Kraków śladami Mikołaja Kopernika!!!

W dniach 1.03.23 – 9.03.23 uczniowie każdej klasy LO brali udział w wyjściach edukacyjnych  z przewodnikiem  z okazji święta Patrona szkoły. Uczniowie zdobyli wiedzę o wielkim uczonym zwiedzając wiele miejsc związanych z  Mikołajem Kopernikiem, takich jak Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kościół św. Anny, Dom Matejki oraz Bazylikę  Franciszkanów.

czytaj dalej

Sukces Martyny Świątek

W dniach 9-12.12.22r w Lublinie odbyła się najważniejsza impreza karate w roku, Mistrzostwa Świata w Tradycyjnym Karate-do. Martyna Świątek z klasy 3B LO, reprezentująca Krakowski Klub Karate Tradycyjnego zajęła II miejsce w konkurencji kata drużynowe.

czytaj dalej

Krakowska Olimpiada Młodzieży

28.02.2023r. w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży odbył się slalom gigant w narciarstwie alpejskim. Bardzo dobrze spisały się reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Natalia Złoto i Karina Ślósarczyk. Natalia zdobyła 3 miejsce 😀 ,
dzielnie sekundowała jej Karina.

czytaj dalej

Powtórka do matury dla klasy 4a LO i 4b LO – spektakl ,,Tango”

1 marca 2023 r.  klasy maturalne 4a LO i 4b LO z wychowawczyniami p. Małgorzatą Czech oraz p. Agnieszką Knapik obejrzały spektakl ,,Tango” wg. Sławomira Mrożka w Teatrze Cracovia. Wspaniała gra aktorów zasłużyła sobie na ogromne brawa. Scenografia i dobrane kostiumy stanowiły dodatkowy walor widowiska. Była to bardzo dobra powtórka do matury z lektury szkolnej.

czytaj dalej

Laboratoria Przyszłości w naszej szkole – luty

Druk 3d, klocki Lego oraz roboty DASH i CUE – trudno sobie już bez nich wyobrazić lekcje i naszą szkołę. Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji, która nawiązuje do tego, co się działo w lutym na lekcjach techniki, informatyki i robotyki. (#LaboratoriaPrzyszłości)

czytaj dalej

Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 w Krakowie

Już za kilka miesięcy Kraków i Małopolska będą gospodarzami Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 – największego multidyscyplinarnego wydarzenia w Europie i jednocześnie największej imprezy sportowej w historii naszego kraju. Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Będzie to ogromne wydarzenie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

czytaj dalej

Wielka Gala z okazji jubileuszu stulecia Polskiego Związku Pływackiego

Blisko trzysta osób, w tym wszyscy polscy medaliści olimpijscy w pływaniu, laureaci Mistrzostw Świata i Europy oraz trenerzy, działacze, sponsorzy i przyjaciele polskiego pływania świętowali stulecie Polskiego Związku Pływackiego. Uroczysta gala odbyła się w Warszawie, w dniu 4 lutego 2023r.

czytaj dalej

Słodkie WALENTYNKI w LO

We wtorek, 14 lutego świętowaliśmy Dzień Zakochanych.  Korytarze szkolne, udekorowane czerwonymi serduszkami, wyglądały zupełnie inaczej niż na co dzień. Dopełnieniem romantycznej atmosfery był słodki kiermasz. Dziękujemy klasom licealnym za przygotowanie smacznych, ciasteczek w kształcie serduszek. To były fantastyczne i bardzo apetyczne Walentynki.

czytaj dalej

Laureaci wojewódzkiego konkursu w SCKM

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Rada i Zarząd Dzielnicy I – Stare Miasto po raz kolejny zaprosiły młodzież i dzieci do udziału w wojewódzkim konkursie literackim, plastycznym i filmowym Kraków – Stare Miasto- wieści z podwórek, ulic i zaułków, który w tym roku odbył się pod hasłem „Wydarzyło się w Krakowie”.

czytaj dalej

Liga Szkół Krakowskich

5 stycznia ruszyła Liga Szkół Krakowskich w narciarstwie alpejskim. Zawody są rozgrywane w formie 5 edycji. Po pierwszym starcie uczniowie naszej szkoły zajęli: I miejsc Mila Gomulec – klasa VIIIb SP. III miejsce Mateusz Krauss – klasa IIb LO. Druga edycja okazała się zwycięska zarówno dla Mili jak i Mateusza, obydwoje nasi uczniowie zajęli 1 miejsce. Przed zawodnikami jeszcze 3 starty. Trzymamy kciuki
i czekamy na kolejne zwycięstwa. 

„Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, zgodnie z dyspozycją Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jerzego Muzyka, przystępuje do realizacji, trwającej do 3 marca br., akcji ankietowej skierowanej do mieszkańców i mieszkanek siedmiu  dzielnic Krakowa pn.

Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”. Badanie jest kontynuacją akcji przeprowadzonej już w dzielnicach Nowej Huty i Podgórza. Celem badania jest zebranie opinii mieszkańców i mieszkanek dotyczących działań Miasta na rzecz poprawy jakości życia w ich najbliższym otoczeniu. W ramach akcji, mieszkańcy mają możliwość wypełnienia anonimowej ankiety m.in. na stronie www.obywatelski.krakow.pl

#OGARNIAM ŻYCIE BO…

#OGARNIAM ŻYCIE BO…

12.01.2023r. reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Urzędzie Miasta Krakowa w spotkaniu z Panią Anną Korfel-Jasińską, Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki oraz Koordynatorami projektu miejskiego #OGARNIAM ŻYCIE, z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2.

czytaj dalej

GRATULACJE!

Miło nam poinformować, że w czołowej  „10”   88. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”  na Najlepszego Sportowca Polski Roku 2022 znaleźli się Absolwenci naszego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego!

czytaj dalej

zebrania z rodzicami


czytaj dalej

Wyniki konkursu „ZBIERAJĄC MAKULATURĘ – RATUJEMY ŚRODOWISKO”

Z ogromną radością pragnę  poinformować, że nasza szkoła zdobyła I MIEJSCE w obrębie II Dzielnicy w Krakowie, w konkursie organizowanym przez MPGO – ZBIERAJĄC MAKULATURĘ – RATUJEMY ŚRODOWISKO.” Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców, Uczniów i Nauczycieli w okresie od 26.09 – 10.11. 2022 r. zebraliśmy 15610 kg. 🙂 🙂

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 🙂 Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom oraz firmom zewnętrznym, które wsparły naszą zbiórkę.

czytaj dalej

Studio Multimedialne, czyli nowa przestrzeń do działania dla naszych uczniów

We wtorek, 4.01.2023r. odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Multimedialnego w naszej placówce. Dyrekcja szkoły uroczyście i z dumą oprowadziła uczniów oraz opiekunów grup po nowo utworzonych pomieszczeniach przeznaczonych do rozwijania talentów, realizowania pomysłów rodzących się w naszej społeczności.

czytaj dalej

Ogłoszenie – praca

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie ogłasza nabór na stanowisko

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

Kolędowanie w LOMS

22 grudnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego poprowadzili Akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia – „Cicha noc… jaki w tobie dzisiaj cud…” pod kierunkiem siostry Jolanty Karpacz oraz pań Agnieszki Knapik i Aldony Mazur – opiekunek Samorządu Uczniowskiego.

czytaj dalej

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”

Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów dla Jakuba Gościńskiego

Z wielką radością informujemy Społeczność Szkolną o uroczystości, która odbyła się w dniu 2 grudnia 2022 w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów otrzymał Jakub Gościński z kl. 3 A LO za najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022.

Serdecznie gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja z uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów
– Kuratorium Oświaty w Krakowie 

czytaj dalej

Możesz zostać wolontariuszem III Igrzysk Europejskich!

Już za kilka miesięcy Małopolska będzie gospodarzem III Igrzysk Europejskich – najważniejszego sportowego wydarzenia w Europie w nadchodzącym roku i jednocześnie największej imprezy sportowej w historii naszego kraju. Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca 2023 r. 

