Rozkwitłam w świetle księżyca

Cześć! Mam na imię Lena i chciałabym podzielić się z Wami moją książką, którą na bieżąco piszę. Oto mały opis, który pozwoli Wam się zapoznać, o czym opowiada ta historia:

Aurelia jest niezwykłą dziewczyną prowadzącą zwykłe, lecz smutne życie. Nastolatka rodzi się z albinizmem – chorobą genetyczną cechującą się całkowicie białą cerą i włosami. Z tego powodu nie jest akceptowana przez rówieśników. W pewną noc wszystko w jej życiu zmienia się diametralnie. Tajemniczy chłopak – Asher, zabiera ją na Księżyc, który jak się okazuje jest zamieszkiwany przez ludzi zdolnych do walki z koszmarami, a Aurelia jest jedną z takich osób.

 

Czy dziewczyna poradzi sobie z nowymi trudnościami, związanymi ze zmianą otoczenia i rozpoczęciem zupełnie nowego życia?
Czy nareszcie zostanie zaakceptowana i znajdzie przyjaciół?
Dlaczego znalazła się na Księżycu, pośród ludzi z nadprzyrodzonymi zdolnościami?
Czy nareszcie zazna szczęścia i na jak długo?

To wszystko znajdziecie w książce „Rozkwitłam w świetle Księżyca”, która wpasowuje się w fantastykę oraz powieść młodzieżową.

Przedział wiekowy 13+

Drodzy Czytelnicy!

Zachęcamy Was do uczestnictwa we wspaniałej, literackiej przygodzie. Wasza koleżanka Lena z klasy 6a to zdolna, obdarzona niezwykłą wyobraźnią młoda pisarka. Dzięki jej twórczości macie szansę przenieść się do fantastycznego, tajemniczego świata, w którym spotkacie ciekawych bohaterów. Na pewno ich polubicie i z zainteresowaniem będziecie śledzić ich księżycowe przygody. Nie pożałujecie, gdyż akcja naprawdę rozwija się bardzo dynamicznie, a czytelnik niecierpliwie czeka na kolejne odcinki powieści. Czy Aurelia wypełni powierzone jej zadania? Czy pozna tajemnice Ashera i jak rozwinie się ta znajomość? Czytajcie książkę Leny, a niebawem wszystko stanie się jasne.

Gorąco polecamy 🙂

Ristana Taszewska-Klimas i Alina Buczek

Podziękowanie

W imieniu dzieci – podopiecznych Hospicjum, Rodziców i Pracowników przekazujemy serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły, Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Sobesto za bezinteresowną współpracę, wspieranie wszelkich podejmowanych działań na rzecz Alma Spei oraz umożliwienie zrealizowania przedsięwzięcia „Wydruk 3D na Dzień Taty”, a także Pani Barbarze Sulewskiej za modyfikację projektu i wydrukowanie serduszek, które jako szczególna pamiątka, zostaną przekazane rodzicom każdego chorego dziecka.

Dziękujemy całej Społeczności ZSOMS za pasję pomagania!

Szkolne Koło Wolontariatu

czytaj dalej

JESTEŚMY SZKOŁĄ Z PASJĄ POMAGANIA

Z ogromną radością informujemy, że Społeczność ZSOMS SP75 po raz drugi z rzędu uzyskała certyfikat i tytuł SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA. W tegorocznej VI edycji konkursu 67 szkół i placówek oświatowych z całej Polski zaangażowało się w niesienie pomocy i wsparcia nieuleczalnie chorym dzieciom – podopiecznym Hospicjum Alma Spei.

czytaj dalej

Odnawialni – niezniszczalni

Już koniec roku szkolnego, ale klasa 6b wyruszyła by zdobywać  wiedzę. Dzięki temu młodzi odkrywcy mieli możliwość znalezienia odpowiedzi na następujące pytania: skąd się bierze energia?, co to są odnawialne źródła energii?, jak magazynować energię? Klasa wzięła udział w wydarzeniu, które zorganizowało Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej – warsztatach pod hasłem Odnawialni – niezniszczalni, przy wsparciu Carbon Footprint Foundation.

