Nasz projekt „PoczytajMy” - 22-12-2017

Mimo licznych zadań, jakie pojawiły się w ostatniej klasie gimnazjum, klub czytelniczy kl. 3b gimnazjum działa z wielkim zaangażowaniem, spotykając się regularnie z grupą „swoich” przedszkolaków. Przedstawiamy relację z dwóch spotkań, choć największe wydarzenie czaka nas w styczniu. Wtedy to oprowadzamy naszych młodszych kolegów i koleżanki po naszej szkole.

I Dobre wychowanie
Spotkanie klubu czytelniczego – wrzesień

„Podczas wrześniowej wizyty w przedszkolu, w ramach projektu „Poczytajmy”, poruszyłyśmy temat dobrego zachowania. Na początku przeczytałyśmy opowiadanie o chłopcu i dziewczynce, którzy mieli problem z dzieleniem się i niestosownie zwracali się do starszych. Następnie porozmawiałyśmy z dziećmi o tym, jak się zachowują, a jak powinny się zachowywać wobec dorosłych. Dzieci chętnie z nami rozmawiały i słuchały tego, co chciałyśmy im przekazać. Na koniec pobawiłyśmy się z nimi w ich ulubioną zabawę „Babajagę” i zakończyłyśmy spotkanie”.

Julia Dziewońska, kl. 3b

„Nasza pierwsza wizyta w przedszkolu w tym roku miała za zadanie ukazać dzieciom zasady dobrego zachowania się i nauczyć szacunku do starszych osób. Po czytance zapytałyśmy o kilka spraw związanych z tekstem(…) Uważam, że to była udana wizyta”

Karolina Burda, kl. 3b

„Przeczytałyśmy dzieciom jedno z opowiadań Grzegorza Kazdepki o tym, jak należy zwracać się do starszych, potem porozmawiałyśmy na ten temat. Ucząc szacunku wobec starszych osób, wskazywałyśmy różnice w porozumiewaniu się z nimi i kolegami”.

Iwona Latała, kl.3b

II Wierzenia i zabawy andrzejkowe
Spotkanie klubu czytelniczego – grudzień

„Nasze kolejne spotkanie w ramach projektu „Poczytajmy” odbyło się 1 grudnia. Tematem, który poruszyłyśmy, były Andrzejki. Na początku przeczytałyśmy im krótką informacje o andrzejkach, a następnie przeszłyśmy do zabaw. Przygotowałyśmy kilka klasycznych wróżb. Dzieci chętnie i z radością uczestniczył w przygotowanych przez nas atrakcjach”.

Julia Dziewońska, kl. 3b

„W dniu 1 grudnia odwiedziłyśmy po raz drugi w tym roku pobliskie przedszkole na ulicy Bema. Tematyką były andrzejki. Przeczytałyśmy tekst, aby dzieci lepiej zrozumiały, o czym będzie spotkanie. Następnie były zabawy dotyczące naszej przyszłości. Uważam, że dzieci były zainteresowane naszymi działaniami oraz dobrze się bawiły.”

Karolina Burda, kl. 3b

„Przeczytałyśmy krótkie opowiadanie o św. Andrzeju, potem były typowo andrzejkowe wróżby: chłopcy dostali serduszko z żeńskimi imionami i losowali imię swojej przyszłej wybranki serca, dziewczynki spośród imion męskich wybierały małżonka. Dowiedzieliśmy się także, jaki zawód jest nam przypisany w życiu. Ułożone buty wskazały, kto pierwszy wyjdzie za mąż.”

Iwona Latała, kl. 3b

Gratulujemy!

Opiekun: M.Szarek-Sławińska

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.