DZIEŃ OTWARTY w LOMS dla kandydatów do oddziału mistrzostwa sportowego o profilu pływackim!

DZIEŃ OTWARTY w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Krakowie
– dla kandydatów do oddziału mistrzostwa sportowego o profilu pływackim!
20 kwietnia 2024 r., godz.  8:00, ul. Grochowska 20, Kraków

Nasza szkoła otwiera drzwi dla przyszłych mistrzów sportu i ich rodziców
Szukasz idealnego połączenia pasji sportowej z wysokim poziomem edukacji?
Twoje dziecko marzy o karierze sportowej?
Zainspirujcie się naszą ofertą!

Co Was czeka podczas dnia otwartego?

– Pokaz umiejętności na pływalni z profesjonalnym nagraniem techniki pływania,
– Zdrowe wspólne śniadanie i czas na regenerację,
– Prezentacja szkoły, spotkania z dyrekcją i trenerami,
– Indywidualne konsultacje – idealna okazja, by rozwiać wszelkie wątpliwości .

Dlaczego warto?

czytaj dalej

Dzień otwarty dla rodziców SP oraz LO

Uwaga! W związku z dyżurem Nauczycieli w w/w terminie, w tygodniu 8 – 12 kwietnia br.
nie obowiązuje grafik dostępności nauczycieli, zamieszczony na stronie Szkoły.

Liga Szkół Mistrzostwa Sportowego w Lublinie.

W dniach 22 i 23 marca 2024 roku odbyła się druga runda
Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w Lublinie.
39 konkurencji w których dwie najszybsze osoby punktują, oraz wyniki z pierwszej rundy z krótkiej pływalni daje wynik końcowy. Drużyna która uzbierała najwięcej punktów zwycięża!
Z wielką dumą ogłaszamy, że nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej
Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego!
Podium smakuje najlepiej!

Najlepszymi zawodnikami zostali:
– 1miejsce – Kamzol Flawia, styl motylkowy
– 1miejsce – Smurzyńska Julia, styl grzbietowy
– 2miejsce – Kamzol Flawia, styl dowolny – sprint
– 3miejsce – Duda Kacper, styl dowolny – sprint

czytaj dalej

Życzenia

trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego!

W dniach 22 i 23 marca 2024 roku odbyła się druga runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. 39 konkurencji w których dwie najszybsze osoby punktują, oraz wyniki z pierwszej rundy z krótkiej pływalni daje wynik końcowy. Drużyna która uzbierała najwięcej punktów zwycięża!

Z wielką dumą ogłaszamy, że nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego!

Podium smakuje najlepiej!

czytaj dalej

Laboratoria Przyszłości – luty/marzec

W lutym i w marcu w naszej Szkole miało miejsce wiele działań w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Przed feriami trwały intensywne przygotowania do Dnia Otwartego dla dzieci i rodziców przyszłych klas pierwszych. W przygotowaniach brali aktywny udział zarówno nauczyciele, jak też uczniowie z różnych klas. Jednym z wyzwań był projekt breloczka dla oczekiwanych gości.

Spośród licznych, interesujących projektów wybrany został model 3D wykonany przez Emmę – uczennicę klasy 5a. Wydrukowano około 100 sztuk projektu. Podczas zajęć informatyki oraz robotyki przygotowane zostały prace z zakupionych przez Szkołę zestawów klocków Lego. Dzień Otwarty przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Breloczki znikały, jak świeże bułeczki. Nawet wydrukowany robocik oraz smok znalazły nowych właścicieli ;-). Dzieci z zachwytem obserwowały drukarkę 3D. Wielu chętnie korzystało z okularów VR, do których  wcześniej zostały wgrane materiały pokazowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko z robotami Dash oraz Cue.

W marcu, podczas lekcji informatyki i robotyki uczniowie młodszych i starszych klas mieli okazję testować aplikacje umożliwiające sterowanie robotami. Czwartoklasiści z entuzjazmem oglądali materiały edukacyjne za pomocą okularów VR. Jak wynika z poniższej fotorelacji, drukarka 3D pracowała na pełnych obrotach. Powstało sporo nowych projektów.

czytaj dalej

Udział klasy 1BLO w wykładzie Pana dr Chrystiana Firleja

W dniu 18 marca 2024 r. uczniowie klasy 1B LO  w ramach nowego przedmiotu biznes i zarządzanie uczestniczyli w wykładzie wygłoszonym przez Pana dr Chrystiana Firleja z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Pan doktor przybliżył uczniom tematykę przedsiębiorstw oraz ich otoczenia, a także zaprosił w przyszłości do studiowania na jego Uczelni. Uczniowie otrzymali również ciekawy upominek z Uniwersytetu Rolniczego – ołówki z nasionami pomidorków koktajlowych.

