Harmonogram zebrań dla rodziców

Agnieszka Radwańska, absolwentka naszej szkoły, Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF

9 stycznia 2019 roku do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF dołączyła Agnieszka Radwańska, najbardziej utytułowana polska tenisistka. W ramach współpracy z organizacją będzie wykorzystywała swoją rozpoznawalność do niesienia pomocy dzieciom z krajów rozwijających się.

czytaj dalej

Sukcesy w Konkursie Historyczny pt: „Moja Niepodległa”

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczniowie z klasy 2A Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odnieśli sukces w konkursie historycznym na blog historyczny pt: „Moja Niepodległa”, którego organizatorami byli: Urząd Miasta Krakowa, Rada Dzielnicy VIII Kraków – Dębniki i Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

czytaj dalej

Robert Brus trenerem kadry narodowej!!!

Wszystko jasne! To Robert Brus poprowadzi kadrę
narodową
do igrzysk w Tokio!
Gratulujemy!!!
Trzymamy kciuki, by najbliższe dwa lata były dla naszej reprezentacji wyjątkowo udane!!!

czytaj dalej

Uczniowski klub Sportowy SMS Galicja w Ścisłej Krajowej Czołówce!

BRAWO! Nasz Klub w Ścisłej Krajowej Czołówce!💪💥
Nasz KLUB na PODIUM „Klasyfikacji Klubowej PZP za rok 2018” ! 💥🥉💪

Nowy rok 2019 zaczynamy od bardzo dobrej informacji.  Już niebawem (9-10 marca) inauguracja zawodów pt. „Drużynowe MP Juniorów” i będzie to zapewne pierwszy ważny sprawdzian formy zawodników w roku 2019.

czytaj dalej

„Są chwile i ludzie, których się nie zapomina”

Świąteczne życzenia

 

podziękowania za udział w akcji „szlachetna paczka”

 

Serdecznie dziękuję Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Wychowawcom oraz Wszystkim Pracownikom ZSOMS.

za przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka Stowarzyszenia WIOSNA. Przekazaliśmy rodzinie 29 paczek, wszystkie produkty z listy zostały zakupione i przekazane wybranej rodzinie 9 grudnia.

czytaj dalej

Mamy medale na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów

WOW ! Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat w Lublinie zaczynamy od mocnego BUM!

Jakub Majerski zdobywa HISTORYCZNY 🥉 dla Naszego Klubu, w SENIORSKICH MISTRZOSTWACH, na 100 m stylem motylkowym ! Co więcej Równocześnie zdobywa tytuł Mistrza Polski 🥇 kategorii 17-18 lat ustanawiając NOWY REKORD POLSKI 18 lat (poprzedni Kacpra Stokowskiego), który od dzisiaj wynosi 51,13 !!! i to jeszcze nie koniec dobrych wieści na dzisiaj…

czytaj dalej

Książka najlepszym prezentem na Święta…

7 powodów, dla których książka to najlepszy prezent.

Za kilka dni Wigilia, a Ty gorączkowo biegasz po zatłoczonej galerii handlowej i desperacko poszukujesz ostatnich prezentów. Zastanawiasz się, co kupić…może kolejne skarpety w śnieżynki dla siostry, kubek w Mikołaja, może jakiś drobiazg do kuchni dla mamy…no i coś dla taty, babci, dziadka…! Tylko, że pomysłu brak…

czytaj dalej

W te Święta zrób coś wspaniałego i uratuj życie dziecka

Darczyńco, w Sudanie Południowym trwa kryzys żywnościowy.
Pomóżmy dzieciom przetrwać.
W te Święta zrób coś wspaniałego i uratuj życie dziecka.

czytaj dalej

KONCERT ŚWIĄTECZNY. MUZYKA I RADOŚĆ DZIELENIA SIĘ

Rodzice wraz z Uczniami klasy Va
i wychowawczynią Panią Agnieszką Arczyńską oraz Szkolne Koło Wolontariatu

zapraszają
na charytatywny KONCERT ŚWIĄTECZNY
„Kolęduje Tobie moje serce”- 10 grudnia 2018r.

