasza plebiscyt na najbardziej utalentowaną osobę zamieszkałą na terenie Dzielnicy II Grzegórzki.
Konkurs przewidziany jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

czytaj dalej

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z tej okazji nasza szkoła została ozdobiona pracami i plakatami na temat nauki języków obcych.

czytaj dalej

„ŁAD, SKŁAD, PORZĄDEK WOKÓŁ NAS”

MOBILIZUJEMY UMYSŁ, OBIE RĘCE I SIŁY – PORZĄDKUJEMY, UPIĘKSZAMY, DEKORUJEMY KLASY I KORYTARZE SZKOLNE.
PRZEGLĄD I OCENA WSPÓLNEJ PRACY – 12 PAŹDZIERNIKA.

SAMORZĄD SZKOLNY WE WSPÓŁPRACY Z PANIĄ ALDONĄ MAZUR I MAŁGORZATĄ KONSTANTY.

 

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO PRZEZ CAŁY ROK”

W roku szkolnym 2017/2018 pracę Szkoły na rzecz bezpieczeństwa będzie wspierać Policja.

www.policja.gov.pl

Zawody Arena Cup w Szwedzkim Vasby

W dniach 23-24 września reprezentacja naszej szkoły, wystartowała w zawodach Arena Cup w Szwedzkim Vasby. Nasi zawodnicy mocno rozpoczęli sezon startowy, wyławiając z basenu 33 medale: 13 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych.

czytaj dalej

Udział w obchodach 78 rocznicy powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego

W dniu 30 września 2017r. w Muzeum Armii Krajowej odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające 78 rocznicę powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego.

czytaj dalej

POWOŁANIE DO KADRY NARODOWEJ 13 ZAWODNIKÓW

Niezmiernie miło nam poinformować, iż na początek sezonu 2017/2018 – 13 ZAWODNIKÓW klubu UKS SMS GALICJA Kraków zostało powołanych do „Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Pływackiego”.

czytaj dalej

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Zebranie Rady Rodziców

   Termin: 28 września 2017 (czwartek) godzina 17:00
Miejsce:  Sala nr 7– Szkoła Podstawowa nr 75
Sala nr 8– Gimnazjum nr 8 MS
i Liceum Ogólnokształcące MS
Cel: Uchwalenie Programu
Wychowawczo – Profilaktycznego

PROJEKTY PROGRAMÓW WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNYCH:
Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum.

 

zmiana organizacji zajęć dydaktycznych w dniu 22.09.2017r.

W dniu 22.09 (piątek) w związku z pogrzebem śp. Marii Jakóbik będą obowiązywały
lekcje 30 – minutowe wg poniższego grafiku:

czytaj dalej

Panta rhei

W głębokim poczuciu niepowetowanej straty i smutku zawiadamiamy, że w dniu 19 września odeszła Pani Maria Jakóbik – wieloletni trener pływania i dyrektor ds. sportu w naszej szkole, wychowawca wielu pokoleń sportowców, trener Kadry Olimpijskiej i członek Zarządu Polskiego Związku Pływackiego.
Wyrażając wdzięczność za każdy pełen pasji dzień pracy, w trudnej chwili pożegnania, wyrazy wsparcia i głębokiego współczucia kierujemy do Najbliższych i Przyjaciół Pani Trener.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy,
Rodzice i Społeczność Uczniowska ZSOMS

Uroczystość pogrzebowa śp. Marii Jakóbik rozpocznie się w piątek 22 września o godz. 13.00 w Kaplicy Wszystkich Świętych na Cmentarzu Salwatorskim.

Maria Jakóbik – to była „Madame Butterfly” polskiego pływania

Polskie pływanie poniosło wielką stratę. Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła trener Maria Jakóbik. Miała 70 lat. – Była „Madame Butterfly” polskiego pływania, bo to spod jej ręki wyszli najlepsi delfiniści w naszym kraju – powiedziała Otylia Jędrzejczak, która była jedną z wychowanek Jakóbik. czytaj dalej

Szkoła trzech podmiotów

SZKOŁA TRZECH PODMIOTÓW:
RODZIC – DZIECKO – NAUCZYCIEL

czytaj dalej

ZEBRANIA Z RODZICAMI

ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ WEDŁUG PONIŻSZEGO HARMONOGRAMU

Szkoła Podstawowa – 12.09.2017r.:
klasy IV – VII godzina 17.00
klasy I – III godzina 17.30

Gimnazjum i Liceum – 13.09.2017r., godzina 17.00

 

Projekt PoczytajMy wraca do naszej szkoły!

Zapraszamy do udziału!

Na czym polega PoczytajMY? W ramach programu młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka.

czytaj dalej

Powołanie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery

Szanowni Rodzice!
Drodzy Uczniowie!

Kończąc gimnazjum stajecie wraz z rodzicami przed wyborem szkoły oraz kierunku dalszego kształcenia. Podjęcie decyzji o wyborze zawodu jest trudnym momentem w życiu.

czytaj dalej

Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

Szanowni Nauczyciele,
Rodzice i Uczniowie,

                       przed nami początek nowego roku szkolnego 2017/2018. Czas wytężonej, ale także satysfakcjonującej pracy. Stając u progu nowych wyzwań, zdobywania wiedzy i  umiejętności chciałbym wszystkim życzyć siły, motywacji oraz pasji w codziennej pracy.
Dobro ucznia, któremu w drodze do bycia mądrzejszym i lepszym człowiekiem towarzyszyć musi troska i dbałość o jego rozwój,  jest nadrzędnym celem naszej szkoły. Gwarancją realizacji tego celu jest współpraca całej społeczności szkolnej.
Gronu Pedagogicznemu życzę wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i wychowywaniu uczniów oraz zadowolenia z wykonywanej pracy.
Uczniom życzę by nauka i trening sportowy były źródłem radości i realizacji swoich marzeń.
Rodzicom, których zaangażowanie w sprawy szkolne jest nieocenione, życzę  jak najwięcej powodów do dumy i satysfakcji ze swoich dzieci.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!
Z wyrazami szacunku
Krzysztof Sobesto
Dyrektor ZSOMS

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.