Wernisaż wystawy ikon - 13-01-2023

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury „Dom Harcerza” zorganizował wernisaż wystawy ikon wykonanych przez uczniów klasy 8c i 7b w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Przyjaciel kocha w każdym czasie”.

Uczniowie pod kierunkiem s. Jolanty Karpacz wykonali ikonę przyjaźni „Jezus i Abba Manes”. Projekt obejmował także kilka konkursów, w których udział wzięli uczniowie z naszej szkoły. Był to konkurs recytatorski „Przyjaźń wierszem pisana”, plastyczny i fotograficzny „Mój przyjaciel i ja”. W drugim etapie konkursów, który odbył się w MDK-u nasze uczennice zajęły następujące miejsca:

Konkurs plastyczny:

I MIEJSCE – NATALIA SULIGA, kl 2a, oraz ZUZANNA ROMAN, kl 3b

Konkurs fotograficzny:

III MIEJSCE – ALEKSANDRA SOLOVYEV, kl 7a

Wykonawcami ikon są uczniowie:

 1. Borowski Mikołaj kl 8c
 2. Dakowicz Lena kl 8c
 3. Dąbek Zuzanna kl 8c
 4. Duchnik Konrad kl 8c
 5. Gościńska Gabriela kl 8c
 6. Grzywacz Gabriela kl 8c
 7. Łądka Gabriel kl 8c
 8. Skrzypek Ada kl 8c
 9. Korycińska Kaja kl 7b
 10. Nowacka Emilia kl 7b
 11. Wyrwiak Julia kl 7b

Wszystkie ikony zostały poświęcone przez ks. Marka Pitala, a laureaci konkursu recytatorskiego uświetnili naszą uroczystość recytacją wierszy o przyjaźni.

Dziękujemy Dyrektorowi MDK-u, panu Mieczysławowi Czytajło i wszystkim pracownikom Domu Kultury za życzliwość i współpracę oraz zorganizowanie wernisażu. Wystawę można obejrzeć w MDK-u przy ul. Lotniczej 1 do 14.02.2023.

Zapraszamy 🙂

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status