ZEBRANIE DLA RODZICÓW PRZYSZŁYCH KLAS: I I IV (SPORTOWEJ)

Szanowni Rodzice,

uprzejmie informujemy, że w środę 24.06.2026r.,
odbędzie się
spotkanie dla Rodziców przyszłorocznych
klas pierwszych
oraz przyszłorocznej klasy
czwartej sportowej
.

kl. I – godz. 16.30
kl. IV – godz. 17.20

Serdecznie zapraszamy 🙂

ogłoszenie – zmiana terminu próby sprawności fizycznej

„Ziemię mamy tylko jedną” – lekcja koleżeńska

Z okazji obchodów Dnia Ziemi w klasie 7a  odbyła się lekcja koleżeńska pod hasłem „Ziemię mamy tylko jedną”, przygotowana i przeprowadzona przez panią Małgorzatę Czech oraz panią Annę Nosek. 

czytaj dalej

Ogólnopolski projekt „Żyję Zdrowo” – podsumowanie

W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie „Żyję Zdrowo”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia, budowanie dobrych nawyków zdrowotnych oraz rozwijanie świadomości Uczniów w zakresie dbania o dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny.

czytaj dalej

Potrzebna pomoc!!!

Drodzy Przyjaciele ZSOMS,

wieloletni Przedstawiciel Rady Rodziców SP 75,
a obecnie LOMS, pan Krzysztof Kotynia,
znalazł się w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej.

Potrzebna jest pilna pomoc na leczenie.

Szczegóły na stronie: pomagam.pl,
https://pomagam.pl/9wenn3

Panie Krzysztofie,
Wszyscy trzymamy kciuki za Pana powrót do zdrowia!

Dyrekcja ZSOMS

Konkurs fotograficzny – wyniki

Konkurs fotograficzny:

,, Zaproś naszą szkołę i pokaż, jak spędzasz wolny czas
ze swoim ukochanym zwierzakiem”

ZAKOŃCZONY!!!

Zapraszamy do obejrzenia naszej wystawy.

Za nami kolejna edycja konkursu fotograficznego.
Tym razem pokazaliśmy jak spędzamy wolny czas
ze swoim czworonożnym pupilem. I jak zwykle spisaliście się
na medal! Nasza szkoła była z Was bardzo dumna obserwując
jak troszczycie się o swoje zwierzaki.

 Teraz prezentujemy wszystkie wasze prace. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, to najcenniejszy dowód!  Jak widać, z ukochanym zwierzakiem czy nawet pluszakiem spacer, wycieczka czy nawet wspólne leniuchowanie mogą być równie fascynujące jak najlepsza zabawa.   Serdecznie dziękujemy za wasze piękne zdjęcia. Nasze jury miało nie lada wyzwanie, by z pośród tylu pięknych prac wybrać te najciekawsze. Poniżej przedstawiamy listę laureatów oraz wyróżnionych

Serdecznie dziękujemy!!!

czytaj dalej

Przed nami ostatnie szkolne wyzwanie programu Żyję Zdrowo

Zapraszamy do udziału w ostatnim zadaniu – kliknij w link do quizu Sprawdź się sam! i przekonaj się, ile wiesz o zdrowiu, odżywianiu i dobrych nawykach. To świetna okazja, aby utrwalić zdobytą wiedzę i sprawdzić swoje umiejętności. Pamiętajmy, że zdrowie budujemy każdego dnia.

~~ LINK DO QUIZU ~~

Nadal warto, w oparciu o 5 filarów zdrowia: wybierać wodę zamiast słodzonych napojów, regularnie podejmować aktywność fizyczną, dbać o odpowiednią ilość snu, pielęgnować dobre relacje z innymi, troszczyć się o swoje samopoczucie i równowagę psychiczną.

czytaj dalej

Ogólnopolski projekt „Żyję zdrowo”

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

w dniach 1-3 czerwca w naszej szkole realizujemy Szkolne Wyzwanie w ramach ogólnopolskiego projektu Żyję zdrowo. Przez trzy dni będziemy wspólnie promować zdrowy styl życia, zwracając uwagę na dobrostan fizyczny, psychiczny, społeczny oraz nasze codzienne wybory.

