zebrania z rodzicami

Szanowni Rodzice,
informujemy o zbliżających się zebraniach,
które odbędą się w następujących terminach:

SP – 12 września (wtorek):
kl. 1 – 3 godz. 17.30
kl. 4 – 8 godz. 17.00

LO – 13 września (środa), godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy!

ROMGYM Trophy 2023 w Bukareszt

Uczennica 3 B liceum Martyna Szumna 6 w finale ćwiczeń skoku
przez stół gimnastyczny podczas międzynarodowego turnieju
ROMGYM Trophy 2023 w Bukareszcie.
Dla Martyny był to pierwszy start w życiu na tzw. „podium”.
Ogromne brawa za rywalizację
i godne reprezentowanie barw narodowych. 🙂 🙂 🙂

czytaj dalej

rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

czytaj dalej

Laboratoria Przyszłości – czerwiec

Czerwiec zakończył naszą tegoroczną przygodę z projektem „Laboratoria Przyszłości”. Chociaż był to miesiąc  intensywny – zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla nauczycieli, nie zabrakło ciekawych lekcji z wykorzystaniem pomocy, zakupionych w ramach wspomnianego projektu.

Na lekcjach biologii uczniowie klasy 6b poznawali funkcje i budowę narządów kałamarnicy, na przykładzie modelu z masy kałamarnicy. W klasach siódmych, w podobnej formie przedstawiona została budowa i funkcja oka oraz mózgu, na przykładzie modelu z masy oka i mózgu owcy. Klasa 5b miała możliwość oglądać podczas lekcji geografii (z wykorzystaniem okularów VR) krajobrazy świata – m.in. las równikowy, pustynię, krajobraz śródziemnomorski. Z kolei klasa 6b oglądała stolice europejskie. Oczywiście drukarka 3d w czerwcu nie stała bezczynnie 🙂

czytaj dalej

zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Zajęcia terenowe w klasie 2AL

Dnia 15 czerwca uczniowie klas 2AL  z grupy geografii rozszerzonej wyjechali na zajęcia terenowe w  Dolinki Podkrakowskie.  Celem zajęć była analiza  występujących tam  form terenu. Początkowo trasa biegła Doliną Będkowską .

czytaj dalej

dzień sportu

Sukces ucznia klasy 1BLO

Miło nam poinformować iż uczeń klasy  1LB Kostiukov Konstiantyn  zdobył 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Muszkieter Trophy w Kategorii Junior Młodszy   oraz miejsce 8  w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym Callenge Wratislawia w kategorii U-15.  Gratulujemy!

czytaj dalej

Laboratoria Przyszłości – maj

Kolejny miesiąc mamy za sobą. W maju wiele się działo w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zgodnie z planem został przeprowadzony konkurs na najlepszy projekt breloczka 3d. Większość uczestników wykonała zadanie na platformie tinkercad.com, do której wcześniej każdy otrzymał dostęp, oraz odpowiednie przeszkolenie. Liczba osób biorących udział pozwoliła na wydrukowanie wszystkich prac i przekazanie ich autorom projektów. Niektórzy wykonali pracę dla siebie, inni z kolei postanowili sprezentować breloczek bliskiej osobie – mamie, tacie, koleżance itp.

Oprócz modeli konkursowych, drukowane były również projekty osób wykonane w ramach koła robotyki. Na niejednej twarzy dało się zauważyć uśmiech i ekscytację przy odbiorze pracy. Na zajęciach robotyki, informatyki oraz techniki, uczniowie z chęcią budowali różnorodne konstrukcje z dostępnych zestawów klocków Lego. W klasach licealnych, podczas lekcji biologii obecni zostali zapoznani z tematem: „Budowa komórki. Świat zwierząt”. Bardzo pomocne okazały się okulary VR, wraz z materiałami edukacyjnymi na platformie: portal.classvr.com. Okularów nie zabrakło również na lekcjach geografii w młodszych klasach.

czytaj dalej

zajęcia terenowe klas 1AL i 1BL

Dnia 6 czerwca uczniowie klas 1AL  i 1LB – z grupy geografii rozszerzonej – brali udział w zajęciach terenowych w Parku Krajobrazowym Dolinki Krakowskie. Jest to teren zbudowany głównie ze skał wapiennych więc zajęcia skupiły się  na wyszukiwaniu form  krasowych i tłumaczeniu sposobu ich powstania. Na początku  uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Jaskinię Wierzchowską Górną.

czytaj dalej

ogłoszenie – praca

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

ogłasza nabór na stanowisko

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

zajęcia terenowe w Krzeszowicach

31 maja uczniowie  klasy 3LA i 3LB – z grupy geografii rozszerzonej – brali udział w zajęciach terenowych w Krzeszowicach.   Spacerując po mieście poznawali jego historię oraz atrakcje turystyczne. Omawiali – przygotowane wcześniej   –   zagadnienia związane z: oceną dostępności usług, strukturą użytkowania gruntów, rewitalizacją obszarów poprzemysłowych .

czytaj dalej

Sukces uczniów klasy 1BL

Miło nam poinformować iż uczniowie klasy 1BL Kacper Kulesza oraz  Mateusz Nawrot zdobyli wraz ze swoją drużyną rugby Juvenia Kraków – 3 miejsce w mistrzostwach Polski.

