Udział klas 3c i 3d w warsztatach poświęconych Unii Europejskiej - 07-12-2017

W dniach 04.12.17  i 05.12.17 – klasy 3c i 3d uczestniczyły w warsztatach poświęconych Unii Europejskiej. Oprócz wielu informacji mogli nacieszyć wzrok animowanymi filmikami, w których jedna z gwiazdek z flagi UE opowiadała o  jej utworzeniu w 1957 roku, o tym, że skupia 28 państw a flaga jest niebieska z 12 złotymi gwiazdkami, że hymnem europejskim  jest Oda do radości Beethovena, a Euro jest wspólną walutą 19 krajów europejskich. Obywatele  Europy wchodzący w jej skład kultywują bogate tradycje, podtrzymują zwyczaje i komunikują się w różnych językach. Wszystkie są respektowanie przez UE, co daje 24 języki urzędowe, mimo, że jest 28 państw członkowskich, ale przecież, niektóre  języki używane są w kilku krajach.

Pani Joanna prowadząca warsztaty skupiła się na jednym z państw UE – na Francji, dlatego uczniowie stworzyli sobie własnego lab-booka, gdzie korzystając z różnych przygotowanych wycinanek, szablonów; naklejali, tworzyli własne informacje o tym cudownym, niezwykle ciekawym państwie. Na zakończenie każdy mógł wykonać własną Wieżę Eiffla wykorzystując plastelinę, rurki, taśmę klejącą. Wyobraźnia uczniów przeszła oczekiwania Pani Joanny. W nagrodę uczniowie powiększyli swoją kolekcję domowej biblioteczki o książkę o UE oraz kalendarz szkolny że wszelkimi informacjami na ten temat. To był niezwykły dzień…

Tydzień wcześniej 29.11.17 klasa 3c uczestniczyła w niezwykle ważnych dla przyszłych sportowców warsztatach z psychologii sportu, psychologii zawodnika, czynnego, świadomego swojego wyboru zawodnika! Coaching prowadziła Pani Izabela Sielarska – mentor polskich siatkarzy. Jej motto : „Uwolnić potencjał szlachetnego wojownika”. Poprzez scenki, udział samych uczniów, zabawy – odkrywała, w każdym z chłopców i dziewcząt ich sportowe marzenia, rozbudzała ich własny potencjał, pokazywała tkwiące w nich możliwości. Klasa trzecia poprzez swoje wypowiedzi, grę, obserwację różnych zdarzeń, słuchanie  innych – sama wyciągała wnioski i podejmowała działania. Wielu z uczestników tych zajęć wiedziało po, co są takie warsztaty i jaki jest cel takich spotkań, bowiem każdy sportowiec pracuje nie tylko nad swoim ciałem, jego fizycznymi możliwościami, ale też nad psychiką, ponieważ jedno łączy się z drugim i jest nierozerwalną całością składającą się na SUKCES!

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.