Wolontariat to niepowtarzalna okazja, aby włączyć się w to wyjątkowe wydarzenie. Wolontariusze będą potrzebni w każdym momencie trwania imprezy – od uroczystości otwarcia po ceremonię zamknięcia Igrzysk. Będą oni mieć kontakt z kibicami i sportowcami z całej Europy. Pomogą dziennikarzom, sędziom i trenerom. Działalność przy organizacji Igrzysk Europejskich będzie świetną okazją, by nawiązać wartościowe znajomości z całej Europy. Aby zostać wolontariuszem, należy przejść dwuetapowy proces rekrutacji. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na Portalu Wolontariusza i wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Link do formularza znajduje się na stronie www.ie2023.pl/wolontariat. Drugi etap to rozmowy rekrutacyjne, prowadzone online, na które zaproszeni zostaną wybrani kandydaci. Formularz zgłoszeniowy można wypełniać do 15 stycznia 2023 roku.

czytaj więcej

Podziękowania

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Rodzicom i Uczniom 8d
oraz Wychowawczyni Pani
Dorocie Żabie

za ponowne przystrojenie szkoły i stworzenie pięknej,
świątecznej atmosfery!

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Barbary Bieleckiej, Pani Agnieszki Glijer, Państwa Małgorzaty i Sławomira Chwał, Pani Marii Wadas, Pani Marianny Litvinovej i Pani Edyty Szyby oraz Uczniów: Stefana Baścika, Mai Bieleckiej, Jana Dobrowolskiego, Jakuba  Chwała, Karola Chwała, Amelii Glijer, Kuby  Hyszko i Aleksandra Krosa.

czytaj dalej

NABÓR NA STANOWISKO SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

ogłasza nabór na stanowisko

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Szkolny Zespół ds. Ekolgii oraz Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna akcję:
„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA.”
Akcja trwa od 14 listopada do 16 grudnia 2022 roku.

czytaj dalej

Dni otwarte w ZSOMS

Szanowni Rodzice,

informujemy o Dniach Otwartych w ZSOMS
dla Rodziców naszych Uczniów:

SP 75 – 15 listopada (wtorek),  godz. 17.00 – 18.30.
LOMS – 16 listopada (środa), godz. 17.00 – 18.30.

Nauczyciele będą dyżurować w wyznaczonej sali, zgodnie z grafikiem
zamieszczonym przy wejściu do szkoły.

ZAPRASZAMY !

Uwaga! W związku z dyżurami Nauczycieli w w/w terminach, w tygodniu 14 – 18 listopada br. nie obowiązuje grafik dostępności, zamieszczony na stronie Szkoły.

Akcja Czytaj PL „Jest treść? Jest forma!”

Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do akcji Czytaj PL.  Przez cały listopad mamy darmowy dostęp do 18 bestsellerowych tytułów poczytnych polskich i zagranicznych autorów. Wystarczy tylko pobrać aplikację Woblink i zeskanować kod QR z plakatu zamieszczonego w bibliotece.

Zapraszamy!

czytaj dalej

Mistrzostwa Europy Karate Fudokan – sukces Martyny Świątek

W dniach 22 – 23.10.22r. we włoskim Rimini odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Fudokan. Martyna Świątek z klasy 3B LO zdobyła 3 medale Mistrzostw: I miejsce w kumite drużynowym, II miejsce w kata drużynowym i III miejsce w kumite indywidualnym.

czytaj dalej

Małopolski Laur Sportu – nagroda dla Katarzyny Liber

Katarzyna Liber z klasy 4A LO została nagrodzona i otrzymała Statuetkę Małopolski Laur Sportu za wysokie osiągnięcia sportowe.

Katarzynę doceniono za zdobycie brązowego medalu podczas Mistrzostw Europy Juniorów w kajakarstwie – w konkurencji kanadyjka C-1K x 3.

Nagrody województwa małopolskiego promują najlepszych sportowców z naszego regionu, wspierają utalentowaną młodzież, podkreślają znaczenia sportu, tworzą pozytywne wzorce dla dzieci i młodzieży oraz wyróżniają instytucje wspierające kulturę fizyczną.

