Podsumowanie pierwszego etapu projektu „Inspiracje naukowe” - 12-06-2019

PROJEKT INSPIRACJE NAUKOWE – WSPÓŁPRACA
Z WYDZIAŁEM INŻYNIERII
I TECHNOLOGII CHEMICZNEJ POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ

Zakończył się pierwszy etap projektu „Inspiracje naukowe” dla chętnych uczniów klas V – VIII SP nr 75 realizowany w ramach współpracy szkoły z Wydziałem Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

Uczniowie naszej szkoły podczas sobotnich spotkań w salach Politechniki pogłębiali w sposób praktyczny swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i matematycznych. Podczas zajęć z zoologii uczniowie uczyli się rozpoznawać ptaki po ich wyglądzie i głosach. Budowali również budki lęgowe, które zostały zawieszone na drzewach wokół naszej szkoły. W laboratorium chemicznym samodzielnie po kierunkiem pracowników naukowych przeprowadzali doświadczenia: np. mieszając różne substancje otrzymywali sól lub żel do kąpieli, które mogli zabrać do domu. Na zajęciach z architektury, jako młodzi architekci tworzyli makiety miast według poznanych wcześniej zasad. Ćwicząc umysł zmagali się z łamigłówkami i tworzeniem konstrukcji modeli związków chemicznych i brył matematycznych.

Szczególne podziękowania za pełne zaangażowanie się w ten projekt kierujemy do koordynatora Pani Doroty Żaby oraz osób, które włączyły się w realizację projektu: Pani Sabiny Kulas, Pani Ristany Taszewskiej – Klimas i Pana Rafała Klimczyka.

Projekt kontynuowany będzie w przyszłym roku szkolnym. We wrześniu zapraszamy do udziału również uczniów przyszłych klas piątych.

 Dyrekcja ZSOMS

 

ZDALNE NAUCZANIE MATERIAŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
WF
ŚWIETLICA