XXIX Zjazd Szarych Szeregów na Lugoboszczy - 09-09-2018

08.09-09.09.18 dwunastu uczniów klasy 4c i Natalia z 4a spędzili czas z harcerzami na XXIX Złazie Szarych Szeregów na Lugoboszczy. Gra przygotowana przez zastępy przypominała lata 80-te, gdzie komuna i MO miały władzę. Uczniowie docierając do odpowiednich punktów zdobywali podobnie, jak to miało w tamtym czasach kartki na cukier, mięso, czekoladę, a nawet na papier toaletowy.

Musieli słuchać i strzec się Milicji Obywatelskiej. Do zdobycia było 10 punktów. Musieli wykonywać również prace dodatkowe, aby zrobić 300%normy!!! ” Przez zabawę do wiedzy” – tak skomentowali przygotowaną zabawę. Buty traakingowe również im się przydały, bowiem teren zachęcał do wędrówek zgodnie z wyznaczonym szlakiem. Na apelu podsumowującym uczniowie odebrali odznakę ” WIĘŹ POKOLEŃ” zdobytą w grze. W poniedziałek już do szkoły a w głowie uczestników szum harcerskich gawęd, piosenek śpiewanych przy trzaskającym skrami kominku. Za rok XXX Złaz. Już nie mogą się doczekać…

 

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.