czytaj dalej

Zakończenie roku szkolnego! Już niedaleko…

Jak kończymy rok szkolny? Satysfakcją z wykonanej pracy czy skrajnym zmęczeniem? A może łączą się w nas różne uczucia? W czasie akademii przygotowanej przez klasy 4a i 7a  znajdziecie odpowiedzi na te pytania. Chcecie się dowiedzieć, co w czerwcu przeżywają nauczyciele lub jak spędzają wakacje?

czytaj dalej

Niezapomniane trzy dni klasy 5a w Pieninach

5, 6, 7 czerwca br. były dla klasy 5a już przedsmakiem wakacji, lata i przygody. Uczniowie, pod opieką wychowawczyni Pani A. Arczyńskiej, Pani Asystent Halinki oraz Pani Aleksandry – mamy Kai, spędzili ten czas, poznając najatrakcyjniejsze miejsca i  szlaki turystyczne w Pieninach.

czytaj dalej

Zebranie z Rodzicami pierwszoklasistów

Zebranie z Rodzicami uczniów
nowo utworzonych
klas pierwszych (rok szkolny 2024/2025)
Szkoły Podstawowej odbędzie się
w środę 26 czerwca 2024r. o godz. 16.30

Serdecznie zapraszamy.

Festyn AWF „O uśmiech Dziecka”

Dnia 6 czerwca uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej na zaproszenie Akademii Wychowania Fizycznego wzięli udział
w festynie sportowo-rekreacyjnym
„O uśmiech Dziecka”.

Czekały na nas pokazy sportowe, malowanie twarzy, mnóstwo gier i zabaw.
Był to dzień pod znakiem dużej aktywności, uśmiechu i zabawy, co bardzo lubimy.
Dziękujemy za zaproszenie.

czytaj dalej

Akcja Rowerowy Maj

Akcja Rowerowy Maj
W maju w naszej szkole trwała akcja Rowerowy maj, mająca na celu propagowanie ekologicznych środków transportu. Najlepszą klasą okazała się klasa 3a, drugie miejsce 1b, a trzecie miejsce 4b.
Gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowania oraz codziennych dojazdów do szkoły na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Mamy nadzieję, że dzięki akcji takie środki transportu będą
wybierane częściej.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZABIERZ NASZĄ SZKOŁĘ NA MAJÓWKĘ I POKAŻ JAK SPĘDZASZ WOLNY CZAS”

KONKURS FOTOGRAFICZNY
ZABIERZ NASZĄ SZKOŁĘ NA MAJÓWKĘ
I POKAŻ JAK SPĘDZASZ WOLNY CZAS”
Z A K O Ń C Z O N Y !!!

Za nami dwa kilkudniowe majowe weekendy. Nasza szkoła wspaniale bawiła się w Waszym towarzystwie czego dowodem jest Galeria Prac na parterze szkoły. Pokazaliście nam, że w każdej sytuacji bez względu na miejsce, pogodę czy też okoliczności można się wspaniale bawić.

czytaj dalej

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Nauczyciele będą dyżurować w wyznaczonych salach, zgodnie z grafikiem zamieszczonym przy wejściu do Szkoły.

Uwaga! W związku z dyżurem nauczycieli w w/w terminie, w tygodniu 3 – 7 czerwca br. nie obowiązuje grafik dostępności nauczycieli, zamieszczony na stronie Szkoły.

Uroczystości rocznicowe przy ul. Botanicznej w Krakowie

27 maja br. Uczennice naszej Szkoły z klasy 7a oraz Pola z klasy 4b, wzięły udział w uroczystościach 80. rocznicy zbiorowej egzekucji Polaków na rogu ulic: Botanicznej i Lubicz w Krakowie. Wtedy to niemieccy okupanci rozstrzelali zakładników przywiezionych z więzienia przy ul. Montelupich.

