Występy judoków z 5d - 23-09-2019

W ten weekend judocy z klasy 5D reprezentowali nasz SMS na dwóch turniejach.
  1. International Judo Leaque ” – turniej „Przyszłych Olimpijczyków” – Kąty Wrocławskie.
  2. Turniej młodzików i dzieci w Sosnowcu.

  1. International Judo Leaque ” – turniej „Przyszłych Olimpijczyków” – Kąty Wrocławskie.
W tych zawodach udział wzięło prawie 500 zawodników  z 49 klubów z Polski i zagranicy. Wysoki poziom, rewelacyjna atmosfera i widowiskowe walki. Tutaj reprezentowali nas: Amelia Glijer, Maja Bielicka, Gabriela Miś, Stefan Baścik, Aleksander Kros, Jakub Chwał i Karol Chwał. Amelii oraz Mai udało się wywalczyć srebro. Obie dziewczyny spisały  się znakomicie. Niestety w finale Maja musiała uznać wyższość  przeciwniczki. Natomiast Amelia przegrała finał na wskazanie – zdaniem trenera prowadzącego niesłusznie. Aleksander oraz Karol niestety w walce o brąz ulegli. W tym dniu wszyscy zawodnicy wykazali ducha walki – za ci serdeczne gratulacje.
      2.  Turniej młodzików i dzieci w Sosnowcu.
Na tych zawodach startowało dwoje uczniów z naszej szkoły. Były to Nadia i Nikola Ogrodowczyk. W ich kategoriach wagowych również spora konkurencja. Obie dziewczyny w bliźniaczym stylu wywalczyły drugie miejsce i do Krakowa wróciły ze srebrnymi krążkami. Cieszy równie fakt, że udało się wygrywać walki ze starszymi przeciwnikami o wyższym doświadczeniu i stopniu szkoleniowym. Gratulacje.
Nasi uczniowie w pełniejszym składzie kolejne zmagania toczyć będą na Międzynarodowym Turnieju Judo w Zakopanem już 5 października.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status