Realizacja projektu: „Wszystkie dzieci nasze są” - 16-06-2024

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
– Janusz Korczak
Realizacja projektu: „Wszystkie dzieci nasze są”
Uczniowie klas 1-3 w czerwcu tego roku uczestniczyli
w zorganizowanych obchodach Dnia Dziecka. Z tej okazji została dla nich przygotowania prezentacja multimedialna i warsztaty na temat „Wszystkie dzieci nasze są!”. Dzięki zaprezentowanym informacją mogli dowiedzieć się, jak żyją dzieci w różnych miejscach na ziemi. Celem zajęć było pokazanie uczniom, że każde dziecko bez względu na kolor skóry, wyznanie, miejsce zamieszkania, zdolności czy sprawności ma marzenia i pragnie być szczęśliwe.

Jednak szczęście, to pojęcie względne i różnie się je pojmuje, w zależności od miejsca zamieszkania, kultury w jakiej się ktoś wychowuje, trudności z jakimi się boryka. Uczniowie po wysłuchaniu prelekcji mogli zaprezentować własne talenty i umiejętności, podczas Pokazu Talentów. Ta forma wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy prezentowali swoje pasje, umiejętności, jednocześnie zachęcając innych do podejmowania ciekawych wyzwań i realizacji marzeń. Wśród pokazów tanecznych, gimnastycznych, wokalnych i sportowych duże zainteresowanie wzbudził występ Kazimierza Kuśmierczyka (3a), który grał na wiolonczeli, pokaz gimnastyczny Kai Nowakowskiej (2c), pokaz sportowy Sebastiana Piziorskiego (1b), prezentacja obrazów Natalii Suligi (3a) czy też wokalne talenty Klary Cuber (2b) i Leny Piątkiewicz (3b). Wszystkim biorącym udział gratulujemy odwagi oraz chęci do podejmowania często ciężkiej pracy, która prowadzi do osiągnięcia sukcesu.

Podsumowaniem działań było wręczenie nagród dla laureatów konkursów organizowanych
w szkole, a także wystawa prac plastycznych zatytułowanych „Wszystkie dzieci nasze są”.

Wychowawcy klas 1-3

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status