NIE daj się! – wsparcie psychologiczne w czasie pandemii dla Uczniów i Rodziców - 01-02-2021

NIE daj się! – wsparcie psychologiczne w czasie pandemii dla Uczniów i Rodziców

Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas izolacji i pracy zdalnej, brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i kolegami, a także specyficzne warunki domowe i konieczność przebywania w zamkniętym środowisku najbliższej rodziny, często pozostawiają niekorzystne ślady na psychice uczniów. Przypominamy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji jako pedagodzy szkolni – można do nas pisać poprzez LIBRUS i ustalać terminy wspierających rozmów telefonicznych (do 15 lutego wszystkie wiadomości proszę kierować do Reginy Panaś, która zastępuje panią Annę Wajman).
Kuratorium Oświaty w Krakowie – w ramach Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży – proponuje systemowe wsparcie w wychodzeniu z pandemicznego zamknięcia i izolacji. Psychiatrzy, psycholodzy i pedagodzy razem budują sprawny i drożny system wsparcia dla uczniów, nauczycieli i rodzin uczniów. Prosimy bardzo o dzielenie się swoimi obserwacjami. Musimy razem odbudować więzi międzyludzkie ze szczególnym wskazaniem na dobro dziecka. Kierowane do nas poprzez LIBRUS informacje będziemy przekazywać do Kuratorium Oświaty, by wspierać jago działania w tym zakresie.
Ponadto, nawiązując do zainaugurowanego 18 listopada 2020 roku cyklu publikacji propozycji rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie w warunkach pracy zdalnej, pn. ”NIE DAJ SIĘ’’ – wsparcie psychiczne uczniów, rodziców i nauczycieli w czasie pandemii, które zostały opublikowane w Portalu Edukacyjnym oraz w Magicznym Krakowie – zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej tym razem przez pracowników Krakowskiego Szkolnego
Ośrodka Sportowego im. Szarych Szeregów oraz Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ‘’Krakowskiego Ośrodka Terapii’’:

https://portaledukacyjny.krakow.pl/aktualnosc/246244,1812,komunikat,nie_daj_sie___wsparcie_psychiczne_uczniow__rodzicow_
i_nauczycieli_w_czasie_pandemii___odcinek_viii.html

Klikając w powyższy link uzyskacie Państwo dostęp do ćwiczeń i porad zamieszczonych w Portalu Edukacyjnym.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Regina Panaś i Anna Wajman
pedagodzy

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status