Każdy dzień poświęcony będzie innemu obszarowi zdrowia i relacji – z samym sobą, z innymi ludźmi oraz z otaczającym nas światem. Kolory poszczególnych dni mają zachęcać nie tylko do założenia kolorowego elementu stroju, ale również do przygotowania zdrowych, świeżych przekąsek i śniadań inspirowanych barwami danego dnia.

czytaj dalej

Projekt Duet Wiedzy

W dniu 26.05.26 uczniowie klasy 3BLO wzięli udział w pierwszym spotkaniu z cyklu wykładów edukacyjnych realizowanych w ramach projektu Duet Wiedzy. Są to spotkania prowadzone przez doświadczonych specjalistów, poruszających ważne i aktualne zagadnienia społeczne oraz wychowawcze. W dniu 26.05.26 uczniowie klasy 3BLO wzięli udział w pierwszym spotkaniu z cyklu wykładów edukacyjnych realizowanych w ramach projektu Duet Wiedzy.

czytaj dalej

Zmieńmy świat! O projekcie Fair Trade w naszej szkole

Przez długi czas uczniowie klas 1LO przygotowywali się do realizacji projektu Fair Trade, czyli uczciwego handlu. Ich zaangażowanie było imponujące: sfotografowali konkretne produkty w krakowskich sklepach i umieścili je na mapie, przygotowali piękne przemówienia, w których zawarli fakty niezaprzeczalnie potwierdzające słuszność propagowanej przez nich idei oraz stworzyli mentalne obrazy pokrzywdzonych ludzi, co wywołało uczucia wzruszenia i chęć pomocy.

czytaj dalej

Jest moc, gdy działamy razem! Podziękowania od Alma Spei!

Małymi krokami zbliża się czas wielkich podsumowań i podziękowań. Z ogromną radością, już po raz czwarty, nasza szkoła przyjęła zaproszenie od dziecięcego Hospicjum Alma Spei na uroczystą Galę wręczenia certyfikatu Szkoła z Pasją Pomagania. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca w Sali Teatralnej przy ul.Łokietka.

W imieniu Hospicjum już teraz serdecznie dziękujemy całej Społeczności ZSOMS za udział w akcji PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA. Do Podopiecznych Hospicjum i ich Rodzin trafiły pieluchy, chusteczki pielęgnacyjne, podkłady higieniczne, kremy i płyny do prania, których łączną wartość oszacowano na 2030zł.!

Gorąco dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali na ten szlachetny cel 15 bonów podarunkowych w kwocie 1920 zł.!
Szczególne podziękowania kierujemy do: Madzi z kl.1a, Natalki z kl.1a, Igi z kl.3a, Ani z kl.3b, Matyldy z kl.4c, Nadii z kl.6b, Pawła z kl.7a, Adama z kl.7a, Krzysztofa z kl.7a, Antka z 7c oraz anonimowych fundatorów kilku kart podarunkowych.

Serdecznie dziękujemy Uczniom, Wolontariuszom, Rodzicom i Nauczycielom za ogromne zaangażowanie w akcję, pasję pomagania, hojność i szerzenie dobra w świecie.

Szkolne Koło Wolontariatu

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!

czytaj dalej

Jest moc, gdy działamy razem! Podziękowania od Alma Spei!

W imieniu dziecięcego Hospicjum pragniemy serdecznie podziękować naszym Wolontariuszom: Markowi i Nazariemu – Uczniom klasy 7a, za dołączenie do Ekipy Pomocników Alma Spei i zaangażowanie w rozwożenie pieluszek, środków higienicznych i kart podarunkowych bezpośrednio do domów chorych Dzieci i ich Rodzin.