Wystąpią Artyści Opery Krakowskiej.
Kolędujemy na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Podziękowania dla uczniów z klasy II aLO

Serdeczne podziękowania dla uczniów z klasy II a Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Krakowie za zorganizowanie zbiórki materiałów plastycznych i pomocy dydaktycznych dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie z Kliniki Neurochirurgii Dziecięcej.

czytaj dalej

Liga SMS – runda I – Gorzów Wlkp. 30.11 – 1.12.2018

Niezwykłe emocje, Zacięty bój do ostatniej konkurencji z SMS Szczecin. Różnice czasem 0,5 pkt. Niestety w ostatniej sztafecie, sędzia dyskwalifikuje sztafetę za błąd techniczny…RYWALIZACJĘ Drużynową kończymy na 5 miejscu…

czytaj dalej

OGŁOSZENIE o naborze na wolne stanowisko REFERENTA DS. ADMINISTRACYJNYCH

 

Konkurs wygrała
Pani Barbara Kaczmarek

 

Pomoc Polskiego Czerwonego Krzyża dla potrzebujących w ramach „Czerwonokrzyskiej gwiazdki”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, kiedy z największą troską Polski Czerwony Krzyż myśli o osobach potrzebujących  naszego wsparcia. Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji pomocy świątecznej.

czytaj dalej

Akcja „ZBIERAM KLUCZE DLA BUDZIKA”

Akcja „ZBIERAM KLUCZE DLA BUDZIKA” trwa!!!!

Jak co roku nasza szkoła prowadzi akcję zbierania starych, niepotrzebnych kluczy dla Fundacji Budzik.

Klucze można zostawić na portierni.

czytaj dalej

Projekt Krakowskie Szkoły najlepiej segregują odpady

Nasza szkoła bierze udział w projekcie realizowanym przez MPO:  Krakowskie szkoły najlepiej segregują odpady. Głównym celem programu jest kształtowanie proekologicznych postaw związanych z selektywną zbiórką odpadów i ochroną środowiska wśród dzieci i młodzieży, a także zorganizowanie w szkołach właściwego systemu segregacji odpadów.

czytaj dalej

projekt „Prawa Dziecka”

20 XI to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, stąd pomysł na projekt, który w sposób twórczy miałby odświeżyć temat. Rozpoczęliśmy na lekcjach etyki rozmowy  związane z prawami dziecka.

Czytaj więcej…..

dołącz do akcji „Szlachetna Paczka”

Informacja o produktach otrzymanych w ramach akcji
Szlachetna Paczka

Przypomnienie najważniejszych potrzeb rodziny:
*Żywność – często brakuje jej pieniędzy na zakup żywności.
*Środki czystości – Przebyty nowotwór skórny. Ze względu na alergię pani Maria musi mieć czysto w domu. Marka kosmetyków Bambino, Ziaja.

 

czytaj dalej

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW 2018

KOCHANI !!!!

DOŁĄCZCIE DO TYCH, KTÓRYM ZALEŻY NA LOSIE BEZDOMNYCH ZWIERZAKÓW. PODZIEL SIĘ TYM CO MASZ.  SPRAWDŹ, MOŻE TWÓJ ZWIERZAK JUŻ CZEGOŚ NIE POTRZEBUJE.

czytaj dalej

Uroczystości upamiętniające 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

21 listopada 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odbyła się kolejna uroczystość historyczna, tym razem upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W projekcie historycznym zatytułowanym „ … Wiem ja, bo mi o tym Mama powiadała: Żem dziecię tej ziemi, Żem jest Polka mała .. „ czytaj dalej

Krótka rozmowa, czy może lekcja historii na żywo.

Jednym z gości którzy zaszczycili szkolne uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości był Pan Roman Heil. Po zakończeniu przedstawienia, podszedł do mnie z kartką zalaminowanego papieru, mówiąc: „proszę to sfotografować” po chwili usłyszałem niezwykłą historię. Ale to za chwilę, najpierw przedstawię w dużym skrócie postać Pana Edwarda. czytaj dalej

Drogi do Niepodległości – projekt Dzielnicy II

20 listopada w Teatrze Variete społeczność naszej szkoły uczestniczyła w pięknej gali, która była podsumowaniem rocznego projektu Dzielnicy II Grzegórzki pt: „Drogi do Niepodległości”,  mającego na celu uczczenie 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

czytaj dalej

Zawody pływackie z cyklu Swedish Swim Games

W czwartek (22 listopada) 14-osobowa reprezentacja naszej Szkoły wyleciała do Sztokholmu na X (jubileuszowe) zawody pływackie z cyklu Swedish Swim Games. Zawodnicy naszej Szkoły zaproszeni zostali po raz 10. Uczestniczymy w tych zawodach od ich początku.

czytaj dalej

Samorząd uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w akcji Góra Grosza

czytaj dalej

Dołącz do akcji „Szlachetna paczka”

 

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Uczniów, Rodziców, Wychowawców oraz Pracowników ZSOMS do udziału do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka Stowarzyszenia WIOSNA.