czytaj dalej

Sukces ucznia klasy 2BLO

Miło nam poinformować iż uczeń klasy 2BL Sytykh Valeriy, trenujący w  Akademi Sportu Freestyle Park Chorzów,  w mijającym sezonie zdobył Złoty medal i tytuł Mistrza Polski w konkurencji Big Air Snowboard oraz  brązowy medal w konkurencji Slope Style Snowboard w XXX Ogólnopolskiej  Olimpiadzie  Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2024.

Inne osiągnięcia to brązowy medal w konkurencji Big Air Snowboard Junior w Pucharze Polski  oraz 5 miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w konkurencji Big Air Snowboard w Białce Tatrzańskiej.

Gratulujemy sukcesu !!!

czytaj dalej

Finał konkursu literackiego „Wyspiański wychodzi na pole”

W dniu 1 marca 2024 roku na scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży odbył się uroczysty finał Konkursu Wojewódzkiego „Kraków-Stare Miasto, wieści z podwórek, ulic i zaułków” edycja 2023 „Wyspiański wychodzi na pole”. Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i wyróżnień uświetnili goście – Radni Dzielnicy I Stare Miasto: Edyta Kruk i Jan Hoffman.

czytaj dalej

OGŁOSZENIE – PRACA

OGŁOSZENIE
o naborze na wolne stanowisko
specjalisty ds. administracji i kadr

czytaj dalej

Wycieczka klasy 2BLO do Katowic

Dnia 27 października klasa 2BL wzięła udział w wycieczce do Katowic. Pani przewodnik oprowadziła grupę po najciekawszych miejscach stolicy województwa śląskiego. Opowiedziała także  o ludziach  związanych z tym regionem.

czytaj dalej

Wyjątkowa lekcja muzyki

7 lutego w naszych  progach gościła Szkoła Muzyczna YAMAHA  z Rzeszowa. Tematem spotkania były Instrumenty świata. Uczniowie żywiołowo reagowali na tę perfekcyjnie poprowadzoną lekcję muzyki.

Mogli zagrać na przywiezionych przez organizatorów instrumentach oraz zaśpiewać razem z nimi znane przeboje. To taki oddech po ciężkich miesiącach nauki. Mamy nadzieję, spotkamy się jeszcze nie raz.

czytaj dalej

sukces Bartosza Płaszewskiego

Miło nam poinformować iż uczeń klasy 2BL Bartosz Płaszewski trenujący w KS AZS AWF Kraków LA zdobył PIERWSZE miejsce w Mistrzostwach Małopolski U18 na dystansie 60 m przez płotki  oraz TRZECIE w biegach na 200m.

Gratulujemy sukcesu!!!

czytaj dalej

Sukces Konrada Kuzki

Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 2BL Konrad Kuzka trenujący w  AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zakwalifikował się wraz z drużyną do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu  U19.

Gratulujemy !!

Sukces Konstiantyna Kostiukova

Miło nam poinformować, iż  uczeń klasy 2BL Konstiantyn Kostiukov trenujący  w AZS AWF Kraków zdobył  PIERWSZE  miejsce w  XIX Międzynarodowym Turnieju w szpadzie o Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty oraz TRZECIE miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w szpadzie.

Gratulujemy sukcesu !!!

czytaj dalej

WALENTYNKI W TŁUSTY CZWARTEK? CZEMU NIE?!

Samorząd Szkolny LO oraz niezawodna (jak zawsze) Rada Rodziców LOMS zadbali o to, by 8 lutego 2024r. stał się najsłodszym dniem tego roku. Podczas, zorganizowanego w tym terminie, kiermaszu można było zakupić nie tylko pączki, ale także tradycyjne walentynkowe słodkości. Oczywiście nie zabrakło czekoladowych serduszek, lizaków, ciasteczek upieczonych na tę okazję przez uczniów i rodziców LO.

Dziękujemy za zaangażowanie!

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

Nauczyciele będą dyżurować w wyznaczonych salach, zgodnie z grafikiem zamieszczonym przy wejściu do Szkoły.

Uwaga! w związku z dyżurem nauczycieli w w/w terminie, w tygodniu 15-19 stycznia br. nie obowiązuje grafik dostępności nauczycieli, zamieszczony na stronie Szkoły.

