Liga Szkół Krakowskich

5 stycznia ruszyła Liga Szkół Krakowskich w narciarstwie alpejskim. Zawody są rozgrywane w formie 5 edycji. Po pierwszym starcie uczniowie naszej szkoły zajęli: I miejsc Mila Gomulec – klasa VIIIb SP. III miejsce Mateusz Krauss – klasa IIb LO. Druga edycja okazała się zwycięska zarówno dla Mili jak i Mateusza, obydwoje nasi uczniowie zajęli 1 miejsce. Przed zawodnikami jeszcze 3 starty. Trzymamy kciuki
i czekamy na kolejne zwycięstwa. 

„Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, zgodnie z dyspozycją Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jerzego Muzyka, przystępuje do realizacji, trwającej do 3 marca br., akcji ankietowej skierowanej do mieszkańców i mieszkanek siedmiu  dzielnic Krakowa pn.

Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”. Badanie jest kontynuacją akcji przeprowadzonej już w dzielnicach Nowej Huty i Podgórza. Celem badania jest zebranie opinii mieszkańców i mieszkanek dotyczących działań Miasta na rzecz poprawy jakości życia w ich najbliższym otoczeniu. W ramach akcji, mieszkańcy mają możliwość wypełnienia anonimowej ankiety m.in. na stronie www.obywatelski.krakow.pl

#OGARNIAM ŻYCIE BO…

#OGARNIAM ŻYCIE BO…

12.01.2023r. reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Urzędzie Miasta Krakowa w spotkaniu z Panią Anną Korfel-Jasińską, Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki oraz Koordynatorami projektu miejskiego #OGARNIAM ŻYCIE, z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2.

czytaj dalej

GRATULACJE!

Miło nam poinformować, że w czołowej  „10”   88. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”  na Najlepszego Sportowca Polski Roku 2022 znaleźli się Absolwenci naszego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego!

czytaj dalej

zebrania z rodzicami


czytaj dalej

Wyniki konkursu „ZBIERAJĄC MAKULATURĘ – RATUJEMY ŚRODOWISKO”

Z ogromną radością pragnę  poinformować, że nasza szkoła zdobyła I MIEJSCE w obrębie II Dzielnicy w Krakowie, w konkursie organizowanym przez MPGO – ZBIERAJĄC MAKULATURĘ – RATUJEMY ŚRODOWISKO.” Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców, Uczniów i Nauczycieli w okresie od 26.09 – 10.11. 2022 r. zebraliśmy 15610 kg. 🙂 🙂

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 🙂 Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom oraz firmom zewnętrznym, które wsparły naszą zbiórkę.

czytaj dalej

Studio Multimedialne, czyli nowa przestrzeń do działania dla naszych uczniów

We wtorek, 4.01.2023r. odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Multimedialnego w naszej placówce. Dyrekcja szkoły uroczyście i z dumą oprowadziła uczniów oraz opiekunów grup po nowo utworzonych pomieszczeniach przeznaczonych do rozwijania talentów, realizowania pomysłów rodzących się w naszej społeczności.

czytaj dalej

Ogłoszenie – praca

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie ogłasza nabór na stanowisko

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

Kolędowanie w LOMS

22 grudnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego poprowadzili Akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia – „Cicha noc… jaki w tobie dzisiaj cud…” pod kierunkiem siostry Jolanty Karpacz oraz pań Agnieszki Knapik i Aldony Mazur – opiekunek Samorządu Uczniowskiego.

czytaj dalej

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”

Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów dla Jakuba Gościńskiego

Z wielką radością informujemy Społeczność Szkolną o uroczystości, która odbyła się w dniu 2 grudnia 2022 w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów otrzymał Jakub Gościński z kl. 3 A LO za najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022.

Serdecznie gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja z uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów
– Kuratorium Oświaty w Krakowie 

czytaj dalej

Możesz zostać wolontariuszem III Igrzysk Europejskich!

Już za kilka miesięcy Małopolska będzie gospodarzem III Igrzysk Europejskich – najważniejszego sportowego wydarzenia w Europie w nadchodzącym roku i jednocześnie największej imprezy sportowej w historii naszego kraju. Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca 2023 r. 

