Marzycielska Poczta - 10-11-2017

 Napiszmy listy do chorych dzieci!
Akcja skierowana do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów
i ich rodziców

W lutym tego roku u Lenki wykryto guza pnia mózgu. Od tego czasu szpital dla Lenki jest z konieczności drugim domem. Dziewczynka przeszła już radioterapię, a teraz przyjmuje wyczerpującą chemioterapię. Lenka uwielbia otrzymywać listy i kartki więc nasze przesyłki z pewnością sprawią, że zrobi się jej cieplej na serduszku i choć na chwilę zapomni o chorobie.

Chciałam zgłosić moją córkę do marzycielskiej poczty ponieważ niedługo ma swoje 6 urodzinki. Choroba sprawiła, że ma bardzo ograniczony kontakt z rówieśnikami. Nie może chodzić do przedszkola, nie może bawić się z dziećmi na placu zabaw, bo ma ograniczoną sprawność ruchową. Listy pozwolą jej chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie. Mama Lenki Krakowczyk.

Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w akcji „Marzycielska Poczta”. Przyłączcie się do nas. Na stronie https://marzycielskapoczta.pl/jak-mozesz-pomoc/ są profile chorych dzieci, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Dodają one dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Przekażcie informacje innym osobom, niech będzie nas jak najwięcej!

Wiemy, że nie jest łatwo ułożyć odpowiednią treść. Jak napisać właściwy tekst, który nie zrani, nie wywoła smutku? Porozmawiajcie na ten temat z rodzicami lub polonistą w szkole. Przynieście listy do nas, my Wam doradzimy, poprawimy błędy. W poprzednich latach uczniowie do listów dołączyli naklejki, ozdoby różnego rodzaju. Teksty były niezwykle ciepłe, wzruszające, wierzymy, że w tym roku będzie podobnie. Wzięcie udziału w takiej akcji na pewno niesie ze sobą satysfakcję, bo robimy coś dobrego dla innych.

Co zrobić?
Wykonać laurkę – kolorową, radosną.
Napisać list (indywidualnie, całą rodziną lub klasą) i wysłać go na podany adres.
Rozesłać wiadomość o akcji innym

Termin: listopad 2017
Informacje
o dzieciach, adresy: https://marzycielskapoczta.pl/jak-mozesz-pomoc/
Nagroda
: satysfakcja, bo robimy coś dobrego dla innych oraz ocena z języka polskiego (jeśli tekst jest dobrze zredagowany) i etyki.

Zapraszamy!

Organizator akcji szkolnej:
p. M.Szarek-Sławińska

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.