PODSUMOWANIE SZKOLNEGO TYGODNIA DOBREGO SŁOWA - 12-02-2019

TEGO CO SIĘ U NAS DZIAŁO NIE DA SIĘ OPISAĆ TYLKO SŁOWEM.
OBEJRZYJCIE WIĘC FOTOREPORTAŻ.

FOTOREPORTAŻ

Oryginalne koszulki z symbolami własnoręcznie przygotowanymi to dzieło uczniów klasy I C. Piękna praca plastyczna, wykonana z rozmachem, z mądrym symbolicznym przekazem, to dzieło klasy III A. W klasie IV D zagościły i uniosły dobre słowo MOTYLE. Uczniowie klasy VIA i VII C pracowali warsztatowo z wykorzystaniem materiałów graficznych projektu: Krakowski Tydzień Dobrego Słowa. Uczniowie klasy VIII B podjęli działania konkretne – OTWORZYLI OCZY i przyjrzeli się naszej wspólnej przestrzeni szkolnej – są rzeczy warte wyeliminowania. Do projektu włączyła się cała społeczność szkolna, powstała ciekawa czasowa wystawa.

Warto przeczytać:

Kamila Bogacz i Donata Linke z klasy VIII B napisały:

Tydzień Dobrego Słowa w naszej szkole.

W naszej Szkole trwa zorganizowany przez prezydenta Jacka Majchrowskiego Krakowski Tydzień Dobrego Słowa. To dobra okazja, by zamienić używane przez nas szkodliwe i raniące wyrażenia na pomocne i motywujące.

„Dobre słowa mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, jednak ich echo jest nieskończone.”
Matka Teresa z Kalkuty

Nawiązując do tej myśli, chcemy uświadomić, że jedno zdanie może człowieka zniszczyć, ale też zbudować, dlatego zawsze lepiej pomyśleć dwa razy i wybrać Dobre Słowo. I nie muszą to być wzniosłe frazesy, lecz zwykła, codzienna mowa – jeżeli tylko będziemy pamiętać o szanowaniu rozmówcy. To właśnie miały na celu pokazać hasła na rozwieszonych w naszej szkole plakatach. Ich język jest niewyszukany, lecz zdecydowanie pozytywny.
Słowa mogą zmieniać świat. Pamiętajmy więc o tym, by używać ich mądrze, podczas obchodów tego tygodnia, jak i w każdym kolejnym tygodniu naszego życia.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status