Życzymy  Kasi dalszych sukcesów sportowych. Trzymamy kciuki za kolejne starty 🙂

czytaj dalej

Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych i Święto Komisji Edukacji Narodowej w LOMS

„Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy”

14 października to data szczególnie ważna dla całej społeczności szkolnej, bowiem w tym dniu w roku 1773 powstała Komisja Edukacji Narodowej.
W przeddzień święta nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie naszego liceum spotkali się na akademii. Podczas uroczystości do grona uczniów szkoły dołączyła oficjalnie, składając ślubowanie na sztandar szkoły młodzież z klas pierwszych.

czytaj dalej

ZBIÓRKA MAKULATURY

ZBIÓRKA MAKULATURY w dniach 26.09-10.11.2022 

Rozpoczynamy EKO – rok szkolny. Nasza szkoła  dołączyła do konkursu „ZBIERAJĄC MAKULATURĘ – RATUJEMY ŚRODOWISKO”, organizowanego MPGO w Krakowie.

Honorowy patronat objął Przewodniczący Dzielnicy II Miasta Krakowa.

Celem konkursu jest wyrabianie nawyków w miejscu ich wytwarzania.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej akcji. Każdy z Was, kto posiada w domu zbędne gazety, ulotki reklamowe, stare zeszyty, podręczniki może przynieść i przyłączyć się do akcji.

Pamiętajmy:  1 TONA MAKULATURY- to 17 URATOWANYCH DRZEW.

czytaj dalej

29 Akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA

29 Akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA

Zachęcamy Państwa do udziału w akcji

„KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI”organizowanej kolejny raz w Krakowie. Szczegóły akcji dostępne na stronie: www.krakow.pl (wpisując tytuł akcji).

Prosimy o udokumentowanie Państwa udziału w postaci zdjęć  i przesłać na adres:

izabereza @poczta.onet.pl

Izabela Bereza- koordynator Szkolnego Zespołu ds. Ekologii

Ogólnopolski Certyfikat „EKO -SZKOŁA 2022”

Szanowni Państwo!

Drodzy Uczniowie ZSOMS w Krakowie!

Nowy rok szkolny rozpoczynamy dobrą informacją.

Nasze całoroczne działania z zakresu ekologii zostały docenione.
Nasza szkoła po wykonaniu szeregu zadań projektowych uzyskała Ogólnopolski Certyfikat „EKO -SZKOŁA 2022.”

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

Miłosz Żyznowski z 4BLO Mistrzem Europy Juniorów 2022 w FIM Trial European Championship Junior Cup

Miło nam poinformować, że Miłosz Żyznowski, uczeń klasy 4B LO wywalczył tytuł Mistrza Europy Juniorów 2022 w FIM Trial European Championship Junior Cup.

czytaj dalej

NARODOWE CZYTANIE

Zdaje mi się, że widzę…gdzie?
Przed oczyma duszy mojej”

Wiliam Shakespeare

W dniu 8 września 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w jedenastej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, nad którą honorowym patronat sprawuje Prezydent RP- Andrzej Duda, wraz z małżonką – Agatą Kornhauser – Duda. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

czytaj dalej

Ogłoszenie

Internat szkolny wznawia działalność po wakacyjnej przerwie w dniu 3 września 2022r. (sobota).

Zapraszamy wychowanków od godziny 12.00.

Spotkanie dla Rodziców z wicedyrektor Moniką Zelek i wychowawcami internatu o godz. 14.00.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
w ZSOMS –
1.09.2022 (czwartek)

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023


OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

o naborze na wolne stanowisko

ratownika wodnego

czytaj dalej

Informacja dla rodziców uczniów z Ukrainy

Na stronie internetowej: https://portaledukacyjny.krakow.pl/ ukazała się informacja na temat bezpłatnych kursów języka polskiego. Zachęcamy do śledzenia tej strony internetowej. Znajduje się tam wiele przydatnych informacji.

czytaj dalej

odbiór dokumentów

UWAGA!

Odbiór świadectw, aneksów i zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego jest możliwy od wtorku 5 lipca, w godzinach 9.00 – 14.00 w sekretariacie szkoły.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą w wydawane od piątku 8 lipca, w godzinach 9.00 – 14.00 w sekretariacie szkoły.