Gratulujemy:-)

czytaj dalej

Dzień Dziecka z Kołem Kreatywności

Rodzinny piknik nad Białuchą

oferta pracy

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Mistrzostwa Sportowego

w Krakowie ogłasza nabór na stanowisko

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

Życzenia dla Maturzystów

Drodzy Maturzyści,

życzymy Wam powodzenia na egzaminach maturalnych, dużo wiary we własne
siły, spokoju, optymizmu i dobrego wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności.

Cała Społeczność ZSOMS trzyma za Was kciuki!

Biegi Przełajowe w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży

17 kwietnia 2023r. odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe rozgrywane w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży (Licealiada).
3 miejsce w swojej kategorii zdobył KONRAD MAJEWSKI.
O „krok” od podium byli: ALESANDRA MARCINIAK i WIKTOR WĘDZICHA, którzy wywalczyli 4 miejsca.

czytaj dalej

Świąteczne życzenia

ogłoszenie – praca

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie
ogłasza nabór na stanowisko

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

Sukces Poli Trybus

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 1BL Pola Trybus wraz ze swoją klasą baletową zajęły 2 miejsce w ogólnopolskich eliminacjach Dance World Cup. Tym samym dziewczęta będą reprezentować Polskę w finale konkursu, który odbędzie się w lipcu 2023 w Bradze w Portugalii.

                        Gratulujemy!

czytaj dalej

dni otwarte W ZSOMS

Nauczyciele będą dyżurować w wyznaczonej sali, zgodnie z grafikiem zamieszczonym przy wejściu do szkoły.

ZAPRASZAMY!

Uwaga! W związku z dyżurami Nauczycieli w w/w terminach, w tygodniu 27 – 31 marca br.
nie obowiązuje grafik dostępności nauczycieli, zamieszczony
na stronie Szkoły.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE DOBRO!!

Z całego serca dziękujemy całej Społeczności ZSOMS za niezawodne i hojne wsparcie wielkanocnej akcji charytatywnej „Pieluszka od Zajączka”. Zebraliśmy bardzo duże ilości pieluszek, materiałów higienicznych i specjalistycznych środków pielęgnacyjnych, które zostały przekazane nieuleczalnie chorym dzieciom z Hospicjum Alma Spei.

Dziękujemy za otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka i szerzenie dobra!

 Szkolne Koło Wolontariatu

czytaj dalej

Nowości w bibliotece!

Drodzy Uczniowie, w bibliotece czeka na Was solidna porcja książkowych dobroci. Ze środków pochodzących ze zbiórki makulatury zakupiłam tytuły dla każdego przedziału wiekowego.

Wśród tych dla młodszych czytelników znajdziecie m. in. kolejne tomy z cieszących się olbrzymią popularnością serii „Zaopiekuj Się Mną”, „Czytam Sobie” oraz „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Starsi z Was mogą wybrać coś z nurtu Young Adult lub fantasy.

Serdecznie zapraszam do odwiedzin 🙂

Paulina Klich
Nauczyciel bibliotekarz

czytaj dalej

Sukces Ucznia klasy 1BL

Miło nam poinformować, że w kończącym się już sezonie zimowym uczeń klasy 1BL Valery Sytykh osiągnął znaczące sukcesy w swojej dyscyplinie czyli w snowboardzie. Były to: 2 miejsce w Pucharze Polski w konkurencji Big Air w snowboardzie, Białka Tatrzańska, 12.02.2023, 2 miejsce w Pucharze Polski w konkurencji Big Air w snowboardzie, Gubałówka, 19.02.2023

2 miejsce w konkurencji Big Air w snowboardzie podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych, Gubałówka, 20.02.2023, 3 miejsce w konkurencji Big Air w snowboardzie w Mistrzostwach Polski – Seniorzy, Gubałówka, 11.03.2023

czytaj dalej

Kraków śladami Mikołaja Kopernika!!!

