UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ! - 04-11-2021

Biblioteka szkolna zachęca: Upoluj swoją książkę! To kolejna edycja akcji będącej częścią kampanii Czytaj PL. Dzięki niej uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju przez cały listopad mogą za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Na specjalnej grafice znajdują się okładki 12 książkowych bestsellerów i kod QR. Po jego zeskanowaniu za pomocy smartfona, uczniowie otrzymują na miesiąc darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Plakat znajduje się również na drzwiach biblioteki.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą Woblink.com. Oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status