Opis wybranej rodziny:

Pani Maria (68 l.) jest samotnie gospodarującą starszą panią. Kiedy mieszkał z nią syn jej życie było prostsze.

czytaj dalej

Projekt „Lekcje z ZUS”

W naszej Szkole realizowany jest projekt edukacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla szkół ponadpodstawowych. W ramach projektu „Lekcje z ZUS” dnia 23.10.2018 r uczniowie klas 1AL i 1 BL spotkali się z przedstawicielką krakowskiego oddziału ZUS.

czytaj dalej

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Święto Niepodległości

TEATR W JĘZYKU ANGIELSKIM – PYGMALION

Październikową tradycją naszej szkoły jest coroczne uczestnictwo dzieci i młodzieży w spektaklach teatralnych w języku angielskim. W tym roku był to „PYGMALION” na podstawie sztuki Georga Bernarda Shawa, a przedstawienie obejrzały klasy 8aSP oraz 1bLO i 3bLO. Treść sztuki, w największym skrócie, można opisać w następujących słowach:

czytaj dalej

100 rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej pod hasłem „Wolność przyszła z Podgórza”

W dniu 31 października 2018 r. przedstawiciele Gimnazjum Nr 8 Mistrzostwa Sportowego wraz z opiekunem RSU p. Małgorzatą Czech wzięli udział w obchodach uroczystości 100 rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej pod hasłem „Wolność przyszła z Podgórza”. Wydarzenie rozpoczęło się na placu Niepodległości w Podgórzu.

czytaj dalej

Podziękowania

40 – LECIE ZSOMS

Jubileusz Szkoły to okazja do wspomnień, dumy, refleksji…To moment, gdy społeczność placówki edukacyjnej uświadamia sobie, jak wiele się zdarzyło w murach tej instytucji, jacy wspaniali ludzie przemierzali jej korytarze. W dniu 18 października 2018r. tę wyjątkową atmosferę odczuli wszyscy uczestnicy uroczystej gali, jaka miała miejsce na terenie obiektów sportowych ZSOMS.

czytaj dalej

Życzenia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

Sukces Miłosza Żyznowskiego ucznia klasy VIIIa!!!

Miłosz Żyznowski (13 lat) uczeń klasy VIIIa, wywalczył po ostatnim Rajdzie Sudeckim w Szklarskiej Porębie (29-30 września) tytuł Mistrza Polski 2018 w Klasie Młodzik (12-16 lat) w Rajdach Motocyklowych Trial. Łącznie startował w czternastu rundach Mistrzostw Polski od maja do września 2018, z czego wygrał jedenaście z nich, a w trzech zajął drugie miejsce. Jego trenerem jest były wielokrotny Mistrz Polski Robert Błachut. W sezonie 2018 Miłosz wywalczył także tytuł Mistrza Słowacji Juniorów (do lat 21) w Rajdach Motocyklowych Trial.

GRATULUJEMY!!!

czytaj dalej

MAMY TO! – BRĄZOWY MEDAL NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH

Mamy to !!! Brawo ! Brawo ! Brązowy Medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w sztafecie 4×100 stylem zmiennym !!! Brawo Kuba!!!
Jakub Majerski na swojej zmianie 52,00 s !!!
Brawo Panowie! Brawo Polska!!!

czytaj dalej

Marzycielska Poczta

Marzycielska Poczta
napiszmy listy do chorych dzieci!
Akcja skierowana do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów i ich rodziców

z okazji Tygodnia Pisania Listów
w ramach projektu „Bogactwo słowa- bogactwo człowieka”

czytaj dalej

JAKUB MAJERSKI UCZESTNIKIEM III MŁODZIEŻOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH

W dniach 6 – 18 października 2018r. w Buenos Aires zostaną rozegrane III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Weźmie w nich udział 1999 młodych zawodniczek i taka sama liczba zawodników – z 206 państw całego świata. Będą rywalizować na 29 obiektach, w 36 dyscyplinach 32 sportów.

czytaj dalej

79 rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i działalności Szarych Szeregów

W dniu 27. X. 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 79 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego  i działalności Szarych Szeregów. Inicjatorem i współorganizatorem rocznicowej uroczystości było Krakowskie Stowarzyszenie Szarych Szeregów we współpracy z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

czytaj dalej

Projekt PoczytajMy

Projekt PoczytajMy wraca
do naszej szkoły!

Zapraszamy do udziału!

Czym jest program ,,PoczytajMy”?
/szczegóły projektu/

 

Uroczystości upamiętniające 69 rocznicę męczeńskiej śmierci księdza Władysława Gurgacza

W dniu 14 września 2018r. uczniowie z klasy III c z Gimnazjum nr 8 Mistrzostwa Sportowego pod kierunkiem dr Renaty Zawistowskiej uczestniczyli w uroczystościach poświęconych pamięci księdza Władysława Gurgacza – ostatniego kapelana podziemnej armii niepodległościowej.

czytaj dalej

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.