W/w dokumenty należy odebrać osobiście. Jeżeli nie ma takiej możliwości, można udzielić pisemnego upoważnienia osobie, która zostaje upoważniona do odbioru (należy podać imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej). Osoba upoważniona musi mieć  przy sobie dowód osobisty.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w ZSOMS /24.06 – piątek/

czytaj dalej

„Żywe muzeum” flory świata – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Klasa 3A LO z wychowawczynią p. Małgorzatą Czech i klasa 2B LO z wychowawcą p. Marcinem Bednarzem  odwiedzili najstarszy Ogród Botaniczny w Polsce, założony w 1783 roku. Zajmuje on powierzchnię  ok.10 ha, na której zgromadzone jest ok. 6 tys. gatunków i odmian roślin pogrupowanych  tematycznie.

czytaj dalej

Dzień Sportu w ZSOMS

Dzień Sportu

20 czerwca w Naszej Szkole odbył się Dzień Sportu, pogoda dopisała a rywalizacja międzyklasowa była zacięta. Starcia pomiędzy klasami rozegrano w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VII, VIII-LO.

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

Szanowni Rodzice!

7 czerwca (wtorek) – zebrania dla rodziców SP:
klasy 1-3 SP – godz. 17.30
klasy 4-8 SP – godz. 17.00

8 czerwca (środa) – zebrania dla rodziców LO
o godz. 17.00

Konkurs Piękno Małopolski – słowem opisane

Warto kochać…warto kochać kamienie,
bo w nich na zawsze ukryte ludzkie myśli i czyny.

Fragment wiersza Kornelii Bukowczan Fasada…

W dniu 27 maja 2022 roku odbył się Koncert Finałowy konkursu Piękno Małopolski słowem opisane organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Miło nam oznajmić, że spośród wyłonionych z kilkuset prac tekstów, znalazły się wiersze autorstwa naszej absolwentki Kornelii Bukowczan z klasy III D LO, która otrzymała  za nie wyróżnienie w kategorii „Poezja”.

czytaj dalej

Dzień Dziecka dla dzieci z klas 1-3 SP

W dniu 1 czerwca 2022 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego LO zorganizowali gry i zabawy z nagrodami dla dzieci z klas pierwszych SP aby uczcić Dzień Dziecka. Dzieci przebywające na świetlicy z zaangażowanie wzięły udział w akcji i wspaniałe się bawiły !!!

czytaj dalej

Szkolenie z zakresu psychopedagogiki dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego ZSOMS

W dniu 25 maja 2022 r. odbyło się szkolenie dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, podczas którego Tomasz Wilczewski przedstawił nowatorskie podejście do pedagogiki z wykorzystaniem aktywności psychologicznej, które zakłada, że nauczyciel i trener powinien uwrażliwić się na potrzeby swoich wychowanków.

czytaj dalej

Nowe książki w bibliotece!

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego SP nr 75 oraz bibliotekarza do szkolnej biblioteki zostały zakupione nowe, ciekawe książki. Nowo nabyte tytuły zostały zaproponowane przez uczniów w skierowanej do nich ankiecie. Wśród najbardziej popularnych pozycji znalazła się seria „Wojownicy”, „Zbrodnia niezbyt elegancka” i „Zaopiekuj się mną”.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

WYKAZ NOWOŚCI

Konkurs fotograficzny „Oznaki wiosny” rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny „Oznaki wiosny” rozstrzygnięty.

Dziękujemy wszystkim za wiele ciekawych zdjęć.  Mieliśmy bardzo duży problem, aby wybrać najciekawsze prace. 🙂 🙂 🙂

Wybraliśmy i nagrodziliśmy zdjęcia następujących uczniów:

czytaj dalej

Zaproszenie na ekologiczny piknik w Parku Jordana z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

Szanowni Państwo

W dniu 5 czerwca obchodzony jest w ponad 100 krajach Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku.

Ideą tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na istniejące problemy oraz niebezpieczeństwa jakie powstają w wyniku lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej. Dzień ten, ma przypominać, z jakimi problemami ekologicznymi boryka się nasza planeta oraz podjąć próbę ich rozwiązania. Ma on również na celu uświadomić nam, iż obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego i że nasze codzienne decyzje, wybory i zachowania tworzą świat w jakim żyjemy.

czytaj dalej

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status