PODSUMOWANIE SZKOLNEGO TYGODNIA DOBREGO SŁOWA - 12-02-2019

TEGO CO SIĘ U NAS DZIAŁO NIE DA SIĘ OPISAĆ TYLKO SŁOWEM.
OBEJRZYJCIE WIĘC FOTOREPORTAŻ.

FOTOREPORTAŻ

Oryginalne koszulki z symbolami własnoręcznie przygotowanymi to dzieło uczniów klasy I C. Piękna praca plastyczna, wykonana z rozmachem, z mądrym symbolicznym przekazem, to dzieło klasy III A. W klasie IV D zagościły i uniosły dobre słowo MOTYLE. Uczniowie klasy VIA i VII C pracowali warsztatowo z wykorzystaniem materiałów graficznych projektu: Krakowski Tydzień Dobrego Słowa. Uczniowie klasy VIII B podjęli działania konkretne – OTWORZYLI OCZY i przyjrzeli się naszej wspólnej przestrzeni szkolnej – są rzeczy warte wyeliminowania. Do projektu włączyła się cała społeczność szkolna, powstała ciekawa czasowa wystawa.

Warto przeczytać:

Kamila Bogacz i Donata Linke z klasy VIII B napisały:

Tydzień Dobrego Słowa w naszej szkole.

W naszej Szkole trwa zorganizowany przez prezydenta Jacka Majchrowskiego Krakowski Tydzień Dobrego Słowa. To dobra okazja, by zamienić używane przez nas szkodliwe i raniące wyrażenia na pomocne i motywujące.

„Dobre słowa mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, jednak ich echo jest nieskończone.”
Matka Teresa z Kalkuty

Nawiązując do tej myśli, chcemy uświadomić, że jedno zdanie może człowieka zniszczyć, ale też zbudować, dlatego zawsze lepiej pomyśleć dwa razy i wybrać Dobre Słowo. I nie muszą to być wzniosłe frazesy, lecz zwykła, codzienna mowa – jeżeli tylko będziemy pamiętać o szanowaniu rozmówcy. To właśnie miały na celu pokazać hasła na rozwieszonych w naszej szkole plakatach. Ich język jest niewyszukany, lecz zdecydowanie pozytywny.
Słowa mogą zmieniać świat. Pamiętajmy więc o tym, by używać ich mądrze, podczas obchodów tego tygodnia, jak i w każdym kolejnym tygodniu naszego życia.

ZDALNE NAUCZANIE MATERIAŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
WF
ŚWIETLICA