Narodowe czytanie 2019 - 07-09-2019

W dniu 6 września 2019r. z inicjatywy Pań: Agnieszki Kameckiej – Krzywdziak, Ristany Taszewskiej – Klimas, Agnieszki Arczyńskiej i Moniki Szarek – Sławińskiej w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja akcji Narodowe czytanie”.

 Tym samym, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej inicjatywy propagowania utworów literackich ważnych dla wszystkich rodaków. Honorowy patronat nad projektem objęła Para Prezydencka: Agata Kornhauser – Duda i Andrzej Duda. I to właśnie oni w tym roku zaprosili do lektury ośmiu, wybranych przez siebie, nowel.

 Dyrekcja, goście i przyjaciele naszej szkoły, nauczyciele oraz uczniowie przez trzy godziny, na głos czytali dwie nowele: „Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej oraz „Katarynkę” Bolesława Prusa.

Swoją obecnością oraz aktywnym udziałem w projekcie zaszczycili nas: Pani Profesor Anna Karwińska, Panie: Anna Lis i Regina Panaś z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 1, Pan Marek Gerwatowski – artysta, śpiewak, a prywatnie – tato ucznia z klasy 6 „a”.

Nauczyciele naszej szkoły przykuli uwagę słuchaczy ciekawymi interpretacjami odczytywanych przez siebie fragmentów. W grupie odważnych lektorów znaleźli się: Pan Dyrektor Krzysztof Sobesto, Panie Dyrektor: Lucyna Bętkowska i Monika Zelek, ponadto Panie: Małgorzata Konstanty, Małgorzata Bogdał, Monika Szarek-Sławińska, Agnieszka Arczyńska.

Bardzo dojrzale zaprezentowali się uczniowie klas: 6 „a” 7 „b” 8 „a” i 8 „c”, którzy pięknie, wyraźnie i z zaangażowaniem wygłosili przeznaczone dla nich części  nowel.

Cały tekst „Katarynki” został odczytany przez szóstoklasistów, natomiast z lekturą „Dobrej pani” zmagali się siódmo i ósmoklasiści.

 „Narodowe czytanie” okazało się ciekawą formą promocji czytelnictwa. Jednocześnie, projekt miała na  celu uświadomić nam wszystkim, że literatura polska obfituje w arcydzieła, których lektura nigdy nie wychodzi z mody.

Organizatorki

 

ZDALNE NAUCZANIE MATERIAŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
WF
ŚWIETLICA