1a z wizytą u stomatologa - 13-11-2023

07.11 klasa 1a SP, na zaproszenie jednej z mam (mamy naszej Jagody) wybrała się do prowadzonego przez nią gabinetu stomatologicznego. Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

Dzięki uprzejmości Pani Marty Staśto, dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Każdy usiadł na fotelu dentystycznym, przyglądaliśmy się też z bliska prowadzonemu przez panią doktor czyszczeniu zębów. Następnie każdy mógł poczuć się jak asystent stomatologa i uczestniczyć
w zabiegu borowania a następnie zakładania plomby, prowadzonego na modelu, którego dzieci nazwały Stefanem. To było dla wszystkich wielkie
i niezapomniane przeżycie. Potem Pani Marta opowiedziała dzieciom,
jak dbać o zęby i co jest dla nich zdrowe.
Na zakończenie każdy otrzymał naklejkę „Dzielny pacjent”.

 Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła uczniów naszej klasy. Mamy nadzieję, że nikt z dzieci, nie będzie od teraz czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.  Bardzo dziękujemy mamie Jagody za tak życzliwe przyjęcie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status