PROJEKT „MISTRZYNI SZYMBORSKA” - 13-01-2023

Ustanowienie przez Senat RP roku 2023 ROKIEM WISŁAWY SZYMBORSKIEJ to wspaniała okazja do lepszego poznania i upamiętnienia osiągnięć naszej Noblistki. Z tej okazji nauczycielki języka polskiego, uczące w klasy 4-8, zachęcają uczniów do włączenia się w realizację ogólnopolskiego przedsięwzięcia „MISTRZYNI SZYMBORSKA”.

Szkoła, przystępująca do projektu, zobowiązana jest do zrealizowania przynajmniej jednego działania o charakterze kulturalnym, poświęconego życiu i/lub twórczości Wisławy Szymborskiej.

Rozpoczynamy nasze działania!  Już pojawiły się pierwsze pomysły na montaże słowno- muzyczne, podcasty, prezentacje, lapbooki, literackie spacery szlakiem Wisławy Szymborskiej,  a nawet wieczór poetycki!

Na początek zapraszamy do zapoznania się z tomikiem poezji, przygotowanym w 2021r. przez ubiegłorocznych  Absolwentów naszej szkoły.
Inspiracją do jego powstania był jeden z utworów Noblistki – wiersz pt. „Możliwości”.

czytaj dalej

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status