Dzień Nauki w naszej szkole - 03-02-2023

Uczniowie klas 4-8 naszej szkoły zgromadzili się w środku tygodnia na sali fitness, aby wymienić się ciekawostkami i informacjami z życia najważniejszych Polaków. Reżyserkami spotkania były p.M.Capińska i p. B. Matyasik – Ociepa.

Szybko przełamano początkową tremę – nieodzowny element wystąpień –  i reprezentanci zespołów omówili wcześniej przygotowywane prace w formie plakatów, zdjęć, wystaw, makiet, obrazów i instalacji. Niektóre klasy wykazały się talentem aktorskim, gromkie brawa zebrała drużyna z klasy 8d, która wcieliła się w rolę witaminek i przekazała solidną dawkę wiedzy biologicznej. Ponadto poznaliśmy historię maszyny szyfrującej oraz pierwszej operacji chirurgicznej, „Edisona metalurgii” – Tadeusza Sędzimira, którego metoda do dzisiaj ma zastosowanie w karoserii samochodowej i obudowach pralek. Podziwialiśmy Henryka Arctowskiego – zdobywcę najdalszych zakątków Ziemi, I.Łukasiewicza – wynalazcę lampy naftowej. Razem z H.Sienkiewiczem odbyliśmy podróż po świecie i jego twórczości, a także  zetknęliśmy się z niesamowitą wrażliwością Olgi Tokarczuk, uważającej, że „gdyby można było spojrzeć na świat bez żadnej ochrony, uczciwie i odważnie – pękłyby nam serca”. Na zakończenie spotkania wysłuchaliśmy wzruszających słów o dzieciach Janusza Korczaka – człowieka idei, który z podopiecznymi był do końca ich dni. Instalacja o L.Wałęsie przekonała nas, że warto walczyć ze złem.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękną postawę.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status