W dniach 1.03.23 – 9.03.23 uczniowie każdej klasy LO brali udział w wyjściach edukacyjnych  z przewodnikiem  z okazji święta Patrona szkoły. Uczniowie zdobyli wiedzę o wielkim uczonym zwiedzając wiele miejsc związanych z  Mikołajem Kopernikiem, takich jak Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kościół św. Anny, Dom Matejki oraz Bazylikę  Franciszkanów.

czytaj dalej

Sukces Martyny Świątek

W dniach 9-12.12.22r w Lublinie odbyła się najważniejsza impreza karate w roku, Mistrzostwa Świata w Tradycyjnym Karate-do. Martyna Świątek z klasy 3B LO, reprezentująca Krakowski Klub Karate Tradycyjnego zajęła II miejsce w konkurencji kata drużynowe.

czytaj dalej

Krakowska Olimpiada Młodzieży

28.02.2023r. w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży odbył się slalom gigant w narciarstwie alpejskim. Bardzo dobrze spisały się reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Natalia Złoto i Karina Ślósarczyk. Natalia zdobyła 3 miejsce 😀 ,
dzielnie sekundowała jej Karina.

czytaj dalej

Powtórka do matury dla klasy 4a LO i 4b LO – spektakl ,,Tango”

1 marca 2023 r.  klasy maturalne 4a LO i 4b LO z wychowawczyniami p. Małgorzatą Czech oraz p. Agnieszką Knapik obejrzały spektakl ,,Tango” wg. Sławomira Mrożka w Teatrze Cracovia. Wspaniała gra aktorów zasłużyła sobie na ogromne brawa. Scenografia i dobrane kostiumy stanowiły dodatkowy walor widowiska. Była to bardzo dobra powtórka do matury z lektury szkolnej.

czytaj dalej

Laboratoria Przyszłości w naszej szkole – luty

Druk 3d, klocki Lego oraz roboty DASH i CUE – trudno sobie już bez nich wyobrazić lekcje i naszą szkołę. Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji, która nawiązuje do tego, co się działo w lutym na lekcjach techniki, informatyki i robotyki. (#LaboratoriaPrzyszłości)

czytaj dalej

Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 w Krakowie

Już za kilka miesięcy Kraków i Małopolska będą gospodarzami Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 – największego multidyscyplinarnego wydarzenia w Europie i jednocześnie największej imprezy sportowej w historii naszego kraju. Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Będzie to ogromne wydarzenie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

czytaj dalej

Wielka Gala z okazji jubileuszu stulecia Polskiego Związku Pływackiego

Blisko trzysta osób, w tym wszyscy polscy medaliści olimpijscy w pływaniu, laureaci Mistrzostw Świata i Europy oraz trenerzy, działacze, sponsorzy i przyjaciele polskiego pływania świętowali stulecie Polskiego Związku Pływackiego. Uroczysta gala odbyła się w Warszawie, w dniu 4 lutego 2023r.

czytaj dalej

Słodkie WALENTYNKI w LO

We wtorek, 14 lutego świętowaliśmy Dzień Zakochanych.  Korytarze szkolne, udekorowane czerwonymi serduszkami, wyglądały zupełnie inaczej niż na co dzień. Dopełnieniem romantycznej atmosfery był słodki kiermasz. Dziękujemy klasom licealnym za przygotowanie smacznych, ciasteczek w kształcie serduszek. To były fantastyczne i bardzo apetyczne Walentynki.

czytaj dalej

Laureaci wojewódzkiego konkursu w SCKM

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Rada i Zarząd Dzielnicy I – Stare Miasto po raz kolejny zaprosiły młodzież i dzieci do udziału w wojewódzkim konkursie literackim, plastycznym i filmowym Kraków – Stare Miasto- wieści z podwórek, ulic i zaułków, który w tym roku odbył się pod hasłem „Wydarzyło się w Krakowie”.

czytaj dalej

Liga Szkół Krakowskich

5 stycznia ruszyła Liga Szkół Krakowskich w narciarstwie alpejskim. Zawody są rozgrywane w formie 5 edycji. Po pierwszym starcie uczniowie naszej szkoły zajęli: I miejsc Mila Gomulec – klasa VIIIb SP. III miejsce Mateusz Krauss – klasa IIb LO. Druga edycja okazała się zwycięska zarówno dla Mili jak i Mateusza, obydwoje nasi uczniowie zajęli 1 miejsce. Przed zawodnikami jeszcze 3 starty. Trzymamy kciuki
i czekamy na kolejne zwycięstwa. 

„Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, zgodnie z dyspozycją Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jerzego Muzyka, przystępuje do realizacji, trwającej do 3 marca br., akcji ankietowej skierowanej do mieszkańców i mieszkanek siedmiu  dzielnic Krakowa pn.

Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”. Badanie jest kontynuacją akcji przeprowadzonej już w dzielnicach Nowej Huty i Podgórza. Celem badania jest zebranie opinii mieszkańców i mieszkanek dotyczących działań Miasta na rzecz poprawy jakości życia w ich najbliższym otoczeniu. W ramach akcji, mieszkańcy mają możliwość wypełnienia anonimowej ankiety m.in. na stronie www.obywatelski.krakow.pl

#OGARNIAM ŻYCIE BO…

#OGARNIAM ŻYCIE BO…

12.01.2023r. reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Urzędzie Miasta Krakowa w spotkaniu z Panią Anną Korfel-Jasińską, Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki oraz Koordynatorami projektu miejskiego #OGARNIAM ŻYCIE, z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2.

czytaj dalej

GRATULACJE!

