Zaproszenie na ekologiczny piknik w Parku Jordana z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska - 26-05-2022

Szanowni Państwo

W dniu 5 czerwca obchodzony jest w ponad 100 krajach Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku.

Ideą tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na istniejące problemy oraz niebezpieczeństwa jakie powstają w wyniku lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej. Dzień ten, ma przypominać, z jakimi problemami ekologicznymi boryka się nasza planeta oraz podjąć próbę ich rozwiązania. Ma on również na celu uświadomić nam, iż obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego i że nasze codzienne decyzje, wybory i zachowania tworzą świat w jakim żyjemy.

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska  organizuje w dniach 3-4 czerwca br.  (piątek, sobota)  piknik rodzinny w Parku im. Henryka Jordana. Podczas wydarzenia odbędą się liczne warsztaty, konkursy z nagrodami, pokazy, gry i zabawy dla dzieci które wypełnione będą wiedzą proekologiczną.

Dzieci uczestniczące w pikniku dowiedzą się m.in. :
– skąd się bierze energia
– co to jest elektrosmog
– jak prawidłowo segregować odpady
– jak prawidłowo zachować się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami

Szczegóły wydarzenia dostępne w linku:
https://jestemekowkrakowie.pl/2022/05/24/swiatowy-dzien-ochrony-srodowiska-3-4-czerwca/

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status