Wśród zamordowanych znalazł się komendant Krakowskiej Chorągwi Szarych Szeregów, kpt. hm. Edward Heil Jerzy, a także kilku redaktorów harcerskich wydawnictw takich jak Watra, Czuwaj oraz Na ucho. Ciała ofiar zostały przez okupanta wywiezione i po dziś dzień ich nie odnaleziono. Obecnie miejscem opiekuje się Stowarzyszenie Szarych Szeregów, które corocznie upamiętnia tamte tragiczne wydarzenia, a Uczniowie naszej Szkoły przyczyniają się dogodnego upamiętnienia tych wydarzeń, recytacją i piosenką.

Koło dziennikarsko-filmowe

ŚMIAŁO UCZNIOWIE!

O sobie, swoich działaniach i planach opowiada Alicja Marszałowicz

W tym roku szkolnym zostałaś wybrana na przewodniczącą SU. Czy mogłabyś w związku z tym powiedzieć nam coś o sobie?

Alicja Marszałowicz, interesuję się sportami, pisaniem, fizyką. Lubię się uczyć i rozwijać, a także występować. Dzięki temu, że jestem w Samorządzie, mogę dotrzeć do większej grupy ludzi.

Jaka była Twoja droga do funkcji, którą pełnisz w społeczności uczniowskiej naszej szkoły?

Do Samorządu zgłosiłam się dlatego, że dzięki niemu mogę dotrzeć do uczniów. Zachęcił mnie do tego też pan Michał Karcz. Wiedziałam, że będę mieć wiele obowiązków i pracy, ale chciałam spróbować. Miałam świadomość również, że poznam nowych ludzi i to też  zachęciło mnie do zgłoszenia mojego nazwiska.

czytaj dalej

„Pisanie jest fajne”, czyli opowieści p. Katarzyny Ryrych

Niedaleko naszej szkoły

Niedaleko naszej szkoły mieszka wyjątkowa osoba, z którą zapoznała nas mama naszych uczniów, p.Ewelina Kwiatek. Pisarkę, p.Katarzynę Ryrych, możemy spotkać codziennie, gdy przemierza okoliczne trasy ze swoim ulubionym psem. Autorka popularnych książek dla dzieci postanowiła odwiedzić naszą szkołę i przeprowadzić warsztaty dla klasy 3 c i 4a.

czytaj dalej

Wizyta klas 7 w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie

W czwartek 23 maja uczniowie klasy 7a i 7b mieli okazję odwiedzić Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Podczas zajęć nasza młodzież została zapoznana ze sposobami pomiaru zjawisk atmosferycznych i odwiedziła ogródek meteorologiczny. Pracownicy instytutu bardzo ciekawe opowiedzieli na temat osłony hydrologicznej kraju, zaprezentowali również sprzęt wykorzystywany do pomiarów hydrologicznych.

Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w biurze synoptyków meteorologów, gdzie obie klasy zobaczyły jak w rzeczywistości wygląda ich praca oraz jakie jest znaczenie takich pomiarów np. dla lotnictwa. Dziękujemy IMGW za praktyczną lekcję geografii.

czytaj dalej

Szkolny Finał Pól Nadziei w nck-u

28 maja br. wolontariusze z klasy 5a, którzy w ramach spotkań Kółka Kreatywności, w ciągu roku byli zaangażowani m.in. w akcję „Poczytaj mi, przyjacielu” w naszej świetlicy szkolnej, wzięli udział w uroczystym Finale 27. Pól Nadziei w Nowohuckim Centrum Kultury.

W imieniu Hospicjum św. Łazarza w Krakowie przekazujemy serdeczne podziękowania całej Społeczności ZSOMS za całoroczne wolontaryjne  działania, życzliwość, hojność i otwartość na rzecz osób terminalnie chorych; przekazanie 31. prac na  konkurs plastyczny „Portret Anioła” oraz za Kwestę Listopadową na Cmentarzu Rakowickim.