Wolontariat to niepowtarzalna okazja, aby włączyć się w to wyjątkowe wydarzenie. Wolontariusze będą potrzebni w każdym momencie trwania imprezy – od uroczystości otwarcia po ceremonię zamknięcia Igrzysk. Będą oni mieć kontakt z kibicami i sportowcami z całej Europy. Pomogą dziennikarzom, sędziom i trenerom. Działalność przy organizacji Igrzysk Europejskich będzie świetną okazją, by nawiązać wartościowe znajomości z całej Europy. Aby zostać wolontariuszem, należy przejść dwuetapowy proces rekrutacji. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na Portalu Wolontariusza i wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Link do formularza znajduje się na stronie www.ie2023.pl/wolontariat. Drugi etap to rozmowy rekrutacyjne, prowadzone online, na które zaproszeni zostaną wybrani kandydaci. Formularz zgłoszeniowy można wypełniać do 15 stycznia 2023 roku.

czytaj więcej

Podziękowania

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Rodzicom i Uczniom 8d
oraz Wychowawczyni Pani
Dorocie Żabie

za ponowne przystrojenie szkoły i stworzenie pięknej,
świątecznej atmosfery!

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Barbary Bieleckiej, Pani Agnieszki Glijer, Państwa Małgorzaty i Sławomira Chwał, Pani Marii Wadas, Pani Marianny Litvinovej i Pani Edyty Szyby oraz Uczniów: Stefana Baścika, Mai Bieleckiej, Jana Dobrowolskiego, Jakuba  Chwała, Karola Chwała, Amelii Glijer, Kuby  Hyszko i Aleksandra Krosa.

czytaj dalej

NABÓR NA STANOWISKO SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

ogłasza nabór na stanowisko

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Szkolny Zespół ds. Ekolgii oraz Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna akcję:
„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA.”
Akcja trwa od 14 listopada do 16 grudnia 2022 roku.

czytaj dalej

Dni otwarte w ZSOMS

Szanowni Rodzice,

informujemy o Dniach Otwartych w ZSOMS
dla Rodziców naszych Uczniów:

SP 75 – 15 listopada (wtorek),  godz. 17.00 – 18.30.
LOMS – 16 listopada (środa), godz. 17.00 – 18.30.

Nauczyciele będą dyżurować w wyznaczonej sali, zgodnie z grafikiem
zamieszczonym przy wejściu do szkoły.

ZAPRASZAMY !

Uwaga! W związku z dyżurami Nauczycieli w w/w terminach, w tygodniu 14 – 18 listopada br. nie obowiązuje grafik dostępności, zamieszczony na stronie Szkoły.

Akcja Czytaj PL „Jest treść? Jest forma!”

Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do akcji Czytaj PL.  Przez cały listopad mamy darmowy dostęp do 18 bestsellerowych tytułów poczytnych polskich i zagranicznych autorów. Wystarczy tylko pobrać aplikację Woblink i zeskanować kod QR z plakatu zamieszczonego w bibliotece.

Zapraszamy!

czytaj dalej

Mistrzostwa Europy Karate Fudokan – sukces Martyny Świątek

W dniach 22 – 23.10.22r. we włoskim Rimini odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Fudokan. Martyna Świątek z klasy 3B LO zdobyła 3 medale Mistrzostw: I miejsce w kumite drużynowym, II miejsce w kata drużynowym i III miejsce w kumite indywidualnym.

czytaj dalej

Małopolski Laur Sportu – nagroda dla Katarzyny Liber

Katarzyna Liber z klasy 4A LO została nagrodzona i otrzymała Statuetkę Małopolski Laur Sportu za wysokie osiągnięcia sportowe.

Katarzynę doceniono za zdobycie brązowego medalu podczas Mistrzostw Europy Juniorów w kajakarstwie – w konkurencji kanadyjka C-1K x 3.

Nagrody województwa małopolskiego promują najlepszych sportowców z naszego regionu, wspierają utalentowaną młodzież, podkreślają znaczenia sportu, tworzą pozytywne wzorce dla dzieci i młodzieży oraz wyróżniają instytucje wspierające kulturę fizyczną.

