Wycieczka do Zabrza - 15-11-2022

Dnia 28 października 2022r. klasy 5b, 6a, 6b z wychowawczyniami p. B. Goch, p. A. Nosek, p. S. Kulas oraz p. M. Karczem udały się na wycieczkę do Zabrza. Wyjechaliśmy autokarem o godzinie 8:20, szybko dotarliśmy na miejsce. W Zabrzu zwiedziliśmy kopalnię Guido.

Kopalnia Guido to nieczynna już kopalnia węgla kamiennego. Szolą górniczą zjechaliśmy aż 320m w dół, gdzie wyruszyliśmy w podziemną wędrówkę. Opowieści  przewodników przeniosły nas na chwilę do początku XX wieku. Poznaliśmy zagrożenia czyhające na górników pracujących pod ziemią, a dzięki multimedialnym efektom niemal poczuliśmy je na własnej skórze.
Część trasy na poziomie 320m pokonaliśmy elektryczną kolejką. Jest to jedyna tego typu kolejka górnicza na świecie udostępniona dla turystów. Zawiozła nas ona w rejon pracy kombajnów górniczych, chodnikowego i ścianowego. Tam z bliska zobaczyliśmy, jak pracują te potężne maszyny do urabiania skał i węgla. Na koniec zakupiliśmy pamiątki i zadowoleni wróciliśmy do domu. Zapraszamy do fotorelacji!
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status