Marzycielska Poczta - 08-10-2018

Marzycielska Poczta
napiszmy listy do chorych dzieci!
Akcja skierowana do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów i ich rodziców

z okazji Tygodnia Pisania Listów
w ramach projektu „Bogactwo słowa- bogactwo człowieka”

Wydawałoby się, że tradycyjna forma pisania listów przeszła w zapomnienie…a jednak! Sprawdź, jak możesz, wysyłając listy, wpływać na rzeczywistość, sprawiać, że świat zmienia się na lepsze. To nie sms, ale list ma moc pocieszenia, wspierania ludzi.

Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w akcji „Marzycielska Poczta”. Przyłączcie się do nas. Na stronie  https://marzycielskapoczta.pl/jak-mozesz-pomoc/  są profile chorych dzieci, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Dodają one dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Przekażcie informacje innym osobom, niech będzie nas jak najwięcej!

Oto słowa rodziców chorych dzieci, które szczególnie wspieramy w tym roku w naszej szkole:

Myślę, że Marzycielska Poczta to jest to, co tak długo szukałam, dzięki temu Wiki nawiąże kontakt ze swoimi rówieśnikami i otworzy się na świat. Listy i kartki, które być może otrzyma będzie czytać z wielką radością i z jeszcze większą będzie odpisywać. Kiedy czytałam wasze posty i te uśmiechnięte dzieciaczki to aż serce się raduje, mam nadzieję że moje dziecko też będzie takie szczęśliwe.  O Wiktorii Mering

Zgłosiłam Pawełka do Marzycielskiej Poczty, bo Paweł jak każde dziecko uwielbia dostawać listy kartki i wiem że sprawi mu to wielka radość w walce z jego chorobą. O Pawele Majewskim

 Wiemy, że nie jest łatwo ułożyć odpowiednią treść. Jak napisać właściwy tekst, który nie zrani, nie wywoła smutku? Porozmawiajcie na ten temat z rodzicami lub nami w szkole. Przynieście listy do nas, my Wam doradzimy, poprawimy błędy. W poprzednich latach uczniowie do listów dołączyli naklejki, ozdoby różnego rodzaju, a także maskotki. Teksty były niezwykle ciepłe, wzruszające, wierzymy, że w tym roku będzie podobnie. Wzięcie udziału w takiej akcji na pewno niesie ze sobą satysfakcję, bo robimy coś dobrego dla innych.

Co zrobić?

  • Wykonać laurkę – kolorową, radosną.
  • Napisać list (indywidualnie, całą rodziną lub klasą) i wysłać go na podany adres.
  • Rozesłać wiadomość o akcji innym

Termin: październik 2018

Informacje o dzieciach, adresy: https://marzycielskapoczta.pl/jak-mozesz-pomoc/

Nagroda: satysfakcja, bo robimy coś dobrego dla innych oraz ocena z języka polskiego (jeśli tekst jest dobrze zredagowany) i etyki.

Zapraszamy!

   Organizatorzy akcji szkolnej:

M.Szarek-Sławińska
B.Sulewska 

 

Copyright by Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie Wszystkie prawa zastrzeżone.