ZEBRANIE DLA RODZICÓW PRZYSZŁYCH KLAS: I I IV (SPORTOWEJ)
![]() |
Szanowni Rodzice, uprzejmie informujemy, że w środę 24.06.2026r., kl. I – godz. 16.30 Serdecznie zapraszamy 🙂 |
![]() |
Szanowni Rodzice, uprzejmie informujemy, że w środę 24.06.2026r., kl. I – godz. 16.30 Serdecznie zapraszamy 🙂 |
![]() |
Z okazji obchodów Dnia Ziemi w klasie 7a odbyła się lekcja koleżeńska pod hasłem „Ziemię mamy tylko jedną”, przygotowana i przeprowadzona przez panią Małgorzatę Czech oraz panią Annę Nosek. |
![]() |
W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie „Żyję Zdrowo”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia, budowanie dobrych nawyków zdrowotnych oraz rozwijanie świadomości Uczniów w zakresie dbania o dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny. |
![]() |
Drodzy Przyjaciele ZSOMS, wieloletni Przedstawiciel Rady Rodziców SP 75, Potrzebna jest pilna pomoc na leczenie. Szczegóły na stronie: pomagam.pl, |
Panie Krzysztofie,
Wszyscy trzymamy kciuki za Pana powrót do zdrowia!
Dyrekcja ZSOMS
Teraz prezentujemy wszystkie wasze prace. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, to najcenniejszy dowód! Jak widać, z ukochanym zwierzakiem czy nawet pluszakiem spacer, wycieczka czy nawet wspólne leniuchowanie mogą być równie fascynujące jak najlepsza zabawa. Serdecznie dziękujemy za wasze piękne zdjęcia. Nasze jury miało nie lada wyzwanie, by z pośród tylu pięknych prac wybrać te najciekawsze. Poniżej przedstawiamy listę laureatów oraz wyróżnionych
Serdecznie dziękujemy!!!
![]() |
Zapraszamy do udziału w ostatnim zadaniu – kliknij w link do quizu Sprawdź się sam! i przekonaj się, ile wiesz o zdrowiu, odżywianiu i dobrych nawykach. To świetna okazja, aby utrwalić zdobytą wiedzę i sprawdzić swoje umiejętności. Pamiętajmy, że zdrowie budujemy każdego dnia. |
Nadal warto, w oparciu o 5 filarów zdrowia: wybierać wodę zamiast słodzonych napojów, regularnie podejmować aktywność fizyczną, dbać o odpowiednią ilość snu, pielęgnować dobre relacje z innymi, troszczyć się o swoje samopoczucie i równowagę psychiczną.
![]() |
Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
w dniach 1-3 czerwca w naszej szkole realizujemy Szkolne Wyzwanie w ramach ogólnopolskiego projektu Żyję zdrowo. Przez trzy dni będziemy wspólnie promować zdrowy styl życia, zwracając uwagę na dobrostan fizyczny, psychiczny, społeczny oraz nasze codzienne wybory. |
Każdy dzień poświęcony będzie innemu obszarowi zdrowia i relacji – z samym sobą, z innymi ludźmi oraz z otaczającym nas światem. Kolory poszczególnych dni mają zachęcać nie tylko do założenia kolorowego elementu stroju, ale również do przygotowania zdrowych, świeżych przekąsek i śniadań inspirowanych barwami danego dnia.
![]() |
W dniu 26.05.26 uczniowie klasy 3BLO wzięli udział w pierwszym spotkaniu z cyklu wykładów edukacyjnych realizowanych w ramach projektu Duet Wiedzy. Są to spotkania prowadzone przez doświadczonych specjalistów, poruszających ważne i aktualne zagadnienia społeczne oraz wychowawcze. W dniu 26.05.26 uczniowie klasy 3BLO wzięli udział w pierwszym spotkaniu z cyklu wykładów edukacyjnych realizowanych w ramach projektu Duet Wiedzy. |
![]() |
Przez długi czas uczniowie klas 1LO przygotowywali się do realizacji projektu Fair Trade, czyli uczciwego handlu. Ich zaangażowanie było imponujące: sfotografowali konkretne produkty w krakowskich sklepach i umieścili je na mapie, przygotowali piękne przemówienia, w których zawarli fakty niezaprzeczalnie potwierdzające słuszność propagowanej przez nich idei oraz stworzyli mentalne obrazy pokrzywdzonych ludzi, co wywołało uczucia wzruszenia i chęć pomocy. |
W imieniu Hospicjum już teraz serdecznie dziękujemy całej Społeczności ZSOMS za udział w akcji PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA. Do Podopiecznych Hospicjum i ich Rodzin trafiły pieluchy, chusteczki pielęgnacyjne, podkłady higieniczne, kremy i płyny do prania, których łączną wartość oszacowano na 2030zł.!
Gorąco dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali na ten szlachetny cel 15 bonów podarunkowych w kwocie 1920 zł.!
Szczególne podziękowania kierujemy do: Madzi z kl.1a, Natalki z kl.1a, Igi z kl.3a, Ani z kl.3b, Matyldy z kl.4c, Nadii z kl.6b, Pawła z kl.7a, Adama z kl.7a, Krzysztofa z kl.7a, Antka z 7c oraz anonimowych fundatorów kilku kart podarunkowych.
Serdecznie dziękujemy Uczniom, Wolontariuszom, Rodzicom i Nauczycielom za ogromne zaangażowanie w akcję, pasję pomagania, hojność i szerzenie dobra w świecie.
Szkolne Koło Wolontariatu

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!
Bez Waszej nieocenionej pomocy, obecności, zabaw i rozmów z Podopiecznymi Hospicjum, akcja nie miałaby tak wspaniałego finału!
Dziękujemy za Waszą otwartość, serce, uśmiech i ogromny ładunek dobra i nadziei.
Szkolne Koło Wolontariatu

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!
![]() |
Szanowni Rodzice, SP – 9 czerwca (wtorek): LO – 10 czerwca (środa), godz. 17.00 Serdecznie zapraszamy! |
Nauczyciele będą dyżurować w godzinach 17.30 – 19.00 w wyznaczonych salach, zgodnie z grafikiem zamieszczonym przy wejściu do szkoły.
W programie znalazły się m.in. uroczysty przemarsz ze stumetrową flagą Polski ulicami miasta, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na Małym Rynku oraz różnorodne wydarzenia kulturalne. Obchody mają na celu podkreślenie znaczenia symboli narodowych, budowanie poczucia jedności oraz wspólne przeżywanie ważnych dla Polaków wartości.
Organizatorzy zachęcają wszystkich do aktywnego udziału w wydarzeniach i wspólnego świętowania w atmosferze radości, dumy i szacunku dla tradycji.
![]() |
Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg w Polsce. W tym roku do mety dotarła rekordowa liczba 6669 biegaczy. Podczas tak znaczącej imprezy sportowej nie mogło zabraknąć i nas, Szkoły Mistrzostwa Sportowego!
|
![]() |
W naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość, łącząca dwa ważne wydarzenia – zakończenie edukacji przez uczniów klas 4 LO MS oraz upamiętnienie zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowały klasy 3ALO i 3BLO pod kierunkiem wychowawców – p. Małgorzaty Czech oraz p. Agnieszki Knapik. |
![]() |
W roku szkolnym 2025/2026 na lekcjach informatyki i zajęciach robotyki działo się naprawdę wiele. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali z zestawami edukacyjnymi, montując własne projekty elektroniczne oraz poznając podstawy programowania i działania mikrokontrolerów. |
Nie zabrakło także zajęć z lutowaniem, podczas których powstały ciekawe i praktyczne konstrukcje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem okularów VR, które pozwalały przenieść się do wirtualnego świata i poznawać nowe technologie w atrakcyjny sposób. Uczniowie rozwijali również kreatywność, projektując breloczki dla siebie, dla gości podczas Dnia Otwartego Szkoły Podstawowej oraz z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wiele zaprojektowanych modeli zostało wydrukowanych na drukarce 3D.
Podczas zajęć dzieci budowały, projektowały i programowały własne konstrukcje z klocków LEGO Spike Prime. Tworzyły także tory z zestawu Intelino i sterowały inteligentną kolejką. Dużo radości sprawiało również programowanie i obsługa robotów Cue oraz Dash.
Wspólnie zbudowaliśmy także dwa karmniki dla ptaków z gotowych zestawów. Był to rok pełen kreatywności, nauki, współpracy i świetnej zabawy z nowoczesnymi technologiami.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:
![]() |
13 kwietnia w naszej szkole wystartował wyjątkowy projekt „Żyję zdrowo!” – i już teraz widać, jak ogromnym zaangażowaniem wykazuje się cała społeczność szkolna! Od kwietnia do czerwca będziemy wspólnie odkrywać, jak proste, codzienne decyzje wpływają na nasze samopoczucie, energię i zdrowie. |
Bo pamiętajmy – Twoje wybory mają znaczenie, a małe kroki budują wielkie zmiany!
![]() |
W II okresie roku szkolnego 2025/26 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego realizowany jest unikatowy projekt edukacyjno – profilaktyczny: Razem Tworzymy Atmosferę. Kibicuj z Klasą. |
Został on opracowany przez małopolską Policję, przebiega w ścisłej współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie, Klubem Sportowym Wieczysta Kraków oraz Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej. Projekt jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.
![]() |
Szanowni Rodzice, informujemy o Dniu Otwartym w ZSOMS środa – 8.04.2026r. |
W przypadku klasy 4AL i 4BL jest to ostatnie zebranie klasowe.
Nauczyciele będą dyżurować w wyznaczonej sali, zgodnie z grafikiem zamieszczonym
przy wejściu do szkoły.
![]() |
Uprzejmie informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły z klasy VIIIB – Alicja Drożdż i Matylda Wiśniewska zakwalifikowały się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia |
Po wizycie w Muzeum im. Emeryka Hutten – Czapskiego i Muzeum Józefa Mehoffera Siódmoklasiści przekonali się, jak gry muzealne zamieniają bierne oglądanie eksponatów w aktywną, kreatywną zabawę i pozwalają w twórczy, angażujący sposób odkrywać historię pieniądza oraz malarstwo Młodej Polski. Kontakt ze sztuką, wiosenna pogoda, zabawa, współpraca, ruch, emocje i śmiech – wszystko to sprawiło, że muzealne wyjścia klas były bardzo udane.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Zachęcamy również do obejrzenia filmu dokumentalnego „Podarować czas”,
który przybliża ideę i działalność Hospicjum Alma Spei.
Serdecznie dziękujemy za każdy gest dobroci i wsparcia.
Szkolne Koło Wolontariatu
![]() |
Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie po raz kolejny stanęli na najwyższym podium, zdobywając dwie nagrody w literackim konkursie wojewódzkim organizowanym przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży pod hasłem Kraków mnie rusza. Po pierwsze miejsce sięgnął laureat poprzednich edycji, uczeń klasy 4BLO, Bartosz Płaszewski, za nostalgiczną refleksję zatytułowaną Krakowie, mój Krakowie. |
Drugie miejsce zdobyła również ubiegłoroczna finalistka, także uczennica 4B, Pola Trybus za piękny, poetycki tekst Dzwony biją coraz ciszej….
Laureatom życzymy sukcesów literackich i artystycznych, a pozostałych uczniów naszej szkolnej społeczności niezmiennie zachęcamy do udziału w konkursie.
Opiekunem młodych literatów była Pani Joanna Pstruś.
![]() |
23 lutego 2026 r. uczniowie klas 3A LO oraz 3B LO wraz z wychowawczyniami – p. Małgorzatą Czech i p. Agnieszką Knapik uczestniczyli w wyjściu do Teatru Cracovia. Celem wizyty było obejrzenie spektaklu „Wesele” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, jednego z najważniejszych dramatów w historii literatury polskiej. |
![]() |
27 lutego 2026r. przy ulicy Cieplińskiego w Krakowie odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę zamordowania przez władze komunistyczne członków IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” oraz w 15. Rocznicę ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych. |
Wydarzenie miało charakter patriotyczny i edukacyjny – zgromadziło przedstawicieli władz miasta, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich, młodzież szkolną oraz mieszkańców Krakowa. Wśród uczestników obecna była również klasa 2b LO Mistrzostwa Sportowego, która wzięła udział w uroczystości pod opieką Pani dr Renaty Zawistowskiej, jako wyraz szacunku wobec bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego.
![]() |
W lutym w naszej szkole odbyły się dwie walentynkowe inicjatywy zorganizowane przez Radę Samorządu Uczniowskiego LO pod patronatem Rady Rodziców LO – kiermasz walentynkowy oraz poczta walentynkowa. Podczas długich przerw uczniowie mogli odwiedzić stoisko ze słodkościami, na którym nie zabrakło domowych wypieków, ciastek w kształcie serca i innych walentynkowych przysmaków. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. |
Równocześnie działała poczta walentynkowa. Na pierwszym piętrze ustawiono specjalną skrzynkę, do której można było wrzucać kartki z życzeniami i pozdrowieniami dla koleżanek, kolegów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zebrane wiadomości zostały przekazane adresatom. Sympatyczne liściki wywołał wiele uśmiechów i pozytywnych emocji.
Uczestnicy przygotowali plakaty edukacyjne, na których przedstawili funkcje i znaczenie poszczególnych składników odżywczych, a także propozycje zdrowych posiłków. Projekt pokazał, że nauka poprzez działanie zwiększa motywację uczniów i sprzyja kształtowaniu prozdrowotnych postaw na co dzień.
Gratulujemy Gabrieli i życzymy jej dalszych sukcesów w edukacyjnej podróży!
Jesteśmy pewni, że jej determinacja i pasja doprowadzą ją do jeszcze wielu osiągnięć.
![]() |
W 2025 r. nasza szkoła drugi rok z rzędu otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tym razem zakupiliśmy nowości wydawnicze dla Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. |
Kwota dotacji wyniosła 5 tysięcy zł. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 160 pozycji. Do wypożyczenia dostępne są bestsellery literatury young adult, powieści obyczajowe, thrillery czy kryminały.