Gwiazdka dla zwierzaka

Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji Gwiazdka dla zwierzaka. Zebrana karma, środki higieniczne zostały przekazane do Stowarzyszenia DogRescue.

Zespół ds. ekologii

 

Świąteczne życzenia

Muzeum Archeologiczne – Starożytny Egipt

We wtorek 19 grudnia 2023r. klasa 1A LO z wychowawczynią Panią Małgorzatą Czech uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Lekcja muzealna dotyczyła tematu ,,Starożytny Egipt”. Uczniowie wzięli udział w warsztatach egipski designe.

W ramach ekspozycji muzealnych uczniowie mieli możliwość zobaczyć oryginalne obiekty historyczne pochodzące z okresu średniego i nowego Państwa Egipskiego. Przewodnik zapoznał ich z formami kultu religijnego, obrzędami i tradycjami ,,kraju nad Nilem”.

czytaj dalej

Wykład astronomiczny o Mikołaju Koperniku

W ramach obchodów Roku Kopernikowskiego naszą szkołę odwiedził dr Waldemar Ogłoza, pracownik Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.  Klasy 1A, 1B, 2A, 4A Liceum miały okazję wysłuchać niezwykle interesującego wykładu o Mikołaju Koperniku oraz  jego astronomicznych obserwacjach i odkryciach.

czytaj dalej

ogłoszenie -praca

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie ogłasza nabór na stanowisko:

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

Muffinkowy zawrót głowy – czyli słodki kiermasz andrzejkowy – pod patronatem Rady Rodziców LOMS

Z okazji andrzejek Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego zorganizował kiermasz muffinek. Przy tej okazji swoje umiejętności kulinarne ujawniło wielu uczniów oraz rodziców.

czytaj dalej

Prelekcja historyczna

W dniu 16 listopada 2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odbyła się prelekcja historyczna, którą przygotowali pracownicy dydaktyczni Muzeum Regionalnego im.

czytaj dalej

dzień otwarty dla rodziców

Nauczyciele będą dyżurować w wyznaczonej sali, zgodnie z grafikiem
zamieszczonym przy wejściu do szkoły.

ZAPRASZAMY!

Uwaga! W związku z dyżurem Nauczycieli w w/w terminie, w tygodniu 13 – 17 listopada br.
nie obowiązuje grafik dostępności nauczycieli, zamieszczony na stronie Szkoły.

Laboratoria przyszłości – październik

W październiku miały miejsce obchody 45 – lecia naszej Szkoły. W związku z tym drukarka 3D pracowała na wysokich obrotach. Na przykład wydrukowaliśmy serię breloczków zawierających logo szkoły. Na platfoormie Tinkercad Uczyliśmy się również projektować okrągłe obiekty z napisami.

W efekcie powstała miseczka na klucze z napisem. Uczniowie w ramach koła robotyki mieli możliwość przygotowywać własne projekty 3D. Część z nich już została wydrukowana. Największą satysfakcją dla dzieci i młodzieży jest możliwość zabrania ze sobą własnego, wydrukowanego projektu. Oczywiście każdy przed wydrukiem decyduje o kolorze filamentu, w jakim chciałby swój model. Dyrekcja zadbała, aby nowo zatrudnieni nauczyciele zostali przeszkoleni z obsługi okularów VR, dzięki temu kolejnym osobom zostały założone konta na platformie edukacyjnej: portal.classvr.com. Grono zainteresowanych wykorzystaniem okularów podczas lekcji znacznie się poszerzyło.

czytaj dalej

45 lat Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

Co łączy byłe wybitne sportsmenki: koszykarkę Patrycję Czepiec, tenisistki Magdalenę Grzybowską, siostry Radwańskie i pływaczki Agnieszkę Czopek oraz Otylię Jędrzejczak? Aby odpowiedzieć na to pytanie szukamy punktów wspólnych w ich karierach sportowych: udział w Igrzyskach Olimpijskich, zdobyte medale, czy osiągnięcia zespołowe.

Trudno poza startem na olimpiadach znaleźć jakiś punkt wspólny. Jednak istnieje miejsce, które łączy te znakomite niegdyś zawodniczki. Jest nim Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Krakowie przy ul. Grochowskiej potocznie nazywane Szkołą Mistrzostwa Sportowego lub w skrócie SMS-em.

czytaj dalej

Wycieczka na Wzgórze Wawelskie

Dnia 10 października 2023 r. uczniowie klas 2A LO i 4A LO pod opieką p. Aldony Mazur wzięli udział w wycieczce na Wzgórze Wawelskie.

