Majowe wyprawy klasy 5c - 22-05-2024

Początek maja 2024r. był dla klasy 5c bardzo aktywnym i wesołym czasem. Dzięki wyjściu do Muzeum Archeologicznego i wycieczce do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach uczniowie mieli okazję połączyć zabawę z nauką.

W dniu 8 maja piątoklasiści wzięli udział w warsztatach „Mitologia grecka” , które zostały przeprowadzone przez pracowników Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Piątoklasiści poszerzyli wiedzę o mitach greckich, wierzeniach starożytnych ludów.  Na koniec, sami wykonali portrety wybranych przez siebie bogów.

Kilka dni później – 13 maja klasy: 4a, 5b i 5c wraz z opiekunami: Marią Capińską, Anitą Radecką, Ristaną Taszewską oraz Bożeną Ociepą udały się do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Młodzi podróżnicy poznali podziemną trasę, warunki pracy gwarków, zapoznali się z historią i zwyczajami regionu.

Szczególną atrakcję stanowiła podziemna podróż łodziami Sztolnią Czarnego Pstrąga. W czasie jej trwania przewodnik opowiadał anegdoty związane z tym miejscem, co bardzo się wszystkim spodobało.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do Krakowa bardzo zadowoleni.

R. Taszewska-Klimas

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status