Życzymy  Kasi dalszych sukcesów sportowych. Trzymamy kciuki za kolejne starty 🙂

czytaj dalej

Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych i Święto Komisji Edukacji Narodowej w LOMS

„Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy”

14 października to data szczególnie ważna dla całej społeczności szkolnej, bowiem w tym dniu w roku 1773 powstała Komisja Edukacji Narodowej.
W przeddzień święta nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie naszego liceum spotkali się na akademii. Podczas uroczystości do grona uczniów szkoły dołączyła oficjalnie, składając ślubowanie na sztandar szkoły młodzież z klas pierwszych.

czytaj dalej

ZBIÓRKA MAKULATURY

ZBIÓRKA MAKULATURY w dniach 26.09-10.11.2022 

Rozpoczynamy EKO – rok szkolny. Nasza szkoła  dołączyła do konkursu „ZBIERAJĄC MAKULATURĘ – RATUJEMY ŚRODOWISKO”, organizowanego MPGO w Krakowie.

Honorowy patronat objął Przewodniczący Dzielnicy II Miasta Krakowa.

Celem konkursu jest wyrabianie nawyków w miejscu ich wytwarzania.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej akcji. Każdy z Was, kto posiada w domu zbędne gazety, ulotki reklamowe, stare zeszyty, podręczniki może przynieść i przyłączyć się do akcji.

Pamiętajmy:  1 TONA MAKULATURY- to 17 URATOWANYCH DRZEW.

czytaj dalej

29 Akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA

29 Akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA

Zachęcamy Państwa do udziału w akcji

„KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI”organizowanej kolejny raz w Krakowie. Szczegóły akcji dostępne na stronie: www.krakow.pl (wpisując tytuł akcji).

Prosimy o udokumentowanie Państwa udziału w postaci zdjęć  i przesłać na adres:

izabereza @poczta.onet.pl

Izabela Bereza- koordynator Szkolnego Zespołu ds. Ekologii

Ogólnopolski Certyfikat „EKO -SZKOŁA 2022”

Szanowni Państwo!

Drodzy Uczniowie ZSOMS w Krakowie!

Nowy rok szkolny rozpoczynamy dobrą informacją.

Nasze całoroczne działania z zakresu ekologii zostały docenione.
Nasza szkoła po wykonaniu szeregu zadań projektowych uzyskała Ogólnopolski Certyfikat „EKO -SZKOŁA 2022.”

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

Miłosz Żyznowski z 4BLO Mistrzem Europy Juniorów 2022 w FIM Trial European Championship Junior Cup

Miło nam poinformować, że Miłosz Żyznowski, uczeń klasy 4B LO wywalczył tytuł Mistrza Europy Juniorów 2022 w FIM Trial European Championship Junior Cup.

czytaj dalej

NARODOWE CZYTANIE

Zdaje mi się, że widzę…gdzie?
Przed oczyma duszy mojej”

Wiliam Shakespeare

W dniu 8 września 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w jedenastej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, nad którą honorowym patronat sprawuje Prezydent RP- Andrzej Duda, wraz z małżonką – Agatą Kornhauser – Duda. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

czytaj dalej

Ogłoszenie

Internat szkolny wznawia działalność po wakacyjnej przerwie w dniu 3 września 2022r. (sobota).

Zapraszamy wychowanków od godziny 12.00.

Spotkanie dla Rodziców z wicedyrektor Moniką Zelek i wychowawcami internatu o godz. 14.00.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
w ZSOMS –
1.09.2022 (czwartek)

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023


OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

o naborze na wolne stanowisko

ratownika wodnego

czytaj dalej

Informacja dla rodziców uczniów z Ukrainy

Na stronie internetowej: https://portaledukacyjny.krakow.pl/ ukazała się informacja na temat bezpłatnych kursów języka polskiego. Zachęcamy do śledzenia tej strony internetowej. Znajduje się tam wiele przydatnych informacji.

czytaj dalej

odbiór dokumentów

UWAGA!

