Występy judoków z 5d - 23-09-2019

W ten weekend judocy z klasy 5D reprezentowali nasz SMS na dwóch turniejach.
  1. International Judo Leaque ” – turniej „Przyszłych Olimpijczyków” – Kąty Wrocławskie.
  2. Turniej młodzików i dzieci w Sosnowcu.

  1. International Judo Leaque ” – turniej „Przyszłych Olimpijczyków” – Kąty Wrocławskie.
W tych zawodach udział wzięło prawie 500 zawodników  z 49 klubów z Polski i zagranicy. Wysoki poziom, rewelacyjna atmosfera i widowiskowe walki. Tutaj reprezentowali nas: Amelia Glijer, Maja Bielicka, Gabriela Miś, Stefan Baścik, Aleksander Kros, Jakub Chwał i Karol Chwał. Amelii oraz Mai udało się wywalczyć srebro. Obie dziewczyny spisały  się znakomicie. Niestety w finale Maja musiała uznać wyższość  przeciwniczki. Natomiast Amelia przegrała finał na wskazanie – zdaniem trenera prowadzącego niesłusznie. Aleksander oraz Karol niestety w walce o brąz ulegli. W tym dniu wszyscy zawodnicy wykazali ducha walki – za ci serdeczne gratulacje.
      2.  Turniej młodzików i dzieci w Sosnowcu.
Na tych zawodach startowało dwoje uczniów z naszej szkoły. Były to Nadia i Nikola Ogrodowczyk. W ich kategoriach wagowych również spora konkurencja. Obie dziewczyny w bliźniaczym stylu wywalczyły drugie miejsce i do Krakowa wróciły ze srebrnymi krążkami. Cieszy równie fakt, że udało się wygrywać walki ze starszymi przeciwnikami o wyższym doświadczeniu i stopniu szkoleniowym. Gratulacje.
Nasi uczniowie w pełniejszym składzie kolejne zmagania toczyć będą na Międzynarodowym Turnieju Judo w Zakopanem już 5 października.

 

ZDALNE NAUCZANIE MATERIAŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
WF
ŚWIETLICA