Bez Waszej nieocenionej pomocy, obecności, zabaw i rozmów z Podopiecznymi Hospicjum, akcja nie miałaby tak wspaniałego finału!
Dziękujemy za Waszą otwartość, serce, uśmiech i ogromny ładunek dobra i nadziei.

Szkolne Koło Wolontariatu

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!

czytaj dalej

Wiosna w 1b wycieczkami stoi…!

Zabawa, to najwyższy wyraz rozwoju człowieka
w dzieciństwie, ponieważ tylko ona jest wolnym wyrazem tego, co jest w duszy dziecka.” – Friedrich Fröbel
 
Pogoda zachęca do zwiedzania i podróżowania. W związku
z tym klasa 1 b rozpoczęła swoją naukę przez zabawę odwiedzając Spalarnię Śmieci w Krakowie. Dowiedzieli się tam, jak w ekologiczny sposób pozbyć się odpadów oraz co się
z nimi dzieje, kiedy już nie można z nimi nic zrobić.

czytaj dalej

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-4 na kolejną edycję konkursu fotograficznego:

,,Zaproś naszą szkołę na spacer lub do domu i pokaż,
jak
spędzasz wolny czas ze swoim ukochanym zwierzakiem”

Co należy zrobić? To proste dwa kroki do celu!

czytaj dalej

zebrania z rodzicami

Szanowni Rodzice,
uprzejmie przypominamy o zbliżających się zebraniach podsumowujących rok szkolny 2025/2026, które odbędą się w następujących terminach:

SP – 9 czerwca (wtorek):
kl. 1 – 3 godz. 17.30
kl. 4 – 8 godz. 17.00

LO – 10 czerwca (środa), godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy!

Nauczyciele będą dyżurować w godzinach 17.30 – 19.00 w wyznaczonych salach, zgodnie z grafikiem zamieszczonym przy wejściu do szkoły.

Turniej piłki nożnej dla klas IV i V szkół podstawowych

21 kwietnia w naszej szkole odbył się pierwszy turniej piłki nożnej dla klas IV i V szkół podstawowych. Do turnieju zgłosiły się szkoły numer 21, 36 i 39. Pomimo niesprzyjającej aury uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry. Sędziom głównym turnieju był Pan Maciej Antkowiak, a trenerem naszej reprezentacji Pan Maciej Wejner. 

czytaj dalej

Majówka w Krakowie

Majówka w Krakowie zapowiada się jako wyjątkowe święto wspólnoty, patriotyzmu i kultury. Prezydent miasta zaprasza mieszkańców oraz gości do udziału w licznych wydarzeniach, które połączą tradycję z muzyką i integracją społeczną.

W programie znalazły się m.in. uroczysty przemarsz ze stumetrową flagą Polski ulicami miasta, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na Małym Rynku oraz różnorodne wydarzenia kulturalne. Obchody mają na celu podkreślenie znaczenia symboli narodowych, budowanie poczucia jedności oraz wspólne przeżywanie ważnych dla Polaków wartości.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do aktywnego udziału w wydarzeniach i wspólnego świętowania w atmosferze radości, dumy i szacunku dla tradycji.

czytaj dalej

Cracovia Maraton – wytrwałość mierzona w kilometrach!

Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg w Polsce. W tym roku do mety dotarła rekordowa liczba 6669 biegaczy. Podczas tak znaczącej imprezy sportowej nie mogło zabraknąć i nas, Szkoły Mistrzostwa Sportowego!
W niedzielę, 19 kwietnia, już od 7.30 na 25 km biegu, w punkcie odświeżania rozpoczęło swoją pracę 40 Wolontariuszy z klas: 7a, 7b, 7c, 8a, 8b i 8c pod opieką opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu – Pani Agnieszki Arczyńskiej i Pana Rafała Klimczyka.
Nie zawiodła również nasza kadra sportowa. W Strefie Kibica Pani Malwina Wojtaszek wraz z uczniami klasy 5b wytrwale dopingowała uczestników Maratonu, a Pani Joanna Szczubiał dołączyła do ekipy naszych Wolontariuszy w podawaniu wody i napojów izotonicznych.
Uczniów, Rodziców i Nauczycieli ZSOMS obecnych na trasie Cracovia Maratonu połączyło entuzjastyczne kibicowanie naszym trenerom – Panu Robertowi Chankowi i Panu Łukaszowi Wądrzykowi. Uzyskane przez nich wyniki – 3,18 i 3,23 robią duże wrażenie! Z uznaniem gratulujemy imponującej formy i siły charakteru!
Jesteśmy sportową Szkołą z Pasją Pomagania.
Cracovia Maraton był świetną okazją, by propagować i rozwijać nasze pasje
– SPORT i POMAGANIE.
 W imieniu Organizatorów Cracovia Maratonu serdecznie dziękujemy naszym Wolontariuszom za każdy kubek podanej wody, za słowa wsparcia i otuchy, za każde „dasz radę”, doping, aktywność, energię, zaangażowanie i uśmiechy. Wasza obecność i pomoc były nieocenione!
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez p. Barbarę Sulewską.
Szkolne Koło Wolontariatu

Zakończenie roku szkolnego klas 4 LO MS oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość, łącząca dwa ważne wydarzenia – zakończenie edukacji przez uczniów klas 4 LO MS oraz upamiętnienie zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowały klasy 3ALO i 3BLO pod kierunkiem wychowawców – p. Małgorzaty Czech oraz p. Agnieszki Knapik.

czytaj dalej

Laboratoria Przyszłości 2025/2026

W roku szkolnym 2025/2026 na lekcjach informatyki i zajęciach robotyki działo się naprawdę wiele. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali z zestawami edukacyjnymi, montując własne projekty elektroniczne oraz poznając podstawy programowania i działania mikrokontrolerów.

Nie zabrakło także zajęć z lutowaniem, podczas których powstały ciekawe i praktyczne konstrukcje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem okularów VR, które pozwalały przenieść się do wirtualnego świata i poznawać nowe technologie w atrakcyjny sposób. Uczniowie rozwijali również kreatywność, projektując breloczki dla siebie, dla gości podczas Dnia Otwartego Szkoły Podstawowej oraz z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wiele zaprojektowanych modeli zostało wydrukowanych na drukarce 3D.
Podczas zajęć dzieci budowały, projektowały i programowały własne konstrukcje z klocków LEGO Spike Prime. Tworzyły także tory z zestawu Intelino i sterowały inteligentną kolejką. Dużo radości sprawiało również programowanie i obsługa robotów Cue oraz Dash.
Wspólnie zbudowaliśmy także dwa karmniki dla ptaków z gotowych zestawów. Był to rok pełen kreatywności, nauki, współpracy i świetnej zabawy z nowoczesnymi technologiami.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:

Ruszył ogólnopolski projekt Żyję zdrowo!

13 kwietnia w naszej szkole wystartował wyjątkowy projekt „Żyję zdrowo!” – i już teraz widać, jak ogromnym zaangażowaniem wykazuje się cała społeczność szkolna! Od kwietnia do czerwca będziemy wspólnie odkrywać, jak proste, codzienne decyzje wpływają na nasze samopoczucie, energię i zdrowie.

Bo pamiętajmy – Twoje wybory mają znaczenie, a małe kroki budują wielkie zmiany!

czytaj dalej

Razem Tworzymy Atmosferę. Kibicuj z Klasą

W II okresie roku szkolnego 2025/26 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego realizowany jest unikatowy projekt edukacyjno – profilaktyczny:  Razem Tworzymy Atmosferę. Kibicuj z Klasą.

