Laboratoria Przyszłości – kwiecień - 14-04-2023

Budowanie, programowanie, projektowanie i drukowanie stały się codziennością w naszej szkole. W kwietniu rozpoczęliśmy swoje eksperymenty z platformą Tinkercad. Wszystkim uczniom z klas 4 – 8 SP oraz 1 – 3 LO zostały założone konta, na których mieli możliwość poznawać podstawy modelowania 3d.

Na komputerach zainstalowany został również program Blender. W klasach licealnych, podczas lekcji informatyki zaprezentowane zostało narzędzie SketchUp. Młodzież podczas lekcji informatyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych z robotyki projektowała breloczki, kubki i inne ciekawe obiekty. Wybrane projekty zostały wyeksportowane, a następnie wydrukowane na szkolnej drukarce 3d. Na zajęciach pozalekcyjnych oraz na lekcjach techniki nie zabrakło również klocków Lego, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status