Odbiór świadectw, aneksów i zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego jest możliwy od wtorku 5 lipca, w godzinach 9.00 – 14.00 w sekretariacie szkoły.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą w wydawane od piątku 8 lipca, w godzinach 9.00 – 14.00 w sekretariacie szkoły.

W/w dokumenty należy odebrać osobiście. Jeżeli nie ma takiej możliwości, można udzielić pisemnego upoważnienia osobie, która zostaje upoważniona do odbioru (należy podać imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej). Osoba upoważniona musi mieć  przy sobie dowód osobisty.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w ZSOMS /24.06 – piątek/

czytaj dalej

„Żywe muzeum” flory świata – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Klasa 3A LO z wychowawczynią p. Małgorzatą Czech i klasa 2B LO z wychowawcą p. Marcinem Bednarzem  odwiedzili najstarszy Ogród Botaniczny w Polsce, założony w 1783 roku. Zajmuje on powierzchnię  ok.10 ha, na której zgromadzone jest ok. 6 tys. gatunków i odmian roślin pogrupowanych  tematycznie.

czytaj dalej

Dzień Sportu w ZSOMS

Dzień Sportu

20 czerwca w Naszej Szkole odbył się Dzień Sportu, pogoda dopisała a rywalizacja międzyklasowa była zacięta. Starcia pomiędzy klasami rozegrano w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VII, VIII-LO.

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

Szanowni Rodzice!

7 czerwca (wtorek) – zebrania dla rodziców SP:
klasy 1-3 SP – godz. 17.30
klasy 4-8 SP – godz. 17.00

8 czerwca (środa) – zebrania dla rodziców LO
o godz. 17.00

Konkurs Piękno Małopolski – słowem opisane

Warto kochać…warto kochać kamienie,
bo w nich na zawsze ukryte ludzkie myśli i czyny.

Fragment wiersza Kornelii Bukowczan Fasada…

W dniu 27 maja 2022 roku odbył się Koncert Finałowy konkursu Piękno Małopolski słowem opisane organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Miło nam oznajmić, że spośród wyłonionych z kilkuset prac tekstów, znalazły się wiersze autorstwa naszej absolwentki Kornelii Bukowczan z klasy III D LO, która otrzymała  za nie wyróżnienie w kategorii „Poezja”.

czytaj dalej

Dzień Dziecka dla dzieci z klas 1-3 SP

W dniu 1 czerwca 2022 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego LO zorganizowali gry i zabawy z nagrodami dla dzieci z klas pierwszych SP aby uczcić Dzień Dziecka. Dzieci przebywające na świetlicy z zaangażowanie wzięły udział w akcji i wspaniałe się bawiły !!!

czytaj dalej

Szkolenie z zakresu psychopedagogiki dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego ZSOMS

W dniu 25 maja 2022 r. odbyło się szkolenie dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, podczas którego Tomasz Wilczewski przedstawił nowatorskie podejście do pedagogiki z wykorzystaniem aktywności psychologicznej, które zakłada, że nauczyciel i trener powinien uwrażliwić się na potrzeby swoich wychowanków.

czytaj dalej

Nowe książki w bibliotece!

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego SP nr 75 oraz bibliotekarza do szkolnej biblioteki zostały zakupione nowe, ciekawe książki. Nowo nabyte tytuły zostały zaproponowane przez uczniów w skierowanej do nich ankiecie. Wśród najbardziej popularnych pozycji znalazła się seria „Wojownicy”, „Zbrodnia niezbyt elegancka” i „Zaopiekuj się mną”.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

WYKAZ NOWOŚCI

Konkurs fotograficzny „Oznaki wiosny” rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny „Oznaki wiosny” rozstrzygnięty.

Dziękujemy wszystkim za wiele ciekawych zdjęć.  Mieliśmy bardzo duży problem, aby wybrać najciekawsze prace. 🙂 🙂 🙂

Wybraliśmy i nagrodziliśmy zdjęcia następujących uczniów:

czytaj dalej

Zaproszenie na ekologiczny piknik w Parku Jordana z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

Szanowni Państwo

W dniu 5 czerwca obchodzony jest w ponad 100 krajach Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku.

