Oferta pracy

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KRAKOWIE
OGŁASZA NABÓR NA NASTĘPUJĄCE STANOWISKA:

1) KONSERWATOR

2) SPRZĄTACZKA/SPRZĄTACZ

Sukces uczniów w konkursach kuratoryjnych

Miło nam poinformować, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do etapu rejonowego z konkursów przedmiotowych/tematycznych organizowanych przez Kuratora Oświaty:

czytaj dalej

14.01.2018 NIEDZIELA / 26 FINAŁ WOŚP

14.01.2018  NIEDZIELA / 26 FINAŁ WOŚP
godz. 9.20 – wejście na żywo/Studio TVN

Weronika Renke/TENISISTKA/Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

podzieli się swoją historią !!!

     Zapraszamy społeczność naszej  szkoły  do obejrzenia programu.

“SZKOLNY FESTIWAL NAUKI – Pod Okiem Mistrza”

Autorski Projekt Szkoły Trzech Podmiotów
– Szkoła Podstawowa nr 75

TWORZYMY ostateczną formułą tego PROJEKTU.
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom Rodzicom, którzy już są współrealizatorami bardzo dziękujemy.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu przez DE

Sabina Kulas,  Aldona Mazur,  Małgorzata Konstanty

Rzecz o 2 konkursach filmowych

Rzecz o 2 konkursach filmowych
Międzynarodowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami!
Filmem promujemy czytelnictwo

czytaj dalej

Polski Komitet Olimpijski organizuje konkurs!

Drodzy Uczniowie, wspaniałe jest to, że macie sportowe zainteresowania i swoją pasję wykorzystujecie niemal codziennie w czasie zajęć treningowych. Pokażcie piękno swoich działań lub działań Waszych przyjaciół łącząc je z umiejętnościami zdobytymi na lekcjach języka polskiego.

czytaj dalej

,, DLA KOCHANEJ BABCI, KOCHANEGO DZIADKA

Uczniowie klasy 3b własnoręcznie wykonali prace ,,od serca”. Ceramiczne  arcydzieła po wypaleniu i wypełnieniu topionym szkłem oraz dużą dawką miłości będą pięknym prezentem dla Babć i Dziadków z okazji ich nadchodzącego święta.

czytaj dalej

„Jutro jest wolne od błędów”

To słowa Ani Shirley, bohaterki serii kultowych książek dla młodzieży autorstwa L.M. Montgomery. W tym roku obchodzimy 110 rocznicę pierwszego wydania „Ani z Zielonego Wzgórza”.

 

czytaj dalej

JASEŁKA „ŚWIATŁOŚĆ W CIEMNOŚCI ŚWIECI”

Podczas Akademii wigilijnej, przed konkursem karaoke, uczniowie klasy IV B przedstawili krótkie jasełka pt. „Światłość w ciemności świeci”. Był to czas wejścia w klimat Świąt Bożego Narodzenia. W wykonanie kolęd byli zaangażowani wszyscy uczniowie klas IV – VII wraz z nauczycielami. Po tym wprowadzeniu odbył się konkurs karaoke.

czytaj dalej

Sukces w konkursie z matematyki

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 7B Jarosław Ciapała i 7c Marek Generowicz zakwalifikowali się do etapu rejonowego w Przedmiotowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy i będziemy trzymać kciuki podczas etapu rejonowego, który odbędzie się 24 stycznia 2018 roku o godzinie 9:00.

ŚWIĄTECZNA AKCJA CHARYTATYWNA

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW 2017” ZAKOŃCZONA.

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

ALE PAMIĘTAJCIE – WSPIERAĆ MOŻEMY CAŁY ROK!!!

Przytulisko na ponad sto zwierzaków. I ona jedna.
Tam właśnie trafiły DARY SERCA od WAS

czytaj dalej

AKADEMIA WIGILIJNA – KONKURS KARAOKE

AKADEMIA WIGILIJNA – KONKURS KARAOKE NA NAJLEPSZE WYKONANIE PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM

Dnia 22 grudnia 2017 roku na akademii z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbył się konkurs karaoke, w którym wzięli udział uczniowie, reprezentujący 10 klas Szkoły Podstawowej z poziomów IV – VII.

czytaj dalej

,,Magia Świąt Bożego Narodzenia w klasach I-III”

Piątek 22 grudnia  to bardzo świąteczny i radosny dzień dla uczniów klas I-III. Najpierw wszyscy uczestniczyli w uroczystej Akademii z okazji Bożego Narodzenia, w czasie której klasa III d zaprezentowała przygotowane Jasełka.

czytaj dalej

Świąteczne nastroje w klasie 3d

Grudzień to miesiąc, na który wszyscy czekają, bo przypadają w nim najpiękniejsze święta w roku – Boże Narodzenie. Niezwykła atmosfera tych chwil udzieliła się również klasie 3d, która przygotowała i zaprezentowała uczniom klas I-III przedstawienie jasełkowe.

czytaj dalej

Kangur Matematyczny

Dnia 15 marca 2018 roku odbędzie się w naszej szkole XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.
Aby wziąć udział  należy:

czytaj dalej

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Wzięliśmy udział w akcji „Marzycielska Poczta”!

Jak ważne są marzenia i wsparcie innych osób w chwilach słabości, zwątpienia, nie trzeba nikogo przekonywać. Cieszy nas, nauczycieli, że z wielkim zaangażowaniem rodzice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Marzycielskiej Poczcie”! Na zajęciach informatycznych, pod opieką p. Barbary Sulewskiej, klasy 4, 5, 6, 7, oraz 2 i 3 gimnazjum oglądały wybrane reportaże telewizyjne „Marzycielskiej Poczty”, a następnie pisały dodające otuchy komentarze przy profilach poważnie chorych dzieci.

czytaj dalej

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

W zakończonym Finale Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu indywidualnym i sztafetowym rozgrywanej w ramach licealiady, bardzo dobrze spisali się nasi wychowankowie. czytaj dalej

Nasz projekt „PoczytajMy”

Mimo licznych zadań, jakie pojawiły się w ostatniej klasie gimnazjum, klub czytelniczy kl. 3b gimnazjum działa z wielkim zaangażowaniem, spotykając się regularnie z grupą „swoich” przedszkolaków. Przedstawiamy relację z dwóch spotkań, choć największe wydarzenie czaka nas w styczniu. Wtedy to oprowadzamy naszych młodszych kolegów i koleżanki po naszej szkole.

czytaj dalej

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ PO ANGIELSKU

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ
PO ANGIELSKU ROZSTRZYGNIĘTY !!!

czytaj dalej

„ŚWIĄTECZNA PARADA CHOINEK” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

        TWORZYMY   –  UBIERAMY – STROIMY CHOINKĘ:
TRADYCYJNĄ lub bardziej ARTYSTYCZNĄ

czytaj dalej

Ostatni tydzień akcji „Góra grosza”!

Nadchodzący tydzień (18-21) to ostatnie dni akcji charytatywnej „Góra grosza”. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie zmobilizować i przez ten ostatni tydzień zebrać jak największą sumę.

czytaj dalej

Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym

Miło mi poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali zwycięzcami w zewnętrznym Konkursie na Projekt Kartki Świątecznej – Dar na Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

czytaj dalej

Szlachetna Paczka

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Wychowawcom oraz Pracownikom ZSOMS za przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka 2017  Stowarzyszenia WIOSNA!!!
czytaj dalej

Zawody Krajów Europy Środkowej w Targoviste (Rumunia) – Podsumowanie

W dniach 8-10.12.2017 zawodnik Naszego Klubu Marcin Goraj wraz z kolegami z Reprezentacji Polski, rywalizowali z najlepszymi juniorami z Węgier, Słowacji, Serbii, Rumunii, Austrii, Macedonii.

czytaj dalej

Świąteczna Akcja Klasy IVB i Rodziców

Rodzice klasy IVB mogą być przykładem zaangażowania i dobrej współpracy ze szkołą.

czytaj dalej

„Świeć gwiazdeczko – warsztaty w 2a”

Czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia już trwa. W klasie 2a w piątek 15 XII miały miejsce warsztaty dla dzieci i ich rodziców pod hasłem „Świeć gwiazdeczko”.

Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy

„Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy” stał się faktem! Od dziś można zakupić cudeńka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pań pracujących w świetlicy: błyszczące choinki, stroiki, bombki, ozdoby do zawieszenia na świątecznym drzewku, kaganki na świece, a także inne drobiazgi tworzące klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

czytaj dalej

Konkurs ,,Świąteczna Kartka” dla uczniów SP

Dnia 13 grudnia 2017 r. komisja  w składzie:

p.Kazimiera Górawska-Namaczyńska
p. Nina Dygut
p. Joanna Zadęcka

czytaj dalej

SUKCESY JUDOKÓW Z SMS KRAKÓW

Nadszedł czas podsumowania kwartalnej aktywności naszych judoków z klasy III D oraz początków przygody z zawodami klasy IIB, które prowadzi Michał Oleksy.

czytaj dalej

Konkurs z języka niemieckiego

UWAGA !!!

JĘZYK NIEMIECKI
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY

„PROJEKT”

czytaj dalej

AMP FUTBOL- nieznane oblicze sportu

Co to znaczy AMP FUTBOL?

To rodzaj piłki nożnej, w której grają osoby po jednostronnej amputacji lub z wadą kończyny dolnej. Doskonale to wiedzą już uczniowie klasy 6a i 6c. Mieli bowiem możliwość uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z Panem Markiem Dragoszem – trenerem reprezentacji Polski AMP FUTBOL oraz Panem Markiem Zadębskim – bramkarzem reprezentacji, a prywatnie tatą Klaudii i Grzegorza- absolwentów naszej Szkoły.

czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzimy Dzień Wolontariuszy, czyli tych, którzy bezinteresownie, za darmo, z potrzeby serca niosą pomoc drugiemu człowiekowi i angażują się w pracę na rzecz instytucji społecznych.

Ta data była szczególnie znacząca dla Małych Wolontariuszy z klasy 4a.

czytaj dalej

„PARADA CHOINEK”

„PARADA CHOINEK” – zapraszamy do konkursu na :
UBRANIE – UDEKOROWANIE – WYKREOWANIE
KLASOWEJ CHOINKI.

czytaj dalej

Udział klas 3c i 3d w warsztatach poświęconych Unii Europejskiej

W dniach 04.12.17  i 05.12.17 – klasy 3c i 3d uczestniczyły w warsztatach poświęconych Unii Europejskiej. Oprócz wielu informacji mogli nacieszyć wzrok animowanymi filmikami, w których jedna z gwiazdek z flagi UE opowiadała o  jej utworzeniu w 1957 roku, o tym, że skupia 28 państw a flaga jest niebieska z 12 złotymi gwiazdkami, że hymnem europejskim  jest Oda do radości Beethovena, a Euro jest wspólną walutą 19 krajów europejskich. czytaj dalej

Wizyta Świętego Mikołaja

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej Szkole. Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż – zgodnie z tradycją – gościliśmy Świętego Mikołaja w towarzystwie uroczych Aniołków.

czytaj dalej

Kiermasz Świąteczny – 14 XII odliczamy

 
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny organizowany przez świetlicę szkolną. Zachęcamy Państwa do zakupu przygotowanych ozdób, bombek i stroików.
Dochód ze sprzedaży prac zostanie w całości przeznaczony dla Pani Agnieszki.

czytaj dalej

Teatr- pasja klasy 4a

„A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…”
J.Kulmowa

W roku szkolnym 2017/2018 klasa 4a realizuje projekt
„Teatr- moja pasja”.
Cel przedsięwzięcia jest jeden- odkryć niezwykłość teatru i pokochać go!

czytaj dalej

Kiermasz Świąteczny

W świetlicy rozwijamy i kształtujemy umiejętności artystyczno-plastyczne.  Dzieci uczestniczą w różnorakich konkursach szkolnych i pozaszkolnych, wielokrotnie zostają ich laureatami. W tym roku szkolnym brały udział w konkursie plastycznym międzyszkolnym „Dary jesieni” i zdobyły 2 i 3 miejsce. Przed nami konkurs plastyczny „Dlaczego lubię Kraków” oraz  „Kartka Bożonarodzeniowa”.

czytaj dalej

Kartka bożonarodzeniowa

Zapraszam do udziału w akcji ,,Kartka świąteczna dla Podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie”. Już od wielu lat szkoła uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Koordynatorką akcji jest  szkolna pielęgniarka- Pani Cecylia Wójcik, która ,,zaraziła” nas wszystkich  piękną ideą niesienia radości osobom osamotnionym i schorowanym. Każdy uczeń może wykonać kartkę świąteczną w dowolnej technice i dostarczyć ją na ręce swojego wychowawcy lub nauczyciela plastyki.

Serdecznie zachęcam ! Pamiętajmy, że kartki wykonane przez uczniów są źródłem wielu wzruszeń, a także dowodem troski i miłości.

Kazimiera Górawska-Namaczyńska

„I ty możesz zostać bajkopisarzem”

Chcesz pokazać na co Cię stać? Weź udział w konkursach. Niekorzystna aura pozbawia nas potrzebnej dawki światła. Jak się chronić przed pesymistycznymi, ponurymi myślami i niechęcią do życia? Człowiek ma w sobie coś niesamowitego, potrafi być kreatywny, potrafi tworzyć…

czytaj dalej

Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu – Marcin Goraj z kwalifikacją na Zawody Krajów Europy Środkowej

Nasz zawodnik – Marcin Goraj został powołany do Kadry Narodowej Juniorów na „Zawody Krajów Europy Środkowej”, które odbędą się w Targoviste (ROM). Warunkiem uzyskania kwalifikacji było wygranie konkurencji olimpijskiej podczas Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu.

czytaj dalej

ROZPALMY ISKIERKI MIŁOŚCI

Zbliża się cudowny, magiczny, niepowtarzalny czas
Świąt Bożego Narodzenia.

Niestety…nie dla wszystkich będzie to wesoły, beztroski okres. Bardzo blisko, tuż obok nas są ludzie, którzy właśnie teraz potrzebują naszego wsparcia, tak duchowego, jak i materialnego.

czytaj dalej

Autumn Festivals in the UK & the USA

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klasy V„a” i VI „c” pracujący pod kierunkiem Pani Aldony Mazur, poznawali jesienne tradycje krajów anglosaskich (Halloween, Bonfire Night, Thanksgiving Day). Zajęcia miały formułę lekcji odwróconej (ang. flipped learning).

czytaj dalej

Akcja charytatywna ,,Świąteczne Kartki Dobroczynne”

Wspieramy akcję charytatywną ,,Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Dochód ze sprzedanych kartek wesprze chorych, niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda ,,w górę serca”.

Koordynator  akcji w ZSOMS Małgorzata Czech

Małopolski Laur Sportu 2017

Wybitni sportowcy i ich trenerzy, a wśród nich Mistrzowie Świata i Europy oraz medaliści igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich z wielu dyscyplin. Już po raz szesnasty do zawodników z naszego regionu, którzy sięgnęli w ubiegłym roku po najważniejsze międzynarodowe trofea, trafił Małopolski Laur Sportu – nagroda Województwa Małopolskiego. czytaj dalej

„Góra Grosza”

W imieniu wszystkich Uczniów chcielibyśmy serdecznie pogratulować klasie 3D za wielkie zaangażowanie w akcję charytatywną „Góra grosza”. W kilka dni uczniowie Pani Agnieszki Nowak zapełnili cały słoik drobnymi monetami. Jest to wielki wyczyn, nie spodziewaliśmy się takich wyników. Dziękujemy!

Samorząd Uczniowski

Zawody pływackie – „Już pływam”

W dniu 25.11.17 sobota – zawodnicy SMS Galicja Kraków z  3c i 4c uczestniczyli w zawodach pływackich w cyklu „Już pływam” w Piekarach k/Krakowa. SMS Galicja zmagała się z zawodnikami z 19 klubów. Do podium dopłynęli : czytaj dalej

W kręgu sztuki – wstęp do Szkolnego Festiwalu Sztuki

Film ” Twój Vincent” i wystawa poświęcona Stanisławowi Wyspiańskiemu to na przełomie roku 2017/2018 zaproponowana Uczniom Szkoły Podstawowej oferta edukacyjna, poszerzająca ich wiedzę o sztuce i życiu. Film obejrzeli uczniowie Klas VIIA, VIIB, VIIC . Na wystawę zapraszamy uczniów klasy VIA i VIC.

Koordynatorzy Szkolnego Festiwalu Sztuki /N. Dygut, M. Konstanty

 

Wycieczka klas trzecich do Wieliczki

23.11.17 uczniowie klasy 3a i 3c znaleźli się 130 m pod ziemią… Taką atrakcję mogli przeżyć schodząc po schodach do kopalni w Wieliczce.  Program zwiedzania był niezwykle bogaty, bowiem przewodnik prowadził ich „Śladami legend wielickich”.

czytaj dalej

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.