W POSZUKIWANIU LEGEND, INFORMACJI HISTORYCZNYCH I CIEKAWOSTEK PRZYRODNICZYCH - 04-10-2021

WYCIECZKA DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Nowy rok szkolny uczniowie klas 3a, 3b, i 3c rozpoczęli
od poznawania historii oraz zbierania informacji przyrodniczych
na temat terenów znajdujących się w pobliżu Krakowa.

         

27 września uczniowie pojechali na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Poznali legendę i historię powstania Zamku na Pieskowej Skale oraz wspięli się na wzniesienie obok Maczugi Herkulesa – charakterystycznej skały, która znajduje się nieopodal zamku. Uczniowie spacerowali po Ojcowie, oglądali Zamek Ojcowski i wysłuchali historii z nim związanych.
U podnóża zamku znajduje się Muzeum Przyrodnicze, w którym mogli podziwiać zebrane eksponaty – twory skalne, skamieliny oraz przedmioty używane prze ludzi, zamieszkujących teren Ojcowskiego Parku Narodowego w dawnych czasach, odkryte podczas wykopalisk archeologicznych. Ponadto w muzeum zapoznali się z wystawą prezentującą faunę i florę znajdującą się w otaczających lasach. Podczas oglądania filmu mogli dowiedzieć się, jak powstał teren, na którym obecnie znajduje się Ojcowski Park Narodowy oraz jak zmieniał się na przestrzeni lat. Uczniowie mogli również zdobyć ciekawe informacje na temat jaskiń, które prezentowane były zarówno w muzeum, jak i podczas zwiedzania Jaskini Wierzchowskiej znajdującej się nieopodal Ojcowa.

Barbara Łądka

Agata Lachowicz

Ewa Kasprzyk

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status