UKS „SMS Galicja”

Uczniowski Klub Sportowy „SMS GALICJA” został założony w czerwcu 2012 roku. Działa jako integralna jednostka Zespołu Szkół Ogólnokształcących MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Krakowie. Nadrzędnym celem naszych działań jest szkolenie dzieci i młodzieży w pływaniu, jednakże klub nie wyklucza rozwoju innych dyscyplin sportowych.
Kadra trenerów i instruktorów pływania to znakomite połączenie mistrzowskiego doświadczenia (także zawodniczego) z młodym, pomysłowym i otwartym na innowacje gronem szkoleniowców.
Co roku nowa grupa zawodników zasila nasze szeregi, dzięki skrupulatnemu procesowi naboru do klas o profilu pływackim. Z roku na rok nasi zawodnicy przechodzą kolejne etapy szkolenia pływackiego, zdobywając nową wiedzę, umiejętności, co za tym idzie odnoszą sukcesy na arenach regionalnych i krajowych. Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego to wielokrotni Mistrzowie Polski w swoich kategoriach wiekowych oraz zdobywcy laurów na imprezach rangi europejskiej i Światowej. Absolwenci Szkoły niejednokrotnie byli reprezentantami Polski na Mistrzostwach Europy, Świata i  Igrzyskach Olimpijskich.
Stan zawodników z licencją Polskiego Związku Pływackiego na grudzień 2017 roku to 107 pływaków w wieku od 10 – 19 lat.

Więcej informacji: aktualności, ciekawostki, struktura klubu, zdjęcia, filmy z zawodów i obozów sportowych na stronie internetowej klubu – www.uksgalicja.pl oraz na profilu na portalu społecznościowym Facebook – www.facebook.com/uksgalicja.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
ZDALNE NAUCZANIE MATERIAŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
WF
ŚWIETLICA