Został on opracowany przez małopolską Policję, przebiega  w ścisłej współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie, Klubem Sportowym Wieczysta Kraków oraz Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej. Projekt jest skierowany do uczniów szkół  ponadpodstawowych.

czytaj dalej

Dzień otwarty w ZSOMS

Szanowni Rodzice,

informujemy o Dniu Otwartym w ZSOMS
dla Rodziców naszych Uczniów SP oraz LO

środa – 8.04.2026r.
godz. 17.00 – 19.00

W przypadku klasy 4AL i 4BL jest to ostatnie zebranie klasowe.
Nauczyciele będą dyżurować w wyznaczonej sali, zgodnie z grafikiem zamieszczonym
przy wejściu do szkoły.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

„Kwiaty za elektrograty” – 27-29 marca 2026

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy do udziału w ekologicznej akcji
„Kwiaty za elektrograty”, organizowanej przez sklep Castorama. To świetna okazja, aby w prosty sposób zadbać
o środowisko i jednocześnie zdobyć piękne rośliny!

 

 

czytaj dalej

Światowy dzień recyklingu 18 marca

Nowe życie śmieci
W dniach 16 – 20 marca uczniowie klas 1-3 realizowali projekt związany ze Światowym dniem recyklingu obchodzonym w dniu 18 marca. Oglądając prezentacje multimedialne przypomnieli sobie, czym jest recykling oraz jakie korzyści wynikają z segregacji śmierci.

czytaj dalej

„Wiosna, wiosenka… przychodzi po zimie, ożywia świat!”

Oczekując nadejścia wiosny uczniowie i uczennice z klasy 1 b wybrali się do Muzeum Motyli. Tam mieli możliwość zapoznania się
z cyklem rozwojowym motyli oraz poznali różne gatunki tych owadów żyjących na świecie. Doświadczyli również obserwacji
z bliska niektórych osobników, poczuli ich dotyk na dłoni, obserwowali budowę oraz podziwiali kolory. W muzeum dodatkowo mogli zobaczyć zabawę królików oraz obserwować ćwierkające kanarki.
Natomiast w dniu przyjścia astronomicznej wiosny sadzili bratki
w ogrodzie szkolnym oraz na klombach przed szkołą. 
Lekcje przyrody w terenie są świetną okazją do zdobycia wiedzy w inny sposób,
niż zajęcia w klasie szkolnej.

czytaj dalej

SERDECZNE GRATULACJE!

Uprzejmie informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły z klasy VIIIB – Alicja Drożdż i Matylda Wiśniewska zakwalifikowały się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia
w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się
już 31.03.2026r.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

W lutym i marcu w naszej szkole odbyły się działania związane z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu, rozwijanie krytycznego myślenia oraz kształtowanie właściwych postaw w przestrzeni cyfrowej.

czytaj dalej

PODSUMOWANIE DNIA OTWARTEGO

PODSUMOWANIE DNIA OTWARTEGO

W ostatnim tygodniu lutego  w naszej szkole odbył się
Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci przyszłych klas pierwszych.
Na naszych gości czekało wiele atrakcji. Jak zawsze zadbaliśmy
o każdy szczegół, żeby wszyscy czuli się doskonale. Prezentacja szkoły odbywała się w dwóch częściach: edukacyjnej
i sportowej. Najpierw przez 1,5 godziny dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w zabawie: „Po nitce do kłębka”, gdzie poznali szkołę, wychowawców klas 1-3, sale lekcyjne, pracownię, bibliotekę oraz świetlicę.

czytaj dalej

Rekrutacja do klas I SP

Gry muzealne Siódmoklasistów

4 marca br. Uczniowie klas: 7a i 7b wraz z Wychowawczyniami: Panią Agnieszką i Panią Bożeną oraz Panią Pedagog Dominiką i Panią Asystent Halinką, wzięli udział w grach muzealnych: „Od laika do numizmatyka” i „Z duchami afera w domu Mehoffera”.

