Zabawy z książką w teatrzyk - 20-06-2018

Zabawy z książką w teatrzyk
klub czytelniczy klasy 2c gimnazjum realizuje projekt „PoczytajMy”

 

13.03 Zwierzątka

To był nasz pierwszy dzień. Wybrałyśmy grupę Zajączków, czyli 4- latków. Najpierw usiedliśmy w kole, poznaliśmy się, mówiąc imię i swoje ulubione zajęcie. Potem podzieliłyśmy dzieci na grupy, z której każda była określonym okazem hodowlanym. Dzieci wydawały odgłosy i opowiadały o wybranych zwierzątkach. Potańczyliśmy też „chocolate” i „kaczuszki” oraz pobawiliśmy się w kilka zabaw m. in. szukanie kolorów. Na koniec poprosiłyśmy, aby narysowali nam swoje ulubione zwierzę. Dzieci chętnie wykonywały wskazane przez nas zadania.

19.03 Martynka

Kolejne spotkanie odbyło się 19 marca również w grupie czterolatków. Na początku zrobiliśmy zabawy ruchowe. Potem śpiewaliśmy piosenkę „Wlazł kotek na płotek” dźwiękami wydawanymi przez różne zwierzęta. Kolejnym punktem naszego spotkania było czytanie. Usiedliśmy na dywanie w kółku i czytałyśmy dzieciom „Martynkę” autorstwa Wandy Chotomskiej, która bardzo im się spodobała.

26.03. Kubuś Puchatek

26 marca ponownie pojawiłyśmy się w przedszkolu. Tym razem czytałyśmy maluszkom ukochanego przez wszystkich „Kubusia Puchatka”. Pomimo młodego wieku dzieciaki były bardzo zainteresowane przygodami misia. Podczas czytania przytulały się do nas i uważnie słuchały. Na sam koniec przeprowadziłyśmy „relaksację” ( zaczerpniętą wprost z naszych zajęć teatralnych).

30.04 Zajęcia teatralne

W dniu 30 kwietnia wybrałyśmy się do grupy mieszanej. Tamtego dnia przedstawiłyśmy się dzieciakom i przeszłyśmy do zabaw .Na początku grałyśmy w kolory, a następnie w lustro. Zrobiłyśmy również rozgrzewkę teatralną. Oczywiście nie mogło zabraknąć tańca i śpiewu. Dzieci bardzo dobrze wykonywały zadane przez nas zadania, co ułatwiało nam pracę z nimi.

07.05 Zabawy w ogródku

To spotkanie było pierwszym, w kompletnym składzie, grupy o nazwie Motylki. Z okazji dopisującej pogody postanowiłyśmy przeprowadzić zajęcia na zewnątrz. Zabrałyśmy więc 5 – latki na plac zabaw i rozpoczęłyśmy spotkanie od przedstawienia się. Następnie usiłowałyśmy przeprowadzić kilka zabaw z piłką, jednak rozszalałe dzieci rozpierała energia. Postanowiłyśmy wykorzystać ich niespożyte siły i zorganizowałyśmy gry, w czasie których mogły pobiegać, takie jak murarz, rybak, berek czy rekin.

Wydarzenie czytelnicze

Przygotowałyśmy listę książek przeczytanych w danym roku szkolnym, gdzie kilka osób postanowiło zażartować, a kilka sprawiedliwie napisać, niczego się nie wstydząc! Równie zabawnie przebiegło glosowanie na nową lekturę szkolną, pewien chłopak wyraził się „artystycznie”, rysując nie tylko wskazane przez nas znaczki. Natomiast do wylosowania cytatu z książki podeszli nie tylko nasi rówieśnicy, ale również dzieci z młodszych klas podstawówki, czytając cytaty na głos, dzięki czemu choć w małym stopniu wzmocniły umiejętność czytania. Aby wydarzenie nie opierało się jedynie na książkach, przygotowałyśmy ciasteczka z cukrem pudrem – dostawał je tylko ten, kto zagłosował na nową lekturę !

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.