Uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w projekcie „PoczytajMy” - 04-12-2016

logo W tym roku szkolnym do projektu CEO „Poczytajmy” zgłosiły się dwie grupy. Uczniowie klasy 3b od września przystąpili z wielkim entuzjazmem do działań.

 Przygotowują odpowiednie teksty dla młodszych uczniów, opracowują zabawy, dopasowują odpowiednią muzykę, ćwiczą dykcję na zajęciach teatralnych i organizują zajęcia na świetlicy w naszym ZSOMS. Efekty są wspaniałe! Gimnazjaliści mają wiele satysfakcji ze swojej pracy, a dzieci na świetlicy świetnie się bawią.

Do grupy 1 należą uczniowie klasy 3b: Wiktoria Drużkowska, Zuzanna Michalczak, Magda Wójcik, Piotr Surma, Dominika Strączyńska, a ostatnio dołączyła do nich także Daria Galas.

Druga grupa działa w nieco odmienny sposób. Przygotowują odpowiednie teksty i zabawy, dostosowując je do czterolatków w sąsiednim przedszkolu. Dziewczyny mają świetny kontakt z młodszymi, co widoczne jest na przerwach w naszej szkole, kiedy to uczniowie szkoły podstawowej podchodzą do nich, zagadują i się bawią. Grupa ta działa w ramach projektu gimnazjalnego klas drugich.
Do grupy 2 należą uczennice klasy 2b: Sabina Onderka, Karolina Burda, Iwona Latała, Julia Dziewońska, Marta Kulma.
Już wkrótce pojawią się zdjęcia i relacje z ich działań.

Czym jest program ,,PoczytajMy”?

W ramach programu młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych oraz poznania swojej okolicy – jej przyrody, historii, legend z nią związanych.
Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą!

Dlaczego warto się wziąć udział w programie?

  • Wspiera rozwój dzieci: głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata.

  • Buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi: młodzi „lektorzy” stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi.

  • Kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych ludzi.

  • Pozwala na rozwijanie umiejętności przydatnych młodzieży w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań czy pracy w różnorodnej grupie.

  • Umożliwia dzieciom i młodzieży lepsze poznanie okolicy, w której żyją na co dzień.

Organizator szkolny
M.Szarek-Sławińska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status