Podczas spaceru z licencjonowanym przewodnikiem – panią Renatą Dębską –  uczestnicy wyprawy zobaczyli unikalną kolekcję Królewskiego Skarbca, zapoznali się z dziedzictwem królów polskich, pamiątkami ich dawnej świetności.Wielkim zainteresowaniem cieszyły się witraże, które licealiści mieli okazję obejrzeć w kamienicy przy pl. Szczepańskim 2 w Krakowie i w budynku Banku Pekao S.A. przy ul. Szpitalnej 1.

czytaj dalej

Sukces Martyny Świątek i Dominiki Kmiecik

W dniach 3-9.10.23r w Rimini we Włoszech odbyła się najważniejsza impreza karate w roku, Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym Karate-do. Martyna Świątek i Dominika Kmiecik z klasy 4B LO, reprezentowały Krakowski Klub Karate Tradycyjnego.

Martyna zajęła I miejsce w konkurencji kata drużynowe i II miejsce w kumite drużynowe a Dominika I miejsce w kata indywidualnym, II miejsce w kata drużynowym, III miejsce w fukugo.

czytaj dalej

ogłoszenie – praca

OGŁOSZENIE

o naborze na wolne stanowisko

ratownika wodnego

w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego

czytaj dalej

Multimedialna Jesień z Mikołajem Kopernikiem

„A cóż piękniejszego nad niebo,
które przecież ogarnia wszystko, co piękne”

Mikołaj Kopernik

3 października 2023 r. w ZSOMS został zrealizowany projekt Multimedialna Jesień z Mikołajem Kopernikiem. Głównym celem wydarzenia było przybliżenie uczniom sylwetki Mikołaja Kopernika, wybitnego polskiego astronoma, fizyka, matematyka, lekarza i duchownego.

czytaj dalej

Zawody pływackie Swedish Swim Games 2023 Grand Prix 1

Zawody pływackie Swedish Swim Games 2023 Grand Prix 1 to już historia❗️‍♂️ Zawody Swedish Swim Games odbywające się w Vasby to coroczne wydarzenie dla naszej szkoły, w której nasi reprezentanci biorą udział.

W kadrze znaleźli się: Duda Kacper, Gościńska Gabriela, Gościński Jakub, Hańderek Mateusz, Kuryłek Nikola, Kusz Franciszek, Łakoma Maria, Marciniak Aleksandra, Schabowski Filip, Smurzyńska Julia, Teodorowicz Michalina, Żak Zoya.

czytaj dalej

Pomysł na Lepszy Kraków

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków?  Zagłosuj w ramach tegorocznej 10  jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek czy zameldowanie.  Głosować można, elektronicznie na stronie: www.budzet.krakow.pl  lub osobiście poprzez wypełnienie karty do głosowania w jednym z punktów na terenie miasta.

czytaj dalej

Szkolna Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt – Licealiada

28 września 2023r. odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt – Licealiada rozgrywana
w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Bardzo dobrze spisały się uczennice LOMS. W biegu na 100m Anna Mateńko zdobyła II miejsce,
a Laura Krystyan III. SZTAFETA 4X100M w składzie:
Otylia Kujawska, Laura Krystyan, Anna Mateńko,
Karolina Kornecka zdobyły III miejsce.
Na IV miejscu w pchnięciu kulą uplasowała się Martyna Świątek, przegrywając walkę o podium zaledwie o 16cm.
Reszta dziewcząt walczyła również dzielnie zdobywając cenne punkty do klasyfikacji drużynowej.

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

Szanowni Rodzice,
informujemy o zbliżających się zebraniach,
które odbędą się w następujących terminach:

SP – 12 września (wtorek):
kl. 1 – 3 godz. 17.30
kl. 4 – 8 godz. 17.00

LO – 13 września (środa), godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy!

ROMGYM Trophy 2023 w Bukareszt

Uczennica 3 B liceum Martyna Szumna 6 w finale ćwiczeń skoku
przez stół gimnastyczny podczas międzynarodowego turnieju
ROMGYM Trophy 2023 w Bukareszcie.
Dla Martyny był to pierwszy start w życiu na tzw. „podium”.
Ogromne brawa za rywalizację
i godne reprezentowanie barw narodowych. 🙂 🙂 🙂

czytaj dalej

rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

czytaj dalej

Laboratoria Przyszłości – czerwiec

Czerwiec zakończył naszą tegoroczną przygodę z projektem „Laboratoria Przyszłości”. Chociaż był to miesiąc  intensywny – zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla nauczycieli, nie zabrakło ciekawych lekcji z wykorzystaniem pomocy, zakupionych w ramach wspomnianego projektu.

