Sukcesy naszych uczniów-judoków w Solanin Cup Young Europe International Judo Tournament oraz w Otwartych Mistrzostwach Miasta Rybnika – 12.06.2021 - 14-06-2021

Piątka uczniów klasy 6D reprezentująca barwy UKS Judo Kraków wystartowała w międzynarodowym turnieju w Nowej Soli – Solanin Judo Cup Young Europe International Judo Tournament. W zawodach wzięło udział 545 zawodników,
z 67 klubów z 14 krajów.

W tak licznej i mocnej stawce nasi uczniowie spisali się świetnie zdobywając 3 medale. Najlepiej zaprezentowały się Amelia Glijer i Gabriela Miś, które stanęły na najwyższym stopniu podium. Brązowy medal wywalczył Aleksander Kros, a na VII miejscu zawody ukończył Jakub Chwał. Karol Chwał niestety tym razem zakończył zmagania w pierwszej rundzie.

W tym samym czasie na Śląsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Rybnika w Judo Dzieci, w których wystartowało 130 młodych judoków z 10 klubów. Uczeń klasy 6D Adrian Pokusa (Judo King Wieliczka) zakończył zawody na 4-tym miejscu.

Na co dzień w ramach szkolnych zajęć Judo uczniowie prowadzeni są przez trzykrotną olimpijkę – Katarzynę Kłys.