Ideą tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na istniejące problemy oraz niebezpieczeństwa jakie powstają w wyniku lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej. Dzień ten, ma przypominać, z jakimi problemami ekologicznymi boryka się nasza planeta oraz podjąć próbę ich rozwiązania. Ma on również na celu uświadomić nam, iż obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego i że nasze codzienne decyzje, wybory i zachowania tworzą świat w jakim żyjemy.

czytaj dalej

Kolejne zwycięstwo Miłosza Żyznowskiego

Miło nam poinformować

o kolejnym zwycięstwie Miłosza Żyznowskiego, Ucznia klasy 3BLO 🙂 W dniach 14 i 15 maja 2022 r. Miłosz wygrał w 1 i 2 rundzie Mistrzostw Polski w Trialu Motocyklowym, które odbywały się w Turku.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

czytaj dalej

Finały Wojewódzkie w pływaniu indywidualnym i drużynowym

Kwiecień postanowiliśmy zakończyć mocnym akcentem sportowym. Uczniowie naszej szkoły poza pływaniem startowali również w biegach przełajowych.

25, 26 kwietnia odbyły się Finały Wojewódzkie w pływaniu indywidualnym i drużynowym. Do zmagań na tym etapie stanęli uczniowie którzy w zawodach międzyszkolnych w Krakowie zdobyli miejsca od 1-6. Nasza szkoła wystawiła najliczniejszą reprezentację jak również zajęła najwyższe noty zarówno w startach indywidualnych jak i w sztafecie.

czytaj dalej

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Rozwiń skrzydła orle biały – i koroną złotą świeć.  Do przeszłości Polski całej w sercach naszych miłość wznieć!”

Dnia 29 kwietnia w ZSOMS  odbyły się uroczyste akademie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Dla szkoły podstawowej akademię przygotowały klasy 4a i 5a pod kierunkiem pani  Anny Nosek i pani Sylwii Tomala – Łęgowik.

Oprawę muzyczną przygotowała pani Anna Petrus i dekorację pani Joanna Zadęcka. Krótką lekcję historii podczas akademii dla klas licealnych przygotowali uczniowie klasy 3ALO pod kierunkiem pani Małgorzaty Czech i pana Michała Karcza. O oprawę muzyczną zadbali sami uczniowie tej klasy.

czytaj dalej

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

życzenia wielkanocne

STYPENDYŚCI

Z dużą przyjemnością informujemy Społeczność Szkolną o uroczystości, która odbyła się w dniu 24 marca br. w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów otrzymali: Paula Gawron z kl. 3CL i Bartosz Bryg z kl. 3AL za najwyższe wyniki w nauce w ub. roku szkolnym.

Balbina Sikora z kl. 3CL została uhonorowana Dyplomem Stypendysty Ministra Edukacji i Nauki za wysokie osiągnięcia sportowe (w dyscyplinie pływania z płetwą). Dyplomy wręczała Pani Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty. Fotoreportaż z uroczystości jest zamieszczony na stronie kuratorium.krakow.pl.

Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrekcja ZSOMS

czytaj dalej

Zwycięstwo Miłosza Żyznowskiego w Mistrzostwach Europy w kategorii Junior Cup w Trialu Motocyklowym

Miło nam poinformować o zwycięstwie Miłosza Żyznowskiego z klasy 3BLO w Mistrzostwach Europy w kategorii Junior Cup w Trial Motocyklowym, które odbyły się 10 kwietnia 2022 roku w Pobladura w Hiszpanii.

Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał na międzynarodowej arenie w tej dyscyplinie po ponad dekadzie!

Życzymy Miłoszowi kolejnych sukcesów sportowych!

czytaj dalej

ŻYWA LEKCJA HISTORII – MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU

W dniu 7 kwietnia 2022r. klasy 1BLO, 3ALO, 3BLO wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w zwiedzaniu miejsca Pamięci Narodowej i Muzeum Auschwitz – Birkenau  – byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

czytaj dalej

Nabór do klas pływackich

   

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie
ogłasza

NABÓR

do klas sportowych – PŁYWACKICH
na rok szkolny 2022/ 2023

czytaj dalej

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status