XXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI - 19-01-2018

Żyjemy w jakże ciekawych czasach. Cieszymy się wprost niewyobrażalnymi możliwościami, jakie dzisiaj posiada człowiek (ludzkość). Ten człowiek może nie tylko decydować o swoich indywidualnych losach, ale także o losach świata.

W tym stwierdzeniu nie ma ani odrobiny przesady. Ale ten człowiek – mimo swojej potęgi – czuje się bardzo zagrożony. Głównym zagrożeniem nie są jednak choroby, głównie rak, ale przede wszystkim odczłowieczenie człowieka, utrata wrażliwości, zdolność do popełniania największego zła.
W tegorocznej edycji chcemy uwypuklić dwie jakże istotne okoliczności dotyczące 2018 roku Ten rok będzie obchodzony jako Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jako Rok Ireny Sendlerowej (w X rocznicę Jej śmierci).

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Chcemy nadal wierzyć nie tylko w Boga, ale także w człowieka. Chcemy wierzyć w to, że ten człowiek nadal jest dobry i piękny. Że nie zagubił wrażliwości, którą posiadał na samym początku, że nadal ma ludzką twarz. Chcemy tę twarz odnaleźć. Chcemy tę twarz pokazać. Taka jest główna myśl XXI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O ludzką twarz człowieka”.
W tegorocznej edycji chcemy uwypuklić dwie jakże istotne okoliczności dotyczące 2018 roku. Ten rok będzie obchodzony jako Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jako Rok Ireny Sendlerowej.
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu zestaw czterech wierszy w terminie do 27 maja 2018r.
Prace wydrukowane w czterech egzemplarzach należy przesyłać pocztą.

Nagrody
Przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe.

Strona konkursu

Konsultacje i opieka merytoryczna:
p.M.Sławińska
p.M.Bogdał

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.