Zawody pływackie z cyklu Swedish Swim Games - 25-11-2018

W czwartek (22 listopada) 14-osobowa reprezentacja naszej Szkoły wyleciała do Sztokholmu na X (jubileuszowe) zawody pływackie z cyklu Swedish Swim Games. Zawodnicy naszej Szkoły zaproszeni zostali po raz 10. Uczestniczymy w tych zawodach od ich początku.


DZIEŃ I      galeria zdjęć

W piątek organizatorzy tych zawodów zorganizowali naszym uczniom wycieczkę do centrum miasta ze zwiedzaniem Muzeum Średniowiecza, znajdujące w bezpośrednio przy gmachu parlamentu Szwecji. Po muzeum oprowadzała uczniów przewodniczka – anglojęzyczna. Nasi uczniowie nie mieli problemu z rozumieniem przekazu informacji na temat eksponatów i historii Szwecji.

Po powrocie z centrum miasta, grupa udała się na trening.

W sobotę rozpoczęły się starty naszych zawodników. Rano startowaliśmy w eliminacjach. Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do 17 finałów konkurencji dnia pierwszego, co już było wielkim sukcesem. W poprzednim roku w ciągu dwóch dni zawodów, mieliśmy 11 finałów w tym 3 medale, co i tak było zdecydowaną progresją w stosunku do uprzedniego (2016) roku.

Do finałów nasi zawodnicy stanęli w bojowym nastroju, nastawieni na osiąganie jak najlepszych rezultatów i do walki o miejsca na podium.

W pierwszym dniu finałów nasi podopieczni zdobyli 9 medali w tym 2 złote, 2 srebrne i 5 brązowych.

Dzisiaj medale zdobywali:

– złote: Jakub Majerski i Laura Pogorzelska
– srebrne: Wiktoria Król, Laura Pogorzelska
– brązowe: 2-krotnie Marcin Goraj, Julia Magierowska, Oksana Horova, Mikołaj Synowiec

Kilkakrotnie nasi zawodnicy zajmowali miejsca tuż za podium, z wynikami niewiele gorszymi od medalistów. W finałach oprócz wymienionych medalistów pływali: Julia Świstuń, Emilia Kowal, Julia Bura, Katarzyna Peciak, Sebastian Dudzik, Marcel Guzy.

Zawody stoją na wysokim poziomie sportowym. Na pływalni podczas wyścigów, mogliśmy zobaczyć sławy nie tylko europejskiego, ale również światowego pływania (m.in. Michelle Colman, Philipa Greve, Adama Paulsona, Simona Sjódin) Z tym ostatnim zawodnikiem, walkę o zwycięstwo w konkurencji 50m motylkowym stoczyli: Jakub Majerski i Marcin Goraj. Jakub Majerski sprawiając niespodziankę, ale jak miła dla nas, wygrał tą konkurencję. Za Kubą był Simon (którego niedługo będziemy oglądać na Mistrzostwach naszego globu), a trzeci był Marcin.

Jutro kolejny dzień startów, liczymy na kolejne udziały naszych zawodników w finałach oraz kolejne medale.


DZIEŃ II     galeria zdjęć

Drugi dzień zawodów pływackich X Swedish Swim Games w Sztokholmie – Vasby, był równie udany jak pierwszy. Nasi reprezentanci Szkoły startowali aż 21-krotnie w popołudniowych finałach tych zawodów. Zdobyliśmy dzisiaj 8 medali w tym 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Na podium stawali:

– złoty medal: Jakub Majerski i Laura Pogorzelska
– srebrny medal: Julia Świstuń i Julia Magierowska
– brązowy medal: Oksana Horova, Julia Magierowska, Wiktoria Król i Marcin Goraj

W finałach drugiego dnia zawodów startowali jeszcze oprócz wymienionych medalistów: Emilia Kowal, Marcel Guzy, Katarzyna Peciak, Jakub Celiński, Sebastian Dudzik, Julia Bura.

Wydarzeniem dzisiejszego popołudniowego bloku finałowego, był hattrick w wykonaniu naszych zawodniczek na 100m stylem grzbietowym. Trzy nasze zawodniczki stanęły na podium dekoracji tej konkurencji. Laura Pogorzelska, Julia Magierowska oraz Wiktoria Król.

Podsumowując dwa dni startów w Szwecji, nasi reprezentanci Szkoły zdobyli w sumie 17 medali (rekord w dotychczasowych udziałach w tych zawodach) oraz startowali 38-krotnie w popołudniowych finałach. Będąca na zawodach trenerka główna reprezentacji Szwecji, pogratulowała nam tak mocnej drużyny oraz tak dobrych wyników w startach. Wszyscy reprezentanci naszej Szkoły (14 osobowa ekipa) startowali co najmniej w 1 finale. Wielu zawodników już teraz (w trakcie przygotowań do Mistrzostw Polski) osiągnęło wyniki lepsze od swoich rekordów życiowych.

Jutro rano bierzemy się ponownie do roboty i zaczynamy trening w wodzie o godzinie 7.30, a wieczorem przylatujemy do Krakowa.

ZDALNE NAUCZANIE MATERIAŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
WF
ŚWIETLICA