Wielka Lekcja Ekologii - 18-05-2022

W poniedziałek 16 maja 2022 r. klasa 5a wraz z wychowawcą p. Anną Nosek oraz p. Izabelą Berezą wzięła udział w Wielkiej Lekcji Ekologii w TAURON Arenie w  Krakowie. Tegorocznej, już piątej edycji wydarzenia towarzyszyło hasło: „Kraków w dobrym klimacie”. Kampania została podzielona na cztery działy tematyczne, skupiające się wokół żywiołów: powietrza, ognia i energii, wody oraz ziemi.

W trakcie edukacyjnego wydarzenia uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie działania na rzecz klimatu, ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza realizują m.in. miejskie jednostki i spółki, naukowcy oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa.

Na płycie Areny Głównej powstał ekologiczny park maszyn, czyli pojazdy i urządzenia wykorzystywane przez miejskie spółki i jednostki w codziennej pracy, m.in. zamiatarki, polewaczki, śmieciarki, odkurzacze miejskie, pojazdy elektryczne, koparka ssąca, radiowozy, autobusy i radiowóz elektryczny.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i szereg zadań do wykonania związanych z ekologią. Za każde dobrze wykonane zadanie dzieci otrzymywały pieczątki. Za uzbieranie przynajmniej 8 pieczątek nagrodą była roślina. Wszystkie dzieci wróciły zadowolone i oczywiście z nagrodami. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z tego wydarzenia!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status