Każdy pomocny gest i najdrobniejszy przejaw dobroci jest niczym jeden żonkil; ale właśnie bez tych pojedynczych kwiatów nie powstałyby całe Pola Nadziei.

Dziękujemy!

 Szkolne Koło Wolontariatu

czytaj dalej

Międzyszkolne zawody w czwórboju lekkoatletycznym.

24 oraz 27 maja nasi uczniowie reprezentowali szkołę na międzyszkolnych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym.
W piątek walczyły dziewczęta, które po zaciętej walce zajęły IV miejsce natomiast panowie w poniedziałkowych zmaganiach zajęli miejsce V
wśród szkół krakowskich.

Gratulujemy naszym uczniom wyników, olbrzymiego zaangażowania, wytrwałości i trzymamy kciuki za dalszą rywalizację.

czytaj dalej

Interdyscyplinarna wystawa: Podmorskie głębiny

Różnorodność form i ukrytych w nich gatunków rafy koralowej zachwyca gdy biolodzy z kamerą zaglądają w podmorskie głębiny. To cuda natury. Zapraszamy do obejrzenia interdyscyplinarnej wystawy prac plastycznych klas 5. i 6. – Podmorskie głębiny, inspirowanej wiadomościami z lekcji biologii. Zapraszają: Katarzyna Słabońska (biologia) i Anna Petrus (plastyka).

czytaj dalej

Majowe wyprawy klasy 5c

Początek maja 2024r. był dla klasy 5c bardzo aktywnym i wesołym czasem. Dzięki wyjściu do Muzeum Archeologicznego i wycieczce do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach uczniowie mieli okazję połączyć zabawę z nauką.

czytaj dalej

Wiosenny Konkurs Ortograficzny

W naszej szkole odbył się Wiosenny Konkurs Ortograficzny dla klas drugich i trzecich. 

Laureatami zostali : 
Klasy drugie:
1 miejsce – Szymon Czyżycki kl 2a
2 miejsce – Damyr Hedz kl 2a
3 miejsce – Antoni Wcislo kl 2b
Klasy trzecie: 
1 miejsce – Alicja Klimek kl 3a
2 miejsce – Emilia Marek kl 3 b
3 miejsce – Agnieszka Jeleń kl 3b
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ortograficznych!

Koordynator konkursu: Ewa Kasprzyk

Laboratoria Przyszłości – maj

Drukarka 3D, klocki Lego, roboty Dash i Cue, okulary VR i inne pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości to już codzienność w naszej szkole. Lekcje stały się ciekawsze i bardziej urozmaicone.

Z myślą o drukach 3D, na początku maja zostało zakupione specjalne gniazdo, które umożliwia zdalne zarządzanie zasilaniem. Od tej pory wyłączenie drukarki w środku nocy nie stanowi żadnego problemu 🙂

czytaj dalej

ogłoszenie – praca

DYREKTOR
Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie ogłasza nabór na stanowisko:

FIZJOTERAPEUTA

czytaj dalej

BĄDŹ EKO

„Ekologia i ochrona środowiska to (…) nie tylko wielki przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty, to Twoja i moja kuchnia, łazienka, garaż, ogród.
To wybór przez Ciebie i przeze mnie środków komunikacji, sposobu spędzania wolnego czasu i taka ochrona środowiska zaczyna się najbliżej: w tym pokoju, mieszkaniu, domu.”

Eryk Mistewicz

Nasza szkoła nie przestaje poszerzać wiedzy ekologicznej i włączać się w akcje promujące ekologiczne podejście do życia. Pamiętając o Dniu Recyklingu oraz Dniu Ziemi włączyliśmy się w akcję odzyskiwania elektrośmieci razem z Castoramą, ciekawie zaplanowaliśmy obchody Dnia Ziemi, zorganizowaliśmy konkurs pisarski na cześć Ziemi oraz przemierzyliśmy ścieżkę edukacyjną w Spalarni Śmieci.

czytaj dalej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Dobrem najwyższym jest zgadzać się z naturą
i stosownie do niej żyć

Cyceron

Najpierw troszkę historii…

Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell – amerykański ekolog i miłośnik przyrody – na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Spotkało się to z pozytywnym odzewem władz i burmistrz tego miasta Joseph Alioto 21 marca 1970 r. proklamował pierwsze obchody Dnia Ziemi.

czytaj dalej

Rowerowy Maj rusza 6 Maja!!!