Miło nam poinformować, że w czołowej  „10”   88. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”  na Najlepszego Sportowca Polski Roku 2022 znaleźli się Absolwenci naszego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego!

czytaj dalej

zebrania z rodzicami


czytaj dalej

Wyniki konkursu „ZBIERAJĄC MAKULATURĘ – RATUJEMY ŚRODOWISKO”

Z ogromną radością pragnę  poinformować, że nasza szkoła zdobyła I MIEJSCE w obrębie II Dzielnicy w Krakowie, w konkursie organizowanym przez MPGO – ZBIERAJĄC MAKULATURĘ – RATUJEMY ŚRODOWISKO.” Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców, Uczniów i Nauczycieli w okresie od 26.09 – 10.11. 2022 r. zebraliśmy 15610 kg. 🙂 🙂

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 🙂 Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom oraz firmom zewnętrznym, które wsparły naszą zbiórkę.

czytaj dalej

Studio Multimedialne, czyli nowa przestrzeń do działania dla naszych uczniów

We wtorek, 4.01.2023r. odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Multimedialnego w naszej placówce. Dyrekcja szkoły uroczyście i z dumą oprowadziła uczniów oraz opiekunów grup po nowo utworzonych pomieszczeniach przeznaczonych do rozwijania talentów, realizowania pomysłów rodzących się w naszej społeczności.

czytaj dalej

Ogłoszenie – praca

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie ogłasza nabór na stanowisko

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

Kolędowanie w LOMS

22 grudnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego poprowadzili Akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia – „Cicha noc… jaki w tobie dzisiaj cud…” pod kierunkiem siostry Jolanty Karpacz oraz pań Agnieszki Knapik i Aldony Mazur – opiekunek Samorządu Uczniowskiego.

czytaj dalej

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”

Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów dla Jakuba Gościńskiego

Z wielką radością informujemy Społeczność Szkolną o uroczystości, która odbyła się w dniu 2 grudnia 2022 w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów otrzymał Jakub Gościński z kl. 3 A LO za najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022.

Serdecznie gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja z uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów
– Kuratorium Oświaty w Krakowie 

czytaj dalej

Możesz zostać wolontariuszem III Igrzysk Europejskich!

Już za kilka miesięcy Małopolska będzie gospodarzem III Igrzysk Europejskich – najważniejszego sportowego wydarzenia w Europie w nadchodzącym roku i jednocześnie największej imprezy sportowej w historii naszego kraju. Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca 2023 r. 

Wolontariat to niepowtarzalna okazja, aby włączyć się w to wyjątkowe wydarzenie. Wolontariusze będą potrzebni w każdym momencie trwania imprezy – od uroczystości otwarcia po ceremonię zamknięcia Igrzysk. Będą oni mieć kontakt z kibicami i sportowcami z całej Europy. Pomogą dziennikarzom, sędziom i trenerom. Działalność przy organizacji Igrzysk Europejskich będzie świetną okazją, by nawiązać wartościowe znajomości z całej Europy. Aby zostać wolontariuszem, należy przejść dwuetapowy proces rekrutacji. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na Portalu Wolontariusza i wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Link do formularza znajduje się na stronie www.ie2023.pl/wolontariat. Drugi etap to rozmowy rekrutacyjne, prowadzone online, na które zaproszeni zostaną wybrani kandydaci. Formularz zgłoszeniowy można wypełniać do 15 stycznia 2023 roku.

czytaj więcej

Podziękowania

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Rodzicom i Uczniom 8d
oraz Wychowawczyni Pani
Dorocie Żabie

za ponowne przystrojenie szkoły i stworzenie pięknej,
świątecznej atmosfery!

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Barbary Bieleckiej, Pani Agnieszki Glijer, Państwa Małgorzaty i Sławomira Chwał, Pani Marii Wadas, Pani Marianny Litvinovej i Pani Edyty Szyby oraz Uczniów: Stefana Baścika, Mai Bieleckiej, Jana Dobrowolskiego, Jakuba  Chwała, Karola Chwała, Amelii Glijer, Kuby  Hyszko i Aleksandra Krosa.

czytaj dalej

NABÓR NA STANOWISKO SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

ogłasza nabór na stanowisko

SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY

czytaj dalej

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Szkolny Zespół ds. Ekolgii oraz Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna akcję:
„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA.”
Akcja trwa od 14 listopada do 16 grudnia 2022 roku.

czytaj dalej

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status