Laboratoria Przyszłości w naszej szkole - 06-03-2025
![]() |
Projekt Laboratoria Przyszłości jest realizowany w naszej szkole już trzeci rok, a zakupione w jego ramach nowoczesne technologie sprawiają, że lekcje stają się jeszcze bardziej angażujące i inspirujące dla uczniów. |
Jednym z najciekawszych elementów wyposażenia jest drukarka 3D, która przyciąga uwagę uczniów i zachęca ich do wykonywania własnych projektów na platformie Tinkercad. Okulary VR znajdują zastosowanie zarówno na zajęciach lekcyjnych, jak i dodatkowych, dostarczając niezapomnianych wrażeń i nowych sposobów nauki. Klocki Lego to kolejny element, który pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię uczniów, umożliwiając im konstruowanie i programowanie własnych budowli.
Tydzień Bezpiecznego Internetu
W dniach 10-14 lutego w naszej szkole odbył się projekt Tydzień Bezpiecznego Internetu. W ramach tego wydarzenia uczniowie na lekcjach informatyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych z robotyki projektowali okolicznościowe breloczki 3D, z których część została wydrukowana. Ponadto, na zajęciach z klockami Lego uczniowie przygotowywali własne konstrukcje, które następnie programowali. Efekty ich pracy można było podziwiać podczas Dnia Otwartego w szkole podstawowej. Członkowie koła robotyki zaprojektowali specjalne breloczki 3D dla przyszłych pierwszoklasistów, które zostały wręczone gościom. W ramach przygotowań do Dnia Otwartego przesłano również materiały edukacyjne do okularów VR, które odwiedzający mogli przetestować. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości nasza szkoła stawia na nowoczesne technologie i innowacyjne metody nauczania, co sprawia, że edukacja staje się jeszcze bardziej atrakcyjna i efektywna dla uczniów.