Po wizycie w Muzeum im. Emeryka Hutten – Czapskiego i Muzeum Józefa Mehoffera Siódmoklasiści przekonali się, jak gry muzealne zamieniają bierne oglądanie eksponatów w aktywną, kreatywną zabawę i pozwalają w twórczy, angażujący sposób odkrywać historię pieniądza oraz malarstwo Młodej Polski. Kontakt ze sztuką, wiosenna pogoda, zabawa, współpraca, ruch, emocje i śmiech – wszystko to sprawiło, że muzealne wyjścia klas były bardzo udane.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

czytaj dalej

ALMA SPEI TO ZNACZY ” KARMIĆ NADZIEJĄ”!

Szanowni Rodzice i Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!

Gorąco zachęcamy całą Społeczność ZSOMS do udziału w charytatywnym przedsięwzięciu „PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA” na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin – podopiecznych domowego Hospicjum ALMA SPEI.

Akcja będzie trwać tydzień, w dn. 4 – 11 marca br. Osoby, które chciałyby pomóc, proszone są o zostawianie ofiarowanych produktów z poniższej listy w oznakowanych pudełkach przy portierni.

Zachęcamy również do obejrzenia filmu dokumentalnego „Podarować czas”,
który przybliża ideę i działalność Hospicjum Alma Spei.

Serdecznie dziękujemy za każdy gest dobroci i wsparcia.

Szkolne Koło Wolontariatu

Wyniki konkursu „Mikołaj Kopernik i tajemnice wszechświata”

Wyniki konkursu plastycznego

Projekt Edukacyjny pt. „Wędrówka przez kraje europejskie”

W dniu 30.01.2026 w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Nauki zrealizowano interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny pt. „Wędrówka przez kraje europejskie”, którego celem było poszerzenie wiedzy uczniów o kulturze, historii, geografii i tradycjach wybranych państw europejskich.

czytaj dalej

Finał konkursu literackiego Kraków mnie rusza

Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie po raz kolejny stanęli na najwyższym podium, zdobywając dwie nagrody w literackim konkursie wojewódzkim organizowanym przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży pod hasłem Kraków mnie rusza.
Po pierwsze miejsce sięgnął laureat poprzednich edycji, uczeń klasy 4BLO, Bartosz Płaszewski, za nostalgiczną refleksję zatytułowaną Krakowie, mój Krakowie.

Drugie miejsce zdobyła również ubiegłoroczna finalistka, także uczennica 4B, Pola Trybus za piękny, poetycki tekst Dzwony biją coraz ciszej….

Laureatom życzymy sukcesów literackich i artystycznych, a pozostałych uczniów naszej szkolnej społeczności niezmiennie zachęcamy do udziału w konkursie.

Opiekunem młodych literatów była Pani Joanna Pstruś.

czytaj dalej

3A LO i 3B LO – spektakl „Wesele” -Teatr Cracovia

23 lutego 2026 r. uczniowie klas 3A LO oraz 3B LO wraz z wychowawczyniami – p. Małgorzatą Czech i p. Agnieszką Knapik uczestniczyli w wyjściu do Teatru Cracovia. Celem wizyty było obejrzenie spektaklu „Wesele” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, jednego z najważniejszych dramatów w historii literatury polskiej.

czytaj dalej

Udział uczniów klasy 2BLO ZSOMS w Krakowie w uroczystościach upamiętniających 75 rocznicę zamordowania Łukasza Cieplińskiego – Prezesa IV Zarządu Głównego Zrzeszenia WiN

27 lutego 2026r. przy ulicy Cieplińskiego w Krakowie odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę zamordowania przez władze komunistyczne członków IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość oraz w 15. Rocznicę ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych.

Wydarzenie miało charakter patriotyczny i edukacyjny – zgromadziło przedstawicieli władz miasta, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich, młodzież szkolną oraz mieszkańców Krakowa. Wśród uczestników obecna była również klasa 2b LO Mistrzostwa Sportowego, która wzięła udział w uroczystości pod opieką Pani dr Renaty Zawistowskiej, jako wyraz szacunku wobec bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego.

czytaj dalej

Tydzień z Patronem Szkoły w klasach 1-3

Świetlicowy konkurs plastyczny „Kosmiczna podróż z Mikołajem Kopernikiem”

walentynkowe inicjatywy

W lutym w naszej szkole odbyły się dwie walentynkowe inicjatywy zorganizowane przez Radę Samorządu Uczniowskiego LO pod patronatem Rady Rodziców LO – kiermasz walentynkowy oraz poczta walentynkowa. Podczas długich przerw uczniowie mogli odwiedzić stoisko ze słodkościami, na którym nie zabrakło domowych wypieków, ciastek w kształcie serca i innych walentynkowych przysmaków. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej.

Równocześnie działała poczta walentynkowa. Na pierwszym piętrze ustawiono specjalną skrzynkę, do której można było wrzucać kartki z życzeniami i pozdrowieniami dla koleżanek, kolegów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zebrane wiadomości zostały przekazane adresatom. Sympatyczne liściki wywołał wiele uśmiechów i pozytywnych emocji.

czytaj dalej

ogłoszenie – praca

OGŁOSZENIE O PRACĘ – SPRZĄTAJĄCA/SPRZĄTAJĄCY
ZSOMS

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie ogłasza nabór na wolne stanowisko sprzątająca/sprzątający (umowa na czas zastępstwa – 3 miesiące)

czytaj dalej

Zdrowe odżywianie na co dzień – projekt edukacyjny

Uczniowie klas 7a, 7b oraz 7c uczestniczyli w interdyscyplinarnym projekcie edukacyjnym dotyczącym roli witamin, białek, tłuszczów, węglowodanów, wody w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka.

Uczestnicy przygotowali plakaty edukacyjne, na których przedstawili funkcje i znaczenie poszczególnych składników odżywczych, a także propozycje zdrowych posiłków. Projekt pokazał, że nauka poprzez działanie zwiększa motywację uczniów i sprzyja kształtowaniu prozdrowotnych postaw na co dzień.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Dzień Wiedzy o Pingwinach

 

 

czytaj dalej

Podziękowanie za udział w akcji dokarmiania praków

czytaj dalej

Bezpieczne ferie  Czy pamiętam jak należy się zachować?

Bezpieczne ferie 
Czy pamiętam jak należy się zachować?
Podczas ostatniego tygodnia stycznia uczniowie i uczennice z klasy 1 – 3 uczestniczyli
we wspólnym projekcie dotyczącym bezpiecznego zachowania podczas ferii. Każda klasa miała za zadanie przygotować plakat
na temat jednego zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa:

czytaj dalej

KARNAWAŁ W KLASACH 1-3

Tuż przed feriami dzieci klas najmłodszych bawiły się
na balu karnawałowym, który prowadziła Szkoła Muzyczna YAMAHA. Część naszej Hali Sportowej zamieniła się  w kolorowy parkiet
pełen balonów i muzyki, która
od razu zachęcała do tańca.

czytaj dalej

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy klasy 3ALO

Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2025/2026 uczennica naszej szkoły, Gabriela Gościńska z klasy 3A LO, została wyróżniona prestiżowym Stypendium Prezesa Rady Ministrów. To ogromne osiągnięcie jest dowodem jej ciężkiej pracy, zaangażowania oraz wyjątkowych wyników w nauce.

Gratulujemy Gabrieli i życzymy jej dalszych sukcesów w edukacyjnej podróży!
Jesteśmy pewni, że jej determinacja i pasja doprowadzą ją do jeszcze wielu osiągnięć.

czytaj dalej

dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W 2025 r. nasza szkoła drugi rok z rzędu otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tym razem zakupiliśmy nowości wydawnicze dla Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.

Kwota dotacji wyniosła 5 tysięcy zł. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 160 pozycji. Do wypożyczenia dostępne są bestsellery literatury young adult, powieści obyczajowe, thrillery czy kryminały.

czytaj dalej

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status