Październikowe obchody Tygodnia Pisania Listów - 06-10-2019

Marzycielska Poczta
– napiszmy listy do chorych dzieci!

Akcja skierowana do uczniów naszej szkoły i ich rodziców

Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas zamieszczane są na stronie akcji (https://marzycielskapoczta.pl/jak-mozesz-pomoc/ ) profile chorych dzieci, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Dodają one dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

Wiele osób po odwiedzeniu Marzycielskiej Poczty decyduje się na napisanie listu lub kartki do dziecka. Dlatego przekazanie informacji o akcji – nawet jednej osobie – ma wielkie znaczenie.

Organizujemy akcję pisania listów! Zapraszamy Was, uczniów naszej szkoły, abyście indywidualnie, w rodzinie lub w klasie napisali listy do dzieci, które walczą z poważną chorobą i potrzebują wiele motywacji i sił. Wiemy, że nie jest łatwo ułożyć odpowiednią treść. Jak napisać właściwy tekst, który nie zrani, nie wywoła smutku? Przynieście listy do nas, my Wam doradzimy, poprawimy błędy. W poprzednich latach uczniowie do listów dołączyli naklejki, różnego rodzaju ozdoby. Teksty były niezwykle ciepłe, wzruszające, wierzymy, że w tym roku będzie podobnie. Wzięcie udziału w takiej akcji na pewno niesie ze sobą satysfakcję, bo robimy coś dobrego dla innych.

Co zrobić?

  • Napisać list i wysłać go na podany adres (Jeśli list napisany jest do jednej z osób wybranych przez szkołę, wyślemy go w zbiorczej kopercie)

  • Rozesłać wiadomość o akcji innym.

    Na zajęciach informatyki, etyki, godzinie wychowawczej pod kierunkiem p. Sulewskiej i p. Szarek piszemy komentarze i listy do chorych dzieci.

Termin: październik

Informacje o dzieciach, adresy: https://marzycielskapoczta.pl/jak-mozesz-pomoc/

Nagroda: satysfakcja, bo robimy coś dobrego dla innych oraz ocena z języka polskiego (jeśli tekst jest dobrze zredagowany)

Zapraszamy!

Organizatorzy akcji szkolnej:

p. M.Szarek
p. B.Sulewska

ZDALNE NAUCZANIE MATERIAŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
WF
ŚWIETLICA