Rowerowy Maj rusza 6 Maja!!!

To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.
Rowerowy Maj poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych
i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Baw się aktywnie razem z nami :)))

Nasza trzydniowa przygoda ze stolicą Czech – Pragą

W dniu 15.04.2024, my – uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą i trenerem, wyruszyliśmy w podróż do Pragi, stolicy naszych południowych sąsiadów – Republiki Czeskiej. Spędziliśmy w niej trzy dni pełne niezapomnianych wrażeń.

czytaj dalej

OGŁOSZENIE – PRACA

DYREKTOR
Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego
w Krakowie
ogłasza nabór na stanowisko:

FIZJOTERAPEUTA

czytaj dalej

Jesteśmy tam, gdzie pasja!

Nasi niezawodni Wolontariusze po raz kolejny spisali się na medal! Serdecznie dziękujemy 45. Uczniom z klas 7-8, którzy w niedzielę, 14 kwietnia br., od godz. 7.30 do 14.00 służyli pomocą uczestnikom 21. Cracovia Maratonu!

Dziękujemy za wsparcie również Rodzicom: Panu Konradowi Szafrańskiemu, Panu Piotrowi Mietelskiemu i Panu Przemysławowi Krosowi. Gorąco dziękujemy Wszystkim za stworzenie wyjątkowej atmosfery, za głośny, żywiołowy doping oraz za każdy kubek wody podany ponad 5 tys.biegaczy. Na pierwszy rzut oka widać było, że w naszej ekipie są prawdziwi sportowcy i pasjonaci sportu, którzy rozumieją pasję i determinację uczestników Maratonu, spełniających swoje marzenia! Po całej akcji zostały nam nie tylko emocjonujące wspomnienia, ciekawe doświadczenia, widoczna opalenizna, ale także dziesiątki zdjęć. Zapraszamy do ich obejrzenia!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
p. Agnieszka Arczyńska i p. Rafał Klimczyk

czytaj dalej

Dzień otwarty dla rodziców SP oraz LO

Uwaga! W związku z dyżurem Nauczycieli w w/w terminie, w tygodniu 8 – 12 kwietnia br.
nie obowiązuje grafik dostępności nauczycieli, zamieszczony na stronie Szkoły.

Warsztaty w klasie 6b

Prezes banku, businesswoman, specjalista od marketingu, makler, broker, trader,  … wskoczyli w trampki i spotkali się z nami aby opowiedzieć o swoich zawodach, karierach, o teraźniejszości, trochę o przeszłości i przede wszystkim o przyszłości.

 Trampki na giełdzie to spotkania i warsztaty młodych z mentorami. To była ciekawa przygoda, w której wzięli udział Uczniowie z klasy 6b wraz z Wychowawczynią. Warsztaty odbyły się Centrum Kongresowym ICE i poprzedzały Invest Cuffs czyli spotkanie dorosłych, zrzeszające branżę rynku inwestycyjnego.

czytaj dalej

wyniki konkursu matematyczno – plastycznego

Prezentujemy długo oczekiwane wyniki interdyscyplinarnego konkursu matematyczno – plastycznego Geometria w sztuce.

czytaj dalej

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez sklep Castorama „Kwiaty za Elektrograty”. Uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum wymienili zużyte sprzęty elektroniczne na piękne bratki. Przyniesione do szkoły kwiaty zostały zasądzone przez uczniów przebywających
w świetlicy. Dziękujemy za udział i możliwość podziwiania wiosennych kwiatów przed wejściem do szkoły.

Zespół do spraw ekologii

czytaj dalej

Życzenia

trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego!

W dniach 22 i 23 marca 2024 roku odbyła się druga runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. 39 konkurencji w których dwie najszybsze osoby punktują, oraz wyniki z pierwszej rundy z krótkiej pływalni daje wynik końcowy. Drużyna która uzbierała najwięcej punktów zwycięża!

Z wielką dumą ogłaszamy, że nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego!

Podium smakuje najlepiej!

czytaj dalej

Laboratoria Przyszłości – luty/marzec

W lutym i w marcu w naszej Szkole miało miejsce wiele działań w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Przed feriami trwały intensywne przygotowania do Dnia Otwartego dla dzieci i rodziców przyszłych klas pierwszych. W przygotowaniach brali aktywny udział zarówno nauczyciele, jak też uczniowie z różnych klas. Jednym z wyzwań był projekt breloczka dla oczekiwanych gości.

Spośród licznych, interesujących projektów wybrany został model 3D wykonany przez Emmę – uczennicę klasy 5a. Wydrukowano około 100 sztuk projektu. Podczas zajęć informatyki oraz robotyki przygotowane zostały prace z zakupionych przez Szkołę zestawów klocków Lego. Dzień Otwarty przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Breloczki znikały, jak świeże bułeczki. Nawet wydrukowany robocik oraz smok znalazły nowych właścicieli ;-). Dzieci z zachwytem obserwowały drukarkę 3D. Wielu chętnie korzystało z okularów VR, do których  wcześniej zostały wgrane materiały pokazowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko z robotami Dash oraz Cue.

W marcu, podczas lekcji informatyki i robotyki uczniowie młodszych i starszych klas mieli okazję testować aplikacje umożliwiające sterowanie robotami. Czwartoklasiści z entuzjazmem oglądali materiały edukacyjne za pomocą okularów VR. Jak wynika z poniższej fotorelacji, drukarka 3D pracowała na pełnych obrotach. Powstało sporo nowych projektów.

czytaj dalej

Obchody święta Liczby Pi

W dniu 14 marca Uczniowie szkoły podstawowej, obchodzili Święto Liczby Pi. W klasach młodszych kolorowano Pi w formie barwnych spirali oraz poszukiwano ukrytych Pi. Odbyły się również matematyczne quizy.

Nie zabrakło także historii i ciekawostek związanych z Ludilfiną. Chętni uczniowie prezentowali swoją znajomość cyfr liczby Pi po przecinku. Imponujący rezultat osiągnęła Zuzanna Roman z klasy 4a, która zapamiętała aż 102 cyfry po przecinku! Gratulujemy! I dziękujemy za wspólną zabawę.

czytaj dalej

Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu!

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych utalentowanych pływaków reprezentujących Szkołę Podstawową nr 75! W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu, gdzie nasi uczniowie pokazali swoje niezwykłe umiejętności i determinację.

W klasyfikacji szkół zajmujemy:
Kategoria 14-15 lat – II miejsce️ — 500 pkt — (-52 pkt)
Kategoria 13lat i młodsi – II miejsce️ — 371 pkt — (-15 pkt.)

Dla młodszych to awans z 3️⃣ na 2️⃣ miejsce w porównaniu z zeszłym rokiem, a dla starszych to kolejne utrzymanie 2️⃣miejsca

czytaj dalej

Dzień Nauki Polskiej

Dzień Nauki Polskiej obchodzony jest 19 lutego. Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin patrona naszej szkoły – Mikołaja Kopernika, w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Podczas niszczących wojen, rozbiorów i okupacji,  nauka odgrywała istotną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń polskich elit, poczuwających się do odpowiedzialności za los wspólnoty. Odkrycia polskich badaczy, naukowców nieraz wywierały duży wpływ na bieg dziejów całej ludzkości.

czytaj dalej

PODSUMOWANIE DNIA OTWARTEGO W NASZEJ SZKOLE

Dzień Otwarty w naszej Szkole już za nami!

W środę 6-go marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci przyszłych klas pierwszych. W tym roku bardzo pozytywnie zaskoczyła nas ilość gości na których czekało wiele atrakcji. Jak zawsze zadbaliśmy o każdy szczegół, żeby wszyscy czuli się doskonale. Prezentacja szkoły odbywała się w dwóch częściach: edukacyjnej i sportowej. Najpierw przez 1,5 godziny dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w zabawie:
„Po nitce do kłębka”, w trakcie której poznali szkołę, wychowawców klas 1-3, sale lekcyjne, pracownię informatyczną , bibliotekę oraz świetlicę. Rodzice mieli też możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami,
pedagogiem szkolnym oraz z wychowawcami świetlicy.

czytaj dalej

Mój dzień – filmy klas VII a i b

Drodzy Uczniowie klas 1-8, Rodzice i Nauczyciele!

W imieniu rodziny 5-letniej Lilianki – podopiecznej dziecięcego Hospicjum Alma Spei serdecznie dziękujemy za aktywny, niezawodny udział w akcji „Pieluszka od Zajączka” i okazaną niezwykłą pomoc.

Skompletowaliśmy i przekazaliśmy trzy paczki z dużą ilością produktów higienicznych, chemii gospodarczej i pieluszek (samych paczek chusteczek nawilżanych było ponad 60!).

Z całego serca dziękujemy za każdy gest dobra i wsparcie.

Szkolne Koło Wolontariatu

czytaj dalej

Gala Finałowa konkursu: Czytelnik Roku 2023

Dnia 10 marca 2024r. miała miejsce Gala Finałowa konkursu: Czytelnik Roku 2023, organizowanego przez Bibliotekę Kraków. Uroczystość odbyła się Teatrze Ludowym. Laureaci konkursu byli wyczytywani i zaproszeni na scenę, gdzie otrzymali dyplom z tytułem Czytelnika Roku 2023 oraz Złotą Kartę do Biblioteki.

 Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było przeczytanie co najmniej 150 książek z poziomu odpowiadającemu wiekowi uczestnika i zdobycie pieczątek w Paszporcie Czytelnika, co stanowiło potwierdzenie zapoznania się z daną pozycją. Łukasz przeczytał ponad 200 książek i otrzymał Dyplom Czytelnika Roku 2023 oraz Złotą Kartę.

czytaj dalej

Śniadanie w krajach niemieckojęzycznych

OGŁOSZENIE – PRACA

OGŁOSZENIE
o naborze na wolne stanowisko
specjalisty ds. administracji i kadr

czytaj dalej

dzień otwarty szkoły

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Uczniowie SP 75

serdecznie zapraszają przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami lub opiekunami na:

– – – – DZIEŃ OTWARTY – – –

Szkoły Podstawowej Nr 75 w Krakowie

 termin: 6.03.2024r.     godz.: 15.30 – 19.00*

*część sportowa z nagrodami od godziny 17.00
/Prosimy o zabranie ubioru sportowego: spodenki, koszulka, adidasy, czepek, klapki i ręcznik. Rodzice mogą wziąć udział w zajęciach na pływalni wraz z dzieckiem. Warunkiem wejścia do Obiektu Sportowego jest obuwie zamienne/.

W programie m.in.:

⇒ zwiedzanie Szkoły
⇒ spotkania informacyjne dla rodziców z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej
⇒ konsultacje z pedagogiem i logopedą
⇒ twórcze zabawy dla dzieci („Magiczne Origami”, „Bajkowe Puzzle”, „Tangram” i inne)
⇒ przedstawienie oferty świetlicowej: „Kraina zabaw – świetlica szkolna”
⇒ „Laboratorium Przyszłości” – robotyka i wirtualna rzeczywistość VR
⇒ pokazy sportowe w obiekcie sportowym
⇒ konkurencje sportowe z nagrodami dla dzieci w hali sportowej i na basenie
⇒ słodki poczęstunek
⇒ oraz wiele innych atrakcji.

Przyjdź!  Zobacz!  Dołącz do SP75!
Z
ostań Uczniem Mistrzowskiej Szkoły z Tradycją.

 

 

 

Ogólnopolski konkurs Kartka Urodzinowa dla Mikołaja Kopernika

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział z wielkim powodzeniem
w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kartka dla Mikołaja Kopernika pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Frombork Zbigniewa Pietkiewicza przygotowanym przez
Centrum Kulturalno – Biblioteczne we Fromborku.
Jury oceniało prace, które wpłynęły z całej Polski.
Nasi uczniowie w poszczególnych kategoriach zajęli bardzo wysokie miejsca, co jest ogromnym osiągnięciem i wielką radością.
Otrzymali nagrody z dyplomami i należą im się ogromne oklaski
za tak wielkie osiągnięcie.
W kategorii klas I – III w klasyfikacji ogólnopolskiej
III miejsce – Liliana Dębowska kl. 2a – wych. p. Ewa Kasprzyk
Wyróżnienie – Karol Kalisz kl. 2a  – wych. p. Ewa Kasprzyk
W kategorii klas IV – VI w klasyfikacji ogólnopolskiej
II miejsce – Ahniia Ovcharova – kl 5a – wych. p. Agnieszka Arczyńska
Wyróżnienie –Malwina Kalisz kl 6a  – wych.p. Alina Buczek
Barbara Piekarz kl. 6a – wych. p. Alina Buczek
W kategorii klas VII – VIII w klasyfikacji ogólnopolskiej
I miejsce – Wiktoria Jeziorska kl. 7b – wych. p. Sabina Kulas
Gratulujemy i życzymy dalszych takich sukcesów !
Koordynator konkursu

WARSZTATY W CENTRUM EDUKACJI KLIMATYCZNEJ

W dniu 6 lutego 2024 r.,  my  – uczniowie klasy 4b SP – uczestniczyliśmy w warsztatach teatralno – ekologicznych w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej.

Celem warsztatów było uświadomienie nam, że klimat Ziemi się zmienia na niekorzyść, a my wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za podjęcie kroków, które pomogą zatrzymać choć część tych zmian. Podczas warsztatów zastanawialiśmy się, jak pomóc chronić naszą planetę i szukaliśmy sposobu na zmniejszenie śladu węglowego. Tematem przewodnim zajęć było globalne ocieplenie. Na czas warsztatów zamieniliśmy się w aktorów, by wykorzystując narzędzia teatralne, jak najlepiej rozwijać naszą świadomość ekologiczną.

przygotowała: Sabina Kudrys

czytaj dalej

Finalistka XXI Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1b Szkoły Podstawowej Nr 75
Barbara Iwanek zajęła zaszczytne II miejsce w XXI Krakowskim Konkursie Recytatorskim.

Organizatorami tego konkursu były cztery krakowskie ośrodki kultury: Nowohuckie Centrum Kultury, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Krakowskie Forum Kultury oraz Centrum Kultury Podgórza. Recytatorskie zmagania przeprowadzono w drodze trzystopniowej eliminacji.

czytaj dalej

podziękowania

W imieniu Hospicjum Alma Spei serdecznie dziękujemy całej Społeczności ZSOMS – Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w działania na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin, przeprowadzenie Kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz przekazanie 1510zł na potrzeby związane z pozyskaniem specjalistycznego sprzętu medycznego.

Szkolne Koło Wolontariatu

zebrania z rodzicami

Nauczyciele będą dyżurować w wyznaczonych salach, zgodnie z grafikiem zamieszczonym przy wejściu do Szkoły.

Uwaga! w związku z dyżurem nauczycieli w w/w terminie, w tygodniu 15-19 stycznia br. nie obowiązuje grafik dostępności nauczycieli, zamieszczony na stronie Szkoły.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status