SUKCESY JUDOKÓW Z SMS KRAKÓW - 12-12-2017

Nadszedł czas podsumowania kwartalnej aktywności naszych judoków z klasy III D oraz początków przygody z zawodami klasy IIB, które prowadzi Michał Oleksy.

XXI Międzynarodowy Turniej Judo w Zakopanem

• Kalendarzowy rok szkolny zaczął się od startu naszych zawodników na XXI Międzynarodowym Turnieju Judo w Zakopanem, który odbył się 21 października. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Kros, Amelia Glijer, Jakub Chwał, Karol Chwał, Maja Bielicka.  Z tego dnia SMS może pochwalić się złotym medalem, który zdobyła Amelia pewnie  wygrywając wszystkie 4 walki J.  Miejsce piąte zajął Aleksander Kros i Karol Chwał – obaj notując dwie walki wygrane i dwie przegrane. Miejsce 7 w tym dniu wywalczyli Maja Bielicka oraz Jakub Chwał.

• International Judo League – Finałowe Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy 11.11.2017 Kraków Kolejny ze startów miał miejsce na Krakowskiej Wiśle. To dość trudny Turniej, którego cykl ma miejsce w kilku miastach Polski. Nasi zawodnicy godnie reprezentowali swój klub (UKS Judo Kraków) i Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Po tych zawodach możemy pochwalić się dwoma krążkami. Srebro – które zdobyła Amelia Glijer, uznając jedynie w tym dniu wyższość przeciwniczki w walce finałowej. Brąz – który w tym dniu przypadł Aleksandrowi Kros który przegrał 1 walkę w strefie kwalifikacyjnej, dostał się do strefy medalowej pewnie wygrywając kolejne walki i mały finał.

• MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UKS JUDO KRAKÓW 9.12.2017Ostatni tegoroczny start naszych judoków z SMS. W tym dniu turniej odbył się w trzech formułach:
    1. Turniej SUMO – gdzie swój debiut w startach zaliczyli uczniowie klasy 2B

Złoto: Mikołaj Dudek,  Antoni Toboła

Srebro: Filip Siwior

Brąz: Michał Patro, Antoni Pawlik

Po ciężkich walkach, tuż za podium znaleźli się:

Kamila Mietelska (4m.), Karolina Szymczak (5m.), Emilia Nowacka (5m.)

2.Turniej I Kroku – dla zawodników mających już do czynienia z wcześniejszymi zawodami, ale jeszcze z małym stażem startowym – część uczniów klasy 3D oraz uczeń klasy 2B oraz 2A i 3A.

Złoto: Oliwier Wróblewski, Maja Bielicka, Przemysław Sośniewski, Tymon Kolarz, Oliwier Szyba, Karol Chwał

Srebro: Natalia Piekarz, Antoni Wasilewski

Brąz: Jakub Chwał, Kuba Hyszko, Adrian Pokusa, Jan Dobrowolski

Tuż za podium  Oskar Ślepecki – 4miejsce

1. Mistrzostwa UKS Judo Kraków – turniej dla najbardziej zaawansowanych zawodników, gdzie reprezentowało nas dwóch uczniów, dla których również przypadły medale:

Złoto: Amelia Glijer

Srebro: Aleksander Kros

Jak widać dla SMS Kraków w tym dniu spadł deszcz medali. Wszystkim naszym uczniom/zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwoju sportowego.