Relacja z obchodów „Tygodnia dla wody” w naszej szkole - 24-03-2025
W klasach 1-8 Szkoły Podstawowej przeprowadzono zajęcia i prelekcje dotyczące problemu braku dostępu do wody w różnych częściach świata. Uczniowie dowiedzieli się, jak wielki wpływ ma woda na codzienne życie ludzi oraz jakie konsekwencje niesie jej niedobór.
Szczególnie ciekawe, okazały się lekcje poświęcone koncepcji wirtualnej wody oraz śladu wodnego, przeprowadzone w klasach 1b i 3b. Uczniowie uświadomili sobie, że zużywamy wodę nie tylko bezpośrednio, ale również poprzez konsumpcję produktów, do których wytworzenia potrzeba ogromnych ilości tego cennego zasobu.
Dla dzieci uczęszczających do Świetlicy szkolnej zorganizowano prelekcję na temat sposobów oszczędzania wody oraz powodów, dla których jest to tak ważne. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony zasobów wodnych.
Nie zabrakło również działań artystycznych. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne nawiązujące do tematyki wody, które ozdobiły szkolne korytarze. Ponadto, podczas wspólnego spotkania uczniowie zaśpiewali ekologiczne piosenki „Każda kropla ważna jest” oraz „Świat bez wody”, co stanowiło wspaniałe zwieńczenie tygodniowych działań.
Kulminacyjnym momentem obchodów, było spotkanie podsumowujące całą akcję. 21 marca uczniowie oraz pracownicy szkoły włączyli się do akcji szkolnej „Na niebiesko dla wody” i tego dnia założyli niebieskie elementy garderoby, okazując tym samym solidarność z osobami, które na co dzień borykają się z problemem niedoboru wody. Tego dnia, uczniowie klas 1-3 wspólnie malowali „Ocean życia” – symboliczne dzieło, które ukazało znaczenie wody dla naszej planety oraz żyjących w niej stworzeń. To było niezwykłe wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły
za zaangażowanie i udział w tej ważnej inicjatywie!