Na lekcjach biologii uczniowie klasy 6b poznawali funkcje i budowę narządów kałamarnicy, na przykładzie modelu z masy kałamarnicy. W klasach siódmych, w podobnej formie przedstawiona została budowa i funkcja oka oraz mózgu, na przykładzie modelu z masy oka i mózgu owcy. Klasa 5b miała możliwość oglądać podczas lekcji geografii (z wykorzystaniem okularów VR) krajobrazy świata – m.in. las równikowy, pustynię, krajobraz śródziemnomorski. Z kolei klasa 6b oglądała stolice europejskie. Oczywiście drukarka 3d w czerwcu nie stała bezczynnie 🙂

czytaj dalej

zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Zajęcia terenowe w klasie 2AL

Dnia 15 czerwca uczniowie klas 2AL  z grupy geografii rozszerzonej wyjechali na zajęcia terenowe w  Dolinki Podkrakowskie.  Celem zajęć była analiza  występujących tam  form terenu. Początkowo trasa biegła Doliną Będkowską .

czytaj dalej

dzień sportu

Sukces ucznia klasy 1BLO

Miło nam poinformować iż uczeń klasy  1LB Kostiukov Konstiantyn  zdobył 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Muszkieter Trophy w Kategorii Junior Młodszy   oraz miejsce 8  w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym Callenge Wratislawia w kategorii U-15.  Gratulujemy!

czytaj dalej

Laboratoria Przyszłości – maj

Kolejny miesiąc mamy za sobą. W maju wiele się działo w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zgodnie z planem został przeprowadzony konkurs na najlepszy projekt breloczka 3d. Większość uczestników wykonała zadanie na platformie tinkercad.com, do której wcześniej każdy otrzymał dostęp, oraz odpowiednie przeszkolenie. Liczba osób biorących udział pozwoliła na wydrukowanie wszystkich prac i przekazanie ich autorom projektów. Niektórzy wykonali pracę dla siebie, inni z kolei postanowili sprezentować breloczek bliskiej osobie – mamie, tacie, koleżance itp.

Oprócz modeli konkursowych, drukowane były również projekty osób wykonane w ramach koła robotyki. Na niejednej twarzy dało się zauważyć uśmiech i ekscytację przy odbiorze pracy. Na zajęciach robotyki, informatyki oraz techniki, uczniowie z chęcią budowali różnorodne konstrukcje z dostępnych zestawów klocków Lego. W klasach licealnych, podczas lekcji biologii obecni zostali zapoznani z tematem: „Budowa komórki. Świat zwierząt”. Bardzo pomocne okazały się okulary VR, wraz z materiałami edukacyjnymi na platformie: portal.classvr.com. Okularów nie zabrakło również na lekcjach geografii w młodszych klasach.

czytaj dalej

zajęcia terenowe klas 1AL i 1BL

Dnia 6 czerwca uczniowie klas 1AL  i 1LB – z grupy geografii rozszerzonej – brali udział w zajęciach terenowych w Parku Krajobrazowym Dolinki Krakowskie. Jest to teren zbudowany głównie ze skał wapiennych więc zajęcia skupiły się  na wyszukiwaniu form  krasowych i tłumaczeniu sposobu ich powstania. Na początku  uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Jaskinię Wierzchowską Górną.

czytaj dalej

ogłoszenie – praca

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

ogłasza nabór na stanowisko

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

zajęcia terenowe w Krzeszowicach

31 maja uczniowie  klasy 3LA i 3LB – z grupy geografii rozszerzonej – brali udział w zajęciach terenowych w Krzeszowicach.   Spacerując po mieście poznawali jego historię oraz atrakcje turystyczne. Omawiali – przygotowane wcześniej   –   zagadnienia związane z: oceną dostępności usług, strukturą użytkowania gruntów, rewitalizacją obszarów poprzemysłowych .

czytaj dalej

Sukces uczniów klasy 1BL

Miło nam poinformować iż uczniowie klasy 1BL Kacper Kulesza oraz  Mateusz Nawrot zdobyli wraz ze swoją drużyną rugby Juvenia Kraków – 3 miejsce w mistrzostwach Polski.

Gratulujemy:-)

czytaj dalej

Dzień Dziecka z Kołem Kreatywności

Rodzinny piknik nad Białuchą

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status