Play True Day - 13-04-2018

10 kwietnia obchodzony jest światowy dzień promocji czystego sportu „Play True Day”. Z tej okazji zaprosiliśmy gości z Polskiej Agencji Antydopingowej. Prelegentem ze strony POLADY był pan Grzegorz Borkowski i dr Dariusz Błachnio. Bardzo udana blisko godzinna prelekcja, miała charakter edukacyjny w zakresie poszerzania wiedzy dotyczącej zjawiska dopingu w sporcie.

Ponad wszelką wątpliwość tego rodzaju aktywność jest niezbędna i przyczynia się do wzrostu świadomości w obszarze zagadnień związanych z konsekwencjami stosowania dopingu, a w perspektywie przyczynia się do jego eliminacji. Działalność ta kierowana była do wszystkich osób związanych ze sportem w naszej szkole, niezależnie od wieku i pełnionej funkcji. Spotkanie swoją obecnością uświetnili nasi absolwenci: Agnieszka Czopek-Sadowska – pierwsza polska medalistka olimpijska w pływaniu, brązowa medalistka Pucharu Świata, dwukrotna brązowa medalistka  mistrzostw Europy, 14-krotna mistrzyni Polski, 37-krotna rekordzistka Polski. Igor Sztuba – kajakarstwo górskie, wicemistrz świata w kat. C-1×3, wicemistrz Europy w kat. C-1×3, wicemistrz Polski. Filip Brzeziński – kajakarstwo górskie, wielokrotny mistrz świata i Europy w kat. C-2 Adam Kozub –  kajakarstwo górskie, wicemistrz świata w kat. C-2×3, brązowy medalista mistrzostw świata w kat. C-2, złoty medalista mistrzostw Europy w kat. C-2×3.

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.