Szlachetna paczka - 21-11-2019

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Wszystkich Uczniów, Rodziców, Wychowawców oraz Pracowników ZSOMS do udziału w ogólnopolskiej
akcji Szlachetna Paczka Stowarzyszenia WIOSNA.
W  naszej szkole ma ona miejsce po raz czternasty.

Opis wybranej rodziny:

PANI ZOFIA – 65 LAT

Historia Rodziny

Pani Zofia pracowała jako pomoc kuchenna. Śmierć męża w 2017 roku, przyczyniła się do pogorszenia jej zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. W utrzymaniu mieszkania pomaga jej opiekunka, która jest dla Pani Zofii najbliższą osobą. Stary dom, w którym mieszka Pani Zofia jest w fatalnym stanie, najtrudniejszą kwestią jest brak ogrzewania oraz bieżącej wody w łazience. Po odliczeniu rachunków, dochód dla pani Zofii wynosi zaledwie 31 zł, co nie wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Pomagają i żywią Panią Zofię sąsiedzi oraz  opiekunka, nie ma najbliższej rodziny. Do zaspokojenia są podstawowe potrzeby każdego człowieka.

Piękno Rodziny

Pani Zofia jest dzielną kobietą, pomimo wielu tragedii życiowych, których doświadczyła, cieszy się z każdego dnia, a na jej twarzy często gości uśmiech. Mieszka sama.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1) Ciepła kołdra i poduszka
Pani Zofia mieszka w fatalnych warunkach. Brak ogrzewania powoduję, iż jest zimno w mieszkaniu, dzięki kołdrze noce byłyby cieplejsze.
2) Odkurzacz
Pani Zofii niedawno zepsuł się poprzedni, bardzo stary, nie warto go naprawiać.
3) Artykuły żywnościowe
Pani Zofii po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, pozostaje niewiele na życie. Produkty spożywcze ułatwią jej codzienny byt, co zmniejszy bieżące wydatki.

Pozostałe potrzeby Rodziny:

  • Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne , konserwy rybne, warzywa w puszkach, owoce w puszce, sok malinowy , sosy ( tylko nie ostre), orzechy, dżem( truskawka, malina), kasze, konserwy, barszcz czerwony, wszystko co można przechować bez lodówki, ponieważ Pani Zofia jej nie posiada,
  • Środki czystości : proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon, mydło / żel myjący, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, krem do twarzy.
  • Odzież : piżama, koszula nocna rozmiar XL, kurtka zimowa krótka rozmiar XL,  adidasy rozmiar: 41,
  • Wyposażenie mieszkania: pościel, koc, mop.

Coś Szczególnego: zdrowe czekoladki gorzkie, pomadka ochronna do ust, krem Dermosan tłusty.

Dziękuję za szlachetność oraz wrażliwość na drugiego człowieka. Proszę o informację o dostarczanych produktach, szczególnie dotyczących kluczowych potrzeb – kołdry, mopa, koca oraz odkurzacza ( tak aby kupić po jednej sztuce, pani potrzebuje przede wszystkim jedzenia). Informacja o dostarczanych produktach będzie aktualizowana na stronie szkoły. Produkty żywnościowe będą zbierane bez ograniczeń, one są najważniejsze. Wszystko można przynosić do wychowawców, sekretariatu szkoły  lub do sali 28 do pani Sabiny Kulas do 4 grudnia.

BARDZO DZIĘKUJĘ
Koordynator  akcji – Sabina Kulas

 

ZDALNE NAUCZANIE MATERIAŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
WF
ŚWIETLICA