Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi - 22-05-2018

Jak co roku na przełomie kwietnia i maja
w ramach obchodów Dnia Ziemi
organizowane są w naszej szkole akcje mające na celu rozpowszechnianie edukacji ekologicznej wśród uczniów.


W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa na której zostały zaprezentowane prace plastyczne o tematyce ekologicznej wykonane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem p.Kazimiery Górawskiej – Namaczyńskiej oraz prace  pod kierunkiem p.Sabiny Kulas i p.Barbary Sulewskiej wykonane na lekcjach techniki i w domu z wykorzystaniem różnych surowców wtórnych.
Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za współpracę, zaangażowanie i pomoc w realizacji pomysłów swoich dzieci. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy szóstej ,,a’’.

W kwietniu odbyły się konkursy Wiedzy ekologicznej w szkole podstawowej i gimnazjum.

W szkole podstawowej najlepszy wynik uzyskała Zofia Popiel z klasy VII b a w gimnazjum

Karolina Burda z klasy III b.

W klasie VIIa odbyła się lekcja otwarta pod hasłem ,,Woda źródłem życia” prowadzona wspólnie przez nauczycieli p. Dorotę Żabę, p. Małgorzatę Czech i p.Annę Nosek

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w zajęciach terenowych  z przedmiotów przyrodniczych w Ekocentrum w Stryszowie. Podczas zajęć uczniowie poznali zasady działania: kolektorów słonecznych, przydomowych oczyszczalni z wykorzystaniem bakterii, budownictwa ekologicznego i segregacji odpadów. Uczestniczyli w wykładzie „Z ekologią w domu i szkole, żywność z GMO” oraz w warsztatach „Po nitce do kłębka”

W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z hodowlą alpaków.  Mogli własnoręcznie czesać wełnę, wykonywali  kuleczki z wełny, lepili figurki z gliny.

W szkole podstawowej w maju na lekcjach etyki, przyrody i biologii realizowany jest projekt edukacyjny UNICEF ,,zaWody dla Afryki”.Zajęcia prowadzą p. Monika Szarek-Sławińska,  p. Małgorzata Czech, p. Anna Nosek, p. Dorota Żaba.

Obchody Dnia Ziemi są realizowane dzięki dobrej współpracy uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.