BĄDŹ EKO - 24-04-2024

„Ekologia i ochrona środowiska to (…) nie tylko wielki przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty, to Twoja i moja kuchnia, łazienka, garaż, ogród.
To wybór przez Ciebie i przeze mnie środków komunikacji, sposobu spędzania wolnego czasu i taka ochrona środowiska zaczyna się najbliżej: w tym pokoju, mieszkaniu, domu.”

Eryk Mistewicz

Nasza szkoła nie przestaje poszerzać wiedzy ekologicznej i włączać się w akcje promujące ekologiczne podejście do życia. Pamiętając o Dniu Recyklingu oraz Dniu Ziemi włączyliśmy się w akcję odzyskiwania elektrośmieci razem z Castoramą, ciekawie zaplanowaliśmy obchody Dnia Ziemi, zorganizowaliśmy konkurs pisarski na cześć Ziemi oraz przemierzyliśmy ścieżkę edukacyjną w Spalarni Śmieci.

Podejmowane inicjatywy zwracają uwagę na to, jak ważna jest segregacja śmieci oraz uświadamiają uczniom, co dzieje się z wszelkimi odpadkami, jakie my ludzie produkujemy. Wizyta w Spalarni Śmieci, pokazała, że to, co z pozoru wydaje się niepotrzebne, można zamienić
w energię cieplną i elektryczną. Jednocześnie otoczenie Spalarni – wodne oczko dla żab oraz pasieka, udowadniają, że tego rodzaju zagospodarowanie odpadami jest przyjazne dla środowiska.
Dzień Ziemi podsumowaliśmy konkursem pisarskim, a jego zwycięzcami są:
1 miejsce Natalia Trześniewska
2 miejsce Zuzanna Salawa
3 miejsce Beata Dudzik, Leon Wojtyniak
Wyróżnienie:
Julia Łącka, Vladyslav Pryadun.
Gratulujemy!